Skip to content
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung

New Arrivals

Original price €1,69 - Original price €1,69
Original price
€1,69
€1,69 - €1,69
Current price €1,69
104.0g | €1,63 / 100g

葱香排骨面 104g

康师傅/Mr.Kang
In stock

葱香排骨面,地道风味面条,每包104克。采用精选面料制成,口感劲道爽滑。葱香与排骨味道完美融合,香气扑鼻,让您足不出户品尝经典风味。烹饪简单快手,只需几分钟热水冲泡或煮沸即可享用。是办公室、宿舍和家庭的理想便捷美食选择。

Original price €1,69 - Original price €1,69
Original price
€1,69
€1,69 - €1,69
Current price €1,69
104.0g | €1,63 / 100g
Original price €1,69 - Original price €1,69
Original price
€1,69
€1,69 - €1,69
Current price €1,69
100.0g | €1,69 / 100g

Inst. shitake chicken noodles 101g

康师傅/Mr.Kang
In stock

Nutritional value and components: Energy, fat, protein, fiber, and carbohydrates are all essential for the human body. The main function of inst...

View full details
Original price €1,69 - Original price €1,69
Original price
€1,69
€1,69 - €1,69
Current price €1,69
100.0g | €1,69 / 100g
Original price €1,69 - Original price €1,69
Original price
€1,69
€1,69 - €1,69
Current price €1,69
106.0g | €1,59 / 100g

Instant Noodle Roasted Beef Flavour 104g

康师傅/Mr.Kang
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1637kJ Fat/Fat 15.7g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren Carbohydrate/Koh...

View full details
Original price €1,69 - Original price €1,69
Original price
€1,69
€1,69 - €1,69
Current price €1,69
106.0g | €1,59 / 100g
Original price €7,59 - Original price €7,59
Original price
€7,59
€7,59 - €7,59
Current price €7,59
454.0g | €1,67 / 100g

Black Sesame Paste 170g

SESAONE
In stock

Black sesame paste, crafted from premium selected black sesame seeds, features a rich aroma and a smooth texture. Each jar contains 170g, making it...

View full details
Original price €7,59 - Original price €7,59
Original price
€7,59
€7,59 - €7,59
Current price €7,59
454.0g | €1,67 / 100g
Original price €3,39 - Original price €3,39
Original price
€3,39
€3,39 - €3,39
Current price €3,39
60.0g | €5,65 / 100g

Thai Soy Sauce Crisps 60g

肥儿标牌/Healthy Boy
In stock

Thai soy sauce chips are a traditional snack with a rich, savory flavor. Each 60g pack is easy to carry, making them a perfect choice for snacking ...

View full details
Original price €3,39 - Original price €3,39
Original price
€3,39
€3,39 - €3,39
Current price €3,39
60.0g | €5,65 / 100g
Original price €12,99 - Original price €12,99
Original price
€12,99
€12,99 - €12,99
Current price €12,99
900.0g | €1,44 / 100g

Vietnamese Chicken Pho Soup Base 75g*12

Bảo Long
In stock

Traditional Vietnamese chicken noodle soup seasoning, blended from premium selected ingredients. Each pack is 75g, convenient for cooking. 12-pack ...

View full details
Original price €12,99 - Original price €12,99
Original price
€12,99
€12,99 - €12,99
Current price €12,99
900.0g | €1,44 / 100g
Original price €3,59 - Original price €3,59
Original price
€3,59
€3,59 - €3,59
Current price €3,59
170.0g | €2,11 / 100g

Pitted and Peeled Red Dates 170g

长思/Choillse
In stock

Pitted and peeled red dates, carefully selected for quality. These dates have been peeled and pitted for convenient consumption. Each one is plump ...

