Skip to content
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung

Dessert

Original price €0,69 - Original price €0,69
Original price €0,69
€0,79
€0,79 - €0,79
Current price €0,79
34.0g | €0,23 / 10g

Pork Floss Muffins 36g

友臣/YouCheng
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1120kJ/242kcal Fat 3.2g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 1.1g Carbohydrate/Kohlenhy...

View full details
Original price €0,69 - Original price €0,69
Original price €0,69
€0,79
€0,79 - €0,79
Current price €0,79
34.0g | €0,23 / 10g
Original price €3,29 - Original price €3,29
Original price
€3,29
€3,29 - €3,29
Current price €3,29
46.0g | €0,72 / 10g

Mooncake w. custard filling 60g

香港帝皇/HongKongKing
In stock

Ingredients list: Wheat flour 33%, sugar 15%, eggs 15%, butter 15%, maltose 6%, salted egg yolks 6%, milk powder 6%, water 2%, salt 1.98%. ...

View full details
Original price €3,29 - Original price €3,29
Original price
€3,29
€3,29 - €3,29
Current price €3,29
46.0g | €0,72 / 10g
Original price €1,99
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price €1,99
Current price €1,74
€1,74 - €1,74
Current price €1,74
100.0g | €0,17 / 10g

Mooncake mung bean paste 100g

香港帝皇/HongKongKing
In stock

Nutritional information: Nutritional information per 100g Energy/Energy/Brennwert 206Kcal/865KJ Fat/Fett 13g of wh...

View full details
Original price €1,99
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price €1,99
Current price €1,74
€1,74 - €1,74
Current price €1,74
100.0g | €0,17 / 10g
Save 13% Save %
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
100.0g | €0,20 / 10g

Mooncake pineapple flavor 100g

香港帝皇/HongKongKing
In stock

Nutrition Facts: Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 206Kcal / 865KJ Fat/Fat/Fett 13g of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Gesättigte...

View full details
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
100.0g | €0,20 / 10g
Original price €17,99
Original price €17,99 - Original price €17,99
Original price €17,99
Current price €16,99
€16,99 - €16,99
Current price €16,99
500.0g | €3,40 / 100g

Premium mooncake w. egg yoke 500g

香港帝皇/hong kong king
Out of stock

Nutritional information: Nutritional information per 100g Energy/Energy/Brennwert 206Kcal/865KJ Fat/Fett 13g of wh...

View full details
Original price €17,99
Original price €17,99 - Original price €17,99
Original price €17,99
Current price €16,99
€16,99 - €16,99
Current price €16,99
500.0g | €3,40 / 100g
Sold out
Original price €3,69 - Original price €3,69
Original price
€3,69
€3,69 - €3,69
Current price €3,69
227.0g | €1,63 / 100g

Pineapple cake 227g

九福/JiuFu
In stock

Nutrition Facts Table (per 100g) Energy / Brennwert 1883kJ/447kcal Fat/Fat/Fett 23g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 19g Carboh...

View full details
Original price €3,69 - Original price €3,69
Original price
€3,69
€3,69 - €3,69
Current price €3,69
227.0g | €1,63 / 100g
Original price €4,09 - Original price €4,09
Original price
€4,09
€4,09 - €4,09
Current price €4,09
227.0g | €1,80 / 100g

Egg Sachima 227g

九福/JiuFu
Out of stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1919kJ Fat/Fat/Fett 20g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren Carbohydrate/...

View full details
Original price €4,09 - Original price €4,09
Original price
€4,09
€4,09 - €4,09
Current price €4,09
227.0g | €1,80 / 100g
Sold out
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
180.0g | €0,11 / 10g

Hawthorn slices 180g

怡达/yida
Out of stock

Hawthorn slices are a food made from hawthorn, which has the effect of strengthening the spleen and appetizing. The product is a round slice with b...

View full details
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
180.0g | €0,11 / 10g
Sold out
Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price
€3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
240.0g | €1,66 / 100g

Sachima w. sesame 240g

脆香园/CuiXiangYuan
In stock

Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price
€3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
240.0g | €1,66 / 100g
Original price €3,19 - Original price €3,19
Original price
€3,19
€3,19 - €3,19
Current price €3,19
100.0g | €0,32 / 10g

Mooncake sponge cake lotus paste egg yolk 100g

香港帝皇/HongKongKing
In stock

Ingredients list: Lotus seeds 60%, sugar 10%, edible vegetable oil 10%, wheat flour 10%, salted egg yolks 5%, water 4.96%. Nutrition Fac...

View full details
Original price €3,19 - Original price €3,19
Original price
€3,19
€3,19 - €3,19
Current price €3,19
100.0g | €0,32 / 10g
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
100.0g | €0,20 / 10g

Moon cake red bean paste 100g

香港帝皇/HongKongKing
Out of stock

Ingredients list: Red beans 60%, white sugar 10%, vegetable oil 10%, wheat flour 10%, water 4.96% Nutrition Facts: Nutrition Facts pe...

View full details
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
100.0g | €0,20 / 10g
Sold out
Original price €5,49 - Original price €5,49
Original price
€5,49
€5,49 - €5,49
Current price €5,49
187.5g | €2,93 / 100g

Mooncake w. lotus seed paste n. double Egg yoke187,5g

香港帝皇/hong kong king
In stock

Nutrition Facts: Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 206Kcal / 865KJ Fat/Fat/Fett 13g of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Gesättig...

View full details
Original price €5,49 - Original price €5,49
Original price
€5,49
€5,49 - €5,49
Current price €5,49
187.5g | €2,93 / 100g
Original price €2,99
Original price €2,99 - Original price €2,99
Original price €2,99
Current price €2,49
€2,49 - €2,49
Current price €2,49
46.0g | €0,54 / 10g

Mooncake Matcha liquid 46g

香港帝皇/HongKongKing
In stock

Nutrition Facts: Nutrition Facts per 100g Energy/Brennwert 206kcal/865kJ Fat/Fat/Fett 13g of which Saturates/sat...

View full details
Original price €2,99
Original price €2,99 - Original price €2,99
Original price €2,99
Current price €2,49
€2,49 - €2,49
Current price €2,49
46.0g | €0,54 / 10g
Save 17% Save %
Original price €3,14
Original price €3,14 - Original price €3,14
Original price €3,14
Current price €2,69
€2,69 - €2,69
Current price €2,69
46.0g | €0,58 / 10g

Mooncake Sponge Cake Lotus Paste Egg Yolk Liquid 46g

香港帝皇/HongKongKing
In stock

Nutrition Facts: Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 206kcal / 865kJ Fat/Fat/Fett 13g of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Gesättig...

View full details
Original price €3,14
Original price €3,14 - Original price €3,14
Original price €3,14
Current price €2,69
€2,69 - €2,69
Current price €2,69
46.0g | €0,58 / 10g
Save 14% Save %
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
100.0g | €0,20 / 10g

Date paste mooncake 100g

香港帝皇/HongKongKing
In stock

Nutrition Facts: Nutrition Facts per 100g Energy/Brennwert 206Kcal/865KJ Fat/Fat/Fett 13g of which Saturates/s...

View full details
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
100.0g | €0,20 / 10g
Original price €5,49
Original price €5,49 - Original price €5,49
Original price €5,49
Current price €4,96
€4,96 - €4,96
Current price €4,96
187.5g | €2,65 / 100g

Mooncake w. egg yoke 187,5g

香港帝皇/hong kong king
In stock

Original price €5,49
Original price €5,49 - Original price €5,49
Original price €5,49
Current price €4,96
€4,96 - €4,96
Current price €4,96
187.5g | €2,65 / 100g
Save 10% Save %
Original price €4,49
Original price €4,49 - Original price €4,49
Original price €4,49
Current price €3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
187.5g | €2,13 / 100g

Mooncake w. egg yoke 187,5g

香港帝皇/hong kong king
In stock

Nutrition Facts: Nutrition Facts per 100g Energy/Brennwert 206Kcal/865KJ Fat/Fat/Fett 13g of which Saturates/sa...