View full details
Original price €3,59 - Original price €3,59
Original price
€3,59
€3,59 - €3,59
Current price €3,59
170.0g | €2,11 / 100g
Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price
€3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
220.0g | €1,81 / 100g

肥汁番茄火锅底料 220g

海底捞/HaiDiLao
In stock

肥汁番茄火锅底料,精选番茄和香辛料精心调配而成。220克装,一包可煮2-3人份火锅。汤底鲜红油亮,番茄酸甜与辛香完美融合,清汤不腻,适合家庭聚餐。直接倒入高汤或清水加热即可享用,便捷快手。

Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price
€3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
220.0g | €1,81 / 100g
Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price
€3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
220.0g | €1,81 / 100g

金汤花胶鸡风味火锅底料 200g

海底捞/HaiDiLao
In stock

金汤花胶鸡风味火锅底料,精选花胶和鸡汤熬制,汤色金黄,鲜香浓郁。200克装,便于家庭使用,一包即可烹制美味火锅。富含胶原蛋白,滋补又美味。适合与各类食材搭配,营养丰富,口感醇厚。快速便捷,让您轻松享受餐厅级的火锅体验。

Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price
€3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
220.0g | €1,81 / 100g
Original price €2,39 - Original price €2,39
Original price
€2,39
€2,39 - €2,39
Current price €2,39
450.0ml | €0,53 / 100ml

零添加金标香醋 450mL

海天/Haday
In stock

金标香醋,传统工艺酿造,精选优质谷物发酵而成。零添加防腐剂和人工调味料,保留醋的原汁原味。450mL 家庭装,适合日常烹饪、炒菜、腌制和凉拌。酸度适中,风味醇厚,为您的餐桌增添地道的醋香。

Original price €2,39 - Original price €2,39
Original price
€2,39
€2,39 - €2,39
Current price €2,39
450.0ml | €0,53 / 100ml
Original price €2,49 - Original price €2,49
Original price
€2,49
€2,49 - €2,49
Current price €2,49
160.0g | €1,56 / 100g

烧烤味小米锅巴 160g

刺猬阿甘/Ci Wei A Gan
In stock

烧烤味小米锅巴,采用优质小米制作,每口都能品尝到香脆的口感。160克的便携包装,适合随时享用或分享。独特的烧烤风味,带来浓郁的烤香气息,是办公室、家庭和外出游玩的理想零食选择。无添加防腐剂,保留小米的天然营养。松脆的锅巴质地,越嚼越香,是传统工艺与现代口味的完美结合。

Original price €2,49 - Original price €2,49
Original price
€2,49
€2,49 - €2,49
Current price €2,49
160.0g | €1,56 / 100g
Original price €4,29 - Original price €4,29
Original price
€4,29
€4,29 - €4,29
Current price €4,29
235.0g | €1,83 / 100g

日式烤鸡串烧烤酱 240g

EBARA
In stock

正宗日式烤鸡串专用酱料,精选配方带来authentic烤鸡香气。235g规格,适合家庭烤制和料理。浓郁的酱汁融合传统日本风味,涂抹在鸡肉、蔬菜上烤制,轻松复现地道日式烤串口感。便利装设计,开盖即用,是亚洲家庭厨房的必备调味品。

Original price €4,29 - Original price €4,29
Original price
€4,29
€4,29 - €4,29
Current price €4,29
235.0g | €1,83 / 100g
Original price €2,39 - Original price €2,39
Original price
€2,39
€2,39 - €2,39
Current price €2,39
500.0g | €0,48 / 100g

零添加金标米醋 500mL

海天/Haday
In stock

金标米醋,精选优质米酿造而成。零添加配方,不含防腐剂、香精及人工色素,保留米醋的纯正风味。500mL规格,适合日常烹饪使用。酸度适中,可用于凉拌、腌制、炖汤等多种菜肴。密封储存,开封后冷藏保存,风味更佳。

Original price €2,39 - Original price €2,39
Original price
€2,39
€2,39 - €2,39
Current price €2,39
500.0g | €0,48 / 100g
Original price €1,69 - Original price €1,69
Original price
€1,69
€1,69 - €1,69
Current price €1,69
120.0g | €1,41 / 100g

麻辣味火锅蘸料 120g

海底捞/HaiDiLao
In stock

麻辣味火锅蘸料,精选辣椒和花椒调配而成,带来正宗川味麻辣风味。120克便携装,适合火锅、串串、烤肉等多种场景使用。麻感层次丰富,辣度适中,能够提升食材的鲜味。开盖即用,无需额外调配,是家庭和聚餐的必备调味品。