View full details
Original price €4,49
Original price €4,49 - Original price €4,49
Original price €4,49
Current price €3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
187.5g | €2,13 / 100g
Save 11% Save %
Original price €2,89 - Original price €2,89
Original price €2,89
€2,89
€2,89 - €2,89
Current price €2,89
210.0g | €1,38 / 100g

Steamed Hawthorn Cake 210g

公社联盟/GONG SHE LIAN MENG
Out of stock

Steamed Hawthorn Cake (210g): Made with carefully selected fresh hawthorns, this cake retains its natural fruity aroma and rich nutrients. Its deli...

View full details
Original price €2,89 - Original price €2,89
Original price €2,89
€2,89
€2,89 - €2,89
Current price €2,89
210.0g | €1,38 / 100g
Sold out
Original price €28,49 - Original price €28,49
Original price
€28,49
€28,49 - €28,49
Current price €28,49
750.0g | €3,80 / 100g

Low suggar mooncake w. double egg yoke 750g

香港帝皇/hong kong king
Low stock

Nutrition Facts: Nutrition Facts per 100g Energy/Brennwert 206Kcal/865KJ Fat/Fat/Fett 13g of which Saturates/sa...

View full details
Original price €28,49 - Original price €28,49
Original price
€28,49
€28,49 - €28,49
Current price €28,49
750.0g | €3,80 / 100g
Original price €5,49
Original price €5,49 - Original price €5,49
Original price €5,49
Current price €4,96
€4,96 - €4,96
Current price €4,96
187.5g | €2,65 / 100g

Mooncake w. chestnut paste n. egg-yoke187,5g

香港帝皇/hong kong king
In stock

Original price €5,49
Original price €5,49 - Original price €5,49
Original price €5,49
Current price €4,96
€4,96 - €4,96
Current price €4,96
187.5g | €2,65 / 100g
Save 10% Save %
Original price €5,49 - Original price €5,49
Original price
€5,49
€5,49 - €5,49
Current price €5,49
187.5g | €2,93 / 100g

Mooncake w. durian paste n. egg yoke 187,5g

香港帝皇/hong kong king
In stock

Nutrition Facts: Nutritional values ​​per 100g Energy / Brennwert 1787kJ/427kcal Fat/Fat/Fett 24g of which Saturates / saturated fatty acids / g...

View full details
Original price €5,49 - Original price €5,49
Original price
€5,49
€5,49 - €5,49
Current price €5,49
187.5g | €2,93 / 100g
Original price €6,29
Original price €6,29 - Original price €6,29
Original price €6,29
Current price €5,64
€5,64 - €5,64
Current price €5,64
187.5g | €3,01 / 100g

Mooncake w. egg yoke 187,5g

香港帝皇/hong kong king
In stock

Nutrition Facts: Nutrition Facts per 100g Energy/Brennwert 206Kcal/865KJ Fat/Fat/Fett 13g of which Saturates/sat...

View full details
Original price €6,29
Original price €6,29 - Original price €6,29
Original price €6,29
Current price €5,64
€5,64 - €5,64
Current price €5,64
187.5g | €3,01 / 100g
Save 10% Save %
Original price €2,89 - Original price €2,89
Original price
€2,89
€2,89 - €2,89
Current price €2,89
210.0g | €1,38 / 100g

Commune Fruit Leather 200g

公社联盟/GONG SHE LIAN MENG
Out of stock

Commune Fruit Leather (200g) is made from carefully selected high-quality fruits, offering a delicate and sweet taste, making it an ideal choice f...

View full details
Original price €2,89 - Original price €2,89
Original price
€2,89
€2,89 - €2,89
Current price €2,89
210.0g | €1,38 / 100g
Sold out
Original price €23,49 - Original price €23,49
Original price
€23,49
€23,49 - €23,49
Current price €23,49
750.0g | €3,13 / 100g

Mooncake w. bean paste n. double egg yoke 750g

香港帝皇/hong kong king
Low stock

Nutrition Facts: Nutrition Facts per 100g Energy/Brennwert 206Kcal/865KJ Fat/Fat/Fett 13g of which Saturates/sat...

View full details
Original price €23,49 - Original price €23,49
Original price
€23,49
€23,49 - €23,49
Current price €23,49
750.0g | €3,13 / 100g
Original price €22,99 - Original price €22,99
Original price
€22,99
€22,99 - €22,99
Current price €22,99
300.0g | €7,66 / 100g

Egg Yolk Puff HongKong 300g

香港帝皇/HongKongKing
In stock

Coconut Egg Yolk Pastry *2, Red Bean Paste Egg Yolk Pastry *4 Ingredients list: Ingredients: Red beans 40%, sugar 15%, peanut oil 10%, wheat...

View full details
Original price €22,99 - Original price €22,99
Original price
€22,99
€22,99 - €22,99
Current price €22,99
300.0g | €7,66 / 100g
Original price €27,49 - Original price €27,49
Original price
€27,49
€27,49 - €27,49
Current price €27,49
480.0g | €5,73 / 100g

HongKong King Mooncake sponge cake mixer white dough 480g

香港帝皇/HongKongKing
Out of stock

(Pure lotus seed paste*2, black sesame lotus seed paste*2, pure red bean paste*2, pineapple*2) Nutrition Facts: Nutrition Facts per 100g ...

View full details
Original price €27,49 - Original price €27,49
Original price
€27,49
€27,49 - €27,49
Current price €27,49
480.0g | €5,73 / 100g
Sold out
Original price €25,49 - Original price €25,49
Original price
€25,49
€25,49 - €25,49
Current price €25,49
750.0g | €3,40 / 100g

Mooncake w. double egg yoke 750g

香港帝皇/hong kong king
In stock

Nutrition Facts: Nutrition Facts per 100g Energy/Brennwert 206Kcal/865KJ Fat/Fat/Fett 13g of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Gesättigte Fe...

View full details
Original price €25,49 - Original price €25,49
Original price
€25,49
€25,49 - €25,49
Current price €25,49
750.0g | €3,40 / 100g
Original price €4,95 - Original price €4,95
Original price
€4,95
€4,95 - €4,95
Current price €4,95
187.5g | €2,64 / 100g

Mooncake w. lotus seed paste 187,5g

香港帝皇/hong kong king
In stock

Nutrition Facts: Nutrition Facts per 100g Energy/Brennwert 865kJ/206kcal Fat/Fat/Fett 13g of which Saturates/s...

View full details
Original price €4,95 - Original price €4,95
Original price
€4,95
€4,95 - €4,95
Current price €4,95
187.5g | €2,64 / 100g
Original price €4,88 - Original price €4,88
Original price
€4,88
€4,88 - €4,88
Current price €4,88
184.0g | €2,65 / 100g

Taiwan pineapple cake 184g

皇族/royal family
Out of stock

Nutrition Facts per 100g Energy (Brennwert): 2170.4 kJ/520 kcal Fat/Fat/Fett 28.1g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren...

View full details
Original price €4,88 - Original price €4,88
Original price
€4,88
€4,88 - €4,88
Current price €4,88
184.0g | €2,65 / 100g
Sold out
Original price €21,49
Original price €21,49 - Original price €21,49
Original price €21,49
Current price €19,99
€19,99 - €19,99
Current price €19,99
700.0g | €2,86 / 100g

Mooncake w. bean paste filling750g

香港帝皇/hong kong king
In stock

Nutrition Facts: Nutritional values ​​per 100g Energy/Brennwert 1741kJ/416kcal Fat/Fat/Fett 21.8g ...

View full details
Original price €21,49
Original price €21,49 - Original price €21,49
Original price €21,49
Current price €19,99
€19,99 - €19,99
Current price €19,99
700.0g | €2,86 / 100g
Save 7% Save %
Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price
€3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
227.0g | €1,76 / 100g

brown sugar shachima 227g

九福/JiuFu
Low stock

Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price
€3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
227.0g | €1,76 / 100g
Original price €23,49 - Original price €23,49
Original price
€23,49
€23,49 - €23,49
Current price €23,49
750.0g | €3,13 / 100g

Mooncake w. lotus seed paste 750g

香港帝皇/hong kong king
Low stock

Nutrition Facts: Nutrition Facts per 100g Energy/Brennwert 206Kcal/865KJ Fat/Fat/Fett 13g of which Sa...