Original price €1,69 - Original price €1,69
Original price
€1,69
€1,69 - €1,69
Current price €1,69
120.0g | €1,41 / 100g
Original price €1,69 - Original price €1,69
Original price
€1,69
€1,69 - €1,69
Current price €1,69
120.0g | €1,41 / 100g

海鲜味火锅蘸料 120g

海底捞/HaiDiLao
In stock

海鲜味火锅蘸料,精选海产风味调配而成。120克装,方便家庭使用。适合搭配火锅、串串、烤肉等多种食材,增添鲜美海鲜香气。采用传统配方,咸淡适中,口感层次丰富。无需额外调配,开盖即用,是火锅爱好者的必备伴侣。

Original price €1,69 - Original price €1,69
Original price
€1,69
€1,69 - €1,69
Current price €1,69
120.0g | €1,41 / 100g
Original price €9,49 - Original price €9,49
Original price
€9,49
€9,49 - €9,49
Current price €9,49
1750.0g | €0,54 / 100g

海鲜酱油 1.75L

海天/Haday
In stock

海鲜酱油,容量1.75升,专为亚洲烹饪设计。采用传统工艺精心酿造,融合鲜美海鲜风味与醇厚酱油香气。适用于炒菜、炖汤、蘸酱等多种烹饪方式。咸淡适中,增鲜提味,让每一道菜肴都散发诱人的香气。家庭厨房常备之选,大容量包装经济实惠。

Original price €9,49 - Original price €9,49
Original price
€9,49
€9,49 - €9,49
Current price €9,49
1750.0g | €0,54 / 100g
Original price €10,99 - Original price €10,99
Original price
€10,99
€10,99 - €10,99
Current price €10,99
1.75l | €6,28 / l

海天蒸鱼豉油 1.75L

海天/Haday
In stock

海天蒸鱼豉油采用传统工艺精制而成,专为清蒸鱼类菜肴设计。1.75升大容量装,适合家庭和餐饮使用。豉油色泽红褐,鲜香浓郁,能有效提升鱼肉的原有风味,不掩盖食材本身的鲜美。含有丰富的氨基酸和矿物质,营养丰富。使用方便,直接淋在蒸鱼上或搭配其他调料食用。是中式厨房的常用调味品,适合喜欢传统粤菜和清淡...

View full details
Original price €10,99 - Original price €10,99
Original price
€10,99
€10,99 - €10,99
Current price €10,99
1.75l | €6,28 / l
Original price €4,49 - Original price €4,49
Original price
€4,49
€4,49 - €4,49
Current price €4,49
630.0g | €0,71 / 100g

黑松露素耗油 630g

海天/Haday
In stock

黑松露素蚝油,630克装。采用精选素材制成,融合黑松露的独特香气与蚝油的鲜味,为各类菜肴增添深邃、优雅的风味层次。适合炒菜、炖汤、腌制和蘸食使用,是素食和荤食料理的百搭调味料。保存于阴凉干燥处,开封后冷藏保存,确保风味持久。无添加人工香精,天然食材精心调配。

Original price €4,49 - Original price €4,49
Original price
€4,49
€4,49 - €4,49
Current price €4,49
630.0g | €0,71 / 100g
Original price €5,99 - Original price €5,99
Original price
€5,99
€5,99 - €5,99
Current price €5,99
530.0g | €1,13 / 100g

五连包葱香排骨面 5×104g

康师傅/Mr.Kang
In stock

五连包葱香排骨面,每包104克,共5连包装。采用传统工艺制作,融合葱香与排骨风味,口感劲道。方便快手,煮食简单,适合日常便餐或办公室速冻。每盒包含5小包,便于分量控制与储存。品质稳定,风味浓郁,是家庭厨房与宿舍必备的快手面食选择。

Original price €5,99 - Original price €5,99
Original price
€5,99
€5,99 - €5,99
Current price €5,99
530.0g | €1,13 / 100g
Original price €27,99 - Original price €27,99
Original price
€27,99
€27,99 - €27,99
Current price €27,99
9.0kg | €3,11 / kg

Buddha Brand Jasmine Rice 9kg

佛祖/Buddha brand
In stock

Buddha Brand Jasmine Rice, premium jasmine rice from Thailand, is renowned for its unique aroma and soft texture. Each grain is slender and uniform...

View full details
Original price €27,99 - Original price €27,99
Original price
€27,99
€27,99 - €27,99
Current price €27,99
9.0kg | €3,11 / kg
Original price €2,59 - Original price €2,59
Original price
€2,59
€2,59 - €2,59
Current price €2,59
750.0ml | €0,35 / 100ml

蒸馏白醋 750mL

顺利/SunLee
In stock

白醋 750mL — 用于烹饪、腌制和调味的必备调料。这款经典白醋具有清爽酸味,适合各类菜肴、沙拉和酱料。750mL 容量方便存放和日常使用。

Original price €2,59 - Original price €2,59
Original price
€2,59
€2,59 - €2,59
Current price €2,59
750.0ml | €0,35 / 100ml
Original price €2,89 - Original price €2,89
Original price
€2,89
€2,89 - €2,89
Current price €2,89
350.0g | €0,83 / 100g

Thai Rich Oyster Sauce 350g

肥儿标牌/Healthy Boy
In stock

Authentic oyster sauce imported from Thailand, meticulously crafted using traditional methods. This deep brown liquid features a rich, savory umami...

View full details
Original price €2,89 - Original price €2,89
Original price
€2,89
€2,89 - €2,89
Current price €2,89
350.0g | €0,83 / 100g
Original price €5,49 - Original price €5,49
Original price
€5,49
€5,49 - €5,49
Current price €5,49
1.0kg | €5,49 / kg

Thai Black Glutinous Rice 1kg

顺利/Sunlee
In stock

Nutrition Information per 100gEnergy 1504kJ/358kcalFat 2.6g- of which Saturates 0.8gCarbohydrate 74.9g- of which Sugars 1.2gProtein 8.7gSalt 5mg

Original price €5,49 - Original price €5,49
Original price
€5,49
€5,49 - €5,49
Current price €5,49
1.0kg | €5,49 / kg
Original price €1,59 - Original price €1,59
Original price
€1,59
€1,59 - €1,59
Current price €1,59
500.0ml | €0,32 / 100ml

竹蔗马蹄 500ml

康师傅/Mr.Kang
In stock

竹蔗马蹄饮品,采用传统配方精心调制。竹蔗清甜,马蹄爽脆,两者完美融合,带来独特的口感层次。500ml 便携装,适合随时随地享用。清凉解渴,是炎热季节的理想选择。天然原料,无人工添加,健康又美味。

Original price €1,59 - Original price €1,59
Original price
€1,59
€1,59 - €1,59
Current price €1,59
500.0ml | €0,32 / 100ml
Original price €14,99
Original price €14,99 - Original price €14,99
Original price €14,99
Current price €13,49
€13,49 - €13,49
Current price €13,49
800.0g | €1,69 / 100g

Spicy Stinky Tofu 800g

阿进师
In stock

Spicy stinky tofu is crafted using traditional techniques, featuring premium tofu that has been specially pickled and fermented. The unique aroma o...

View full details
Original price €14,99
Original price €14,99 - Original price €14,99
Original price €14,99
Current price €13,49
€13,49 - €13,49
Current price €13,49
800.0g | €1,69 / 100g
Save 10% Save %
Original price €4,99 - Original price €4,99
Original price
€4,99
€4,99 - €4,99
Current price €4,99
600.0g | €0,83 / 100g

Guan Miao Knife-Cut Noodles 600g

耆盛/Chi sheng
In stock

Guanmiao Knife-Cut Noodles are carefully crafted using traditional methods, with each pack weighing 600 grams. Knife-cut noodles are renowned for t...

View full details
Original price €4,99 - Original price €4,99
Original price
€4,99
€4,99 - €4,99
Current price €4,99
600.0g | €0,83 / 100g
Original price €9,99 - Original price €9,99
Original price
€9,99
€9,99 - €9,99
Current price €9,99
432.0g | €2,31 / 100g

Military Dependents' Village Sesame Paste Noodles 4*108g

深夜食堂
Low stock

Kinmen Village Sesame Paste Noodles use a traditional recipe, featuring rich sesame paste flavor paired with smooth noodles. Each pack is 108g, sol...