View full details
Original price €23,49 - Original price €23,49
Original price
€23,49
€23,49 - €23,49
Current price €23,49
750.0g | €3,13 / 100g
Original price €3,98 - Original price €3,98
Original price
€3,98
€3,98 - €3,98
Current price €3,98
180.0g | €2,21 / 100g

Pumpkin rice puff 180g

北田/peitien
Low stock

Original price €3,98 - Original price €3,98
Original price
€3,98
€3,98 - €3,98
Current price €3,98
180.0g | €2,21 / 100g
Original price €5,69 - Original price €5,69
Original price
€5,69
€5,69 - €5,69
Current price €5,69
240.0g | €2,37 / 100g

Almond Peanut Cookies 240g

大炮台/DaPaoTai
Out of stock

Nutritional values ​​per 100g Energy / Brennwert 1598kJ/382kcal Fat/Fat/Fett 12.7g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren...

View full details
Original price €5,69 - Original price €5,69
Original price
€5,69
€5,69 - €5,69
Current price €5,69
240.0g | €2,37 / 100g
Sold out
Original price €3,29 - Original price €3,29
Original price
€3,29
€3,29 - €3,29
Current price €3,29
60.0g | €0,55 / 10g

Black Truffle Chocolate Mooncake 60g

香港帝皇/HongKongKing
In stock

Nutritional information: Nutritional composition per 100g Energy/Energy/Brennwert 206kcal/865kJ Fat/Fett 13g of which Saturates/saturated fatty a...

View full details
Original price €3,29 - Original price €3,29
Original price
€3,29
€3,29 - €3,29
Current price €3,29
60.0g | €0,55 / 10g
Original price €3,89 - Original price €3,89
Original price
€3,89
€3,89 - €3,89
Current price €3,89
210.0g | €1,85 / 100g

Mini puffrice Honey flavored 210g

旺旺/Want Want
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1583kJ/377kcal Fat 1.5g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren 0.9g Carbohyd...

View full details
Original price €3,89 - Original price €3,89
Original price
€3,89
€3,89 - €3,89
Current price €3,89
210.0g | €1,85 / 100g
Original price €2,89 - Original price €2,89
Original price
€2,89
€2,89 - €2,89
Current price €2,89
72.0g | €0,40 / 10g

Fortune Cookies 12 pcs 72g

莲花/Royal Orient
Low stock

Original price €2,89 - Original price €2,89
Original price
€2,89
€2,89 - €2,89
Current price €2,89
72.0g | €0,40 / 10g
Original price €3,79 - Original price €3,79
Original price
€3,79
€3,79 - €3,79
Current price €3,79
168.0g | €2,26 / 100g

Black sesame brittle 168g

黄老五/HuangLaoWu
In stock

Black sesame brittle, 168g, is made with carefully selected premium black sesame seeds. It's fragrant, crispy, and has an unforgettable aftertaste...

View full details
Original price €3,79 - Original price €3,79
Original price
€3,79
€3,79 - €3,79
Current price €3,79
168.0g | €2,26 / 100g
Original price €27,49 - Original price €27,49
Original price
€27,49
€27,49 - €27,49
Current price €27,49
750.0g | €3,67 / 100g

Double Yellow Durian Mooncake 750g

香港帝皇/hong kong king
In stock

Nutrition Facts: Nutrition Facts per 100g Energy/Brennwert 206 kcal / 865 kJ Fat/Fat/Fett 13g of which Saturate...

View full details
Original price €27,49 - Original price €27,49
Original price
€27,49
€27,49 - €27,49
Current price €27,49
750.0g | €3,67 / 100g
Original price €28,49 - Original price €28,49
Original price
€28,49
€28,49 - €28,49
Current price €28,49
750.0g | €3,80 / 100g

Mooncake w. egg yoke 750g

香港帝皇/hong kong king
Low stock

Nutrition Facts: Nutrition Facts per 100g Energy/Brennwert 206Kcal/865KJ Fat/Fat/Fett 13g of which Saturates/...