View full details
Original price €9,99 - Original price €9,99
Original price
€9,99
€9,99 - €9,99
Current price €9,99
432.0g | €2,31 / 100g
Original price €9,99 - Original price €9,99
Original price
€9,99
€9,99 - €9,99
Current price €9,99
432.0g | €2,31 / 100g

麻油蒜香拌面 4*108g

深夜食堂
In stock

麻油蒜香拌面采用精选面条,搭配浓郁的麻油和蒜香调味,口感顺滑、香气十足。每盒4份108克装,方便快手,适合忙碌生活中的快速餐食。只需热水冲泡或煮沸,即可享受地道的麻油蒜香风味。非常适合办公室、宿舍或家中备用。

Original price €9,99 - Original price €9,99
Original price
€9,99
€9,99 - €9,99
Current price €9,99
432.0g | €2,31 / 100g
Original price €7,49 - Original price €7,49
Original price
€7,49
€7,49 - €7,49
Current price €7,49
600.0g | €1,25 / 100g

Original Wuzhou Guilinggao 200g*3

双钱牌
In stock

Original Wuzhou Guilinggao (Tortoise Jelly), meticulously crafted using a traditional recipe. Made with premium tortoise plastron, smilax glabra, a...

View full details
Original price €7,49 - Original price €7,49
Original price
€7,49
€7,49 - €7,49
Current price €7,49
600.0g | €1,25 / 100g
Original price €5,39 - Original price €5,39
Original price
€5,39
€5,39 - €5,39
Current price €5,39
70.0g | €0,77 / 10g

Soft Preserved Plum 128g

小梅屋/ume house
In stock

Soft preserved plum, made from carefully selected high-quality plum fruits and cured using traditional methods. It has a moderately sweet and sour ...

View full details
Original price €5,39 - Original price €5,39
Original price
€5,39
€5,39 - €5,39
Current price €5,39
70.0g | €0,77 / 10g
Original price €5,39 - Original price €5,39
Original price
€5,39
€5,39 - €5,39
Current price €5,39
70.0g | €0,77 / 10g

Dried Plum with Aged Tangerine Peel 70g

小梅屋/ume house
In stock

Tangerine Peel Plum Cake, a carefully selected sour plum paired with the aroma of tangerine peel, offering a perfect blend of sweet and sour with a...

View full details
Original price €5,39 - Original price €5,39
Original price
€5,39
€5,39 - €5,39
Current price €5,39
70.0g | €0,77 / 10g
Original price €2,99 - Original price €2,99
Original price
€2,99
€2,99 - €2,99
Current price €2,99
200.0g | €1,50 / 100g

阿胶蜜枣 227g

金兰鸟/Golden blue bird
In stock

阿胶蜜枣采用优选红枣搭配阿胶精制而成,营养丰富。每粒饱满圆润,甜度适中,口感软糯。含有丰富的铁质和胶原蛋白,适合日常食用或馈赠。规格227g,便于携带和储存。

Original price €2,99 - Original price €2,99
Original price
€2,99
€2,99 - €2,99
Current price €2,99
200.0g | €1,50 / 100g
Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price
€3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
210.0g | €1,90 / 100g

麻辣味脆锅巴 210g

无名小卒/WUMINGXIAOZU
In stock

麻辣味脆锅巴,香脆可口的经典零食。采用优质米谷精心烘焙,锅巴独特的脆爽口感配合浓郁麻辣风味,层次丰富、回味悠长。每一口都能感受到传统工艺与现代口味的完美结合。精选原料,无人工香精,健康美味兼得。便携210克装,随时随地享受麻辣脆爽的美妙时刻。办公室、家庭、出行的理想伴侣,满足你对经典麻辣零食的...

View full details
Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price
€3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
210.0g | €1,90 / 100g
Original price €5,99 - Original price €5,99
Original price
€5,99
€5,99 - €5,99
Current price €5,99
200.0g | €3,00 / 100g

虾酱 200g

珀宽/Por Kwan
In stock

虾酱是一种传统的亚洲调味料,由虾和盐精心腌制而成。这款200克装的虾酱具有浓郁的海鲜风味和独特的咸香口感,是许多亚洲菜肴的灵魂调味品。用途广泛,可用于炒菜、腌制、蘸料或烹饪汤类。虾酱能为各种菜肴增添深层的鲜味和复杂的风味层次。适合喜爱正宗亚洲风味的厨师和家庭使用。200克装便于日常使用和储存,...