View full details
Original price €28,49 - Original price €28,49
Original price
€28,49
€28,49 - €28,49
Current price €28,49
750.0g | €3,80 / 100g
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
138.0g | €0,14 / 10g

Hawthorn Cake 138g

怡达/yida
Out of stock

Hawthorn slices are a food product made from hawthorn. The product consists of round, thin slices that are brightly colored, uniformly thick, and h...

View full details
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
138.0g | €0,14 / 10g
Sold out
Original price €24,99 - Original price €24,99
Original price
€24,99
€24,99 - €24,99
Current price €24,99
500.0g | €5,00 / 100g

Mooncake w. custard filling 500g

香港帝皇/hong kong king
Out of stock

Ingredients: 35% wheat flour, 16% sugar, 15% eggs, 15% butter, 12% salted egg yolk, 6.99% milk powder, 0.01% preservative E262. Nutrition Facts ...

View full details
Original price €24,99 - Original price €24,99
Original price
€24,99
€24,99 - €24,99
Current price €24,99
500.0g | €5,00 / 100g
Sold out
Original price €8,89 - Original price €8,89
Original price
€8,89
€8,89 - €8,89
Current price €8,89
570.0g | €1,56 / 100g

White Lotus Paste 570g

伍中/WuZhong
Low stock

Nutrition Information per 100g Energy 979 kJ/234 kcal Fat 0.9 g/g Saturated fat/of Which-saturates 0.2g/g Carbohydrate 51.1g/g Sugar/of which-sugar...

View full details
Original price €8,89 - Original price €8,89
Original price
€8,89
€8,89 - €8,89
Current price €8,89
570.0g | €1,56 / 100g
Original price €26,49 - Original price €26,49
Original price
€26,49
€26,49 - €26,49
Current price €26,49
750.0g | €3,53 / 100g

Mooncake w. chestnut paste n. egg yoke 750g

香港帝皇/hong kong king
In stock

Nutrition Facts: Nutrition Facts per 100g Energy/Brennwert 206Kcal / 865KJ Fat/Fat/Fett 13g - of which Saturate...

View full details
Original price €26,49 - Original price €26,49
Original price
€26,49
€26,49 - €26,49
Current price €26,49
750.0g | €3,53 / 100g
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
60.0g | €0,33 / 10g

Thai Flavor Coconut Mooncake 60g

香港帝皇/HongKongKing
Low stock

Nutritional information: Nutritional composition per 100g Energy/Energy/Brennwert 206kcal/865kJ Fat/Fett 13g of which Saturates/saturated fatty a...

View full details
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
60.0g | €0,33 / 10g
Original price €18,99
Original price €18,99 - Original price €18,99
Original price €18,99
Current price €18,45
€18,45 - €18,45
Current price €18,45
540.0g | €3,42 / 100g

Mid-Autumn Festival Mooncake - Full Moon and Good Fortune Mooncake 540g

香港帝皇/HongKongKing
In stock

Yue Lai Yue Hao mooncakes are made of selected high-quality ingredients, with a delicate and sweet taste, and perfectly inherit traditional craftsm...

View full details
Original price €18,99
Original price €18,99 - Original price €18,99
Original price €18,99
Current price €18,45
€18,45 - €18,45
Current price €18,45
540.0g | €3,42 / 100g
Save 3% Save %
Original price €3,59
Original price €3,59 - Original price €3,59
Original price €3,59
Current price €1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
227.0g | €0,88 / 100g

Strawberry shortbread 227g

九福/JiuFu
Out of stock

This 227-gram strawberry shortbread is made with a perfect blend of select strawberries and crisp biscuits, resulting in a sweet and delicate text...

View full details
Original price €3,59
Original price €3,59 - Original price €3,59
Original price €3,59
Current price €1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
227.0g | €0,88 / 100g
Sold out
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
60.0g | €0,33 / 10g

Egg Yolk Pure White Lotus Seed Paste Mooncake 60g

香港帝皇/HongKongKing
In stock

Nutritional information: Nutritional composition per 100g Energy/Energy/Brennwert 206kcal/865kJ Fat/Fett 13g of which Saturates/saturated fatty a...

View full details
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
60.0g | €0,33 / 10g