View full details
Original price €5,99 - Original price €5,99
Original price
€5,99
€5,99 - €5,99
Current price €5,99
200.0g | €3,00 / 100g
Original price €3,99
Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price €3,99
Current price €2,99
€2,99 - €2,99
Current price €2,99
120.0g | €2,49 / 100g

珍珠奶茶粉阿萨姆味120g

太阳门/TYM
In stock

正宗阿萨姆珍珠奶茶粉,采用优质阿萨姆茶叶精选配方,冲泡简便,口感醇厚顺滑。搭配Q弹珍珠,瞬间重现奶茶店的经典风味。完美适合家庭、办公室或商业使用,让您随时享受专业级奶茶体验。

Original price €3,99
Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price €3,99
Current price €2,99
€2,99 - €2,99
Current price €2,99
120.0g | €2,49 / 100g
Save 25% Save %
Original price €8,09 - Original price €8,09
Original price
€8,09
€8,09 - €8,09
Current price €8,09
368.0g | €2,20 / 100g

Black bean garlic sauce 368g

李锦记/LeeKumKee
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 624kJ/149kcal Fat 5.2g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 0.8g Carbohydrate/Kohlenhy...

View full details
Original price €8,09 - Original price €8,09
Original price
€8,09
€8,09 - €8,09
Current price €8,09
368.0g | €2,20 / 100g
Original price €1,79 - Original price €1,79
Original price
€1,79
€1,79 - €1,79
Current price €1,79
30.0g | €0,60 / 10g

炒面酱料包 30g

Lobo
In stock

炒面酱料包,便捷调味的必备选择。每包30克,精心配制的香料混合物为您的炒面增添正宗风味。无需繁琐的多种调味步骤,一包搞定。适合快手餐、家庭烹饪或外出携带。品质稳定,口感一致,让每一盘炒面都美味如一。

Original price €1,79 - Original price €1,79
Original price
€1,79
€1,79 - €1,79
Current price €1,79
30.0g | €0,60 / 10g
Original price €30,79 - Original price €30,79
Original price
€30,79
€30,79 - €30,79
Current price €30,79
2.0l | €15,40 / l

Sesame Oil 2L

胡盒源/OH AIK GUAN
In stock

Pure sesame oil, 2-liter large capacity. Made from carefully pressed high-quality sesame seeds, with a rich aroma and mellow flavor. Suitable for s...

View full details
Original price €30,79 - Original price €30,79
Original price
€30,79
€30,79 - €30,79
Current price €30,79
2.0l | €15,40 / l
Original price €5,39 - Original price €5,39
Original price
€5,39
€5,39 - €5,39
Current price €5,39
1000.0g | €0,54 / 100g

Longkou Vermicelli 1kg

double phoenix
In stock

Longkou vermicelli is meticulously crafted using traditional techniques, with high-quality mung beans as its main ingredient, resulting in a smooth...

View full details
Original price €5,39 - Original price €5,39
Original price
€5,39
€5,39 - €5,39
Current price €5,39
1000.0g | €0,54 / 100g
Original price €2,39 - Original price €2,39
Original price
€2,39
€2,39 - €2,39
Current price €2,39
300.0g | €0,80 / 100g

Sweet Grass Jelly 300g

陈顺美/Chin Chow
In stock

Sweet Grass Jelly is a traditional chilled dessert, made from selected grass jelly ingredients for a smooth texture and a cooling, thirst-quenching...

View full details
Original price €2,39 - Original price €2,39
Original price
€2,39
€2,39 - €2,39
Current price €2,39
300.0g | €0,80 / 100g
Original price €1,39 - Original price €1,39
Original price
€1,39
€1,39 - €1,39
Current price €1,39

好好鸡味方便面 74g

HAOHAO
Out of stock

好好鸡味方便面采用传统工艺精心制作,每包74克的便利分量,适合快速享用。浓郁的鸡汤味道充分融合在面条中,煮制3-4分钟即可得到香浓可口的面汤。面条口感劲道爽滑,汤料丰富,是办公室、宿舍和家中的理想快手餐。产品特点:传统鸡汤风味 · 便利携带分量 · 快速烹饪 · 经济实惠

Original price €1,39 - Original price €1,39
Original price
€1,39
€1,39 - €1,39
Current price €1,39
Sold out
Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price
€3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
1000.0g | €0,40 / 100g

新鲜冷藏冰淇淋萝卜 ca.800g

Asienmarkt
In stock

限自取,不建议邮寄,如果不介意邮寄请标明!!! 新鲜和冰冻产品我们会使用保温袋和冰袋尽量保证在运输途中不产生损坏,如果还是有损坏,不会进行退款赔偿。因为运输时间问题周五不发新鲜和冰冻产品,含新鲜和冰冻产品的订单顺移至礼拜一发货,请您谅解!!!

Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price
€3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
1000.0g | €0,40 / 100g
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
125.0g | €1,59 / 100g

虎皮芝士蛋糕 125g

Tokimeki
In stock

虎皮芝士蛋糕 125g,精选芝士馅配以虎纹焦糖装饰,口感绵密顺滑。每盒125g,便于享用,适合下午茶或甜点时刻。采用优质原料制作,芝士香气浓郁,焦糖虎纹增添视觉层次。即食便捷,冷藏保存,品质稳定。是送礼或自享的理想选择。

Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
125.0g | €1,59 / 100g
Original price €5,49
Original price €5,49 - Original price €5,49
Original price €5,49
Current price €3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
158.0g | €2,53 / 100g

提拉米苏味抠图饼干

纳滋宝/naziba
In stock

Original price €5,49
Original price €5,49 - Original price €5,49
Original price €5,49
Current price €3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
158.0g | €2,53 / 100g
Save 27% Save %
Original price €29,70 - Original price €29,70
Original price
€29,70
€29,70 - €29,70
Current price €29,70
500.0g | €5,94 / 100g

新鲜冷藏去壳榴莲肉 500g

euro asia
Out of stock

限自取,不建议邮寄,如果不介意邮寄请标明!!! 新鲜和冰冻产品我们会使用保温袋和冰袋尽量保证在运输途中不产生损坏,如果还是有损坏,不会进行退款赔偿。因为运输时间问题周五不发新鲜和冰冻产品,含新鲜和冰冻产品的订单顺移至礼拜一发货,请您谅解!!!

Original price €29,70 - Original price €29,70
Original price
€29,70
€29,70 - €29,70
Current price €29,70
500.0g | €5,94 / 100g
Sold out
Original price €2,39 - Original price €2,39
Original price
€2,39
€2,39 - €2,39
Current price €2,39
350.0g | €0,68 / 100g

话梅糖 350g

宏源/HONGYUAN
Low stock

话梅糖 350g,酸甜可口的传统糖果。采用优质话梅和糖精心制作,保留话梅独特的酸爽风味和自然果香。每颗糖果饱满圆润,入口即化,酸甜平衡。适合全家享用,也是办公室或旅途中的理想零食。独立包装,便于携带和分享。350g规格,满足日常需求。

Original price €2,39 - Original price €2,39
Original price
€2,39
€2,39 - €2,39
Current price €2,39
350.0g | €0,68 / 100g
Original price €17,49 - Original price €17,49
Original price
€17,49
€17,49 - €17,49
Current price €17,49
700.0g | €2,50 / 100g

冰冻食品13/15无头黑虎大虾仁 700g

AsianChoice
In stock

限自取,不建议邮寄,如果不介意邮寄请标明!!! 新鲜和冰冻产品我们会使用保温袋和冰袋尽量保证在运输途中不产生损坏,如果还是有损坏,不会进行退款赔偿。因为运输时间问题周五不发新鲜和冰冻产品,含新鲜和冰冻产品的订单顺移至礼拜一发货,请您谅解!!!

Original price €17,49 - Original price €17,49
Original price
€17,49
€17,49 - €17,49
Current price €17,49
700.0g | €2,50 / 100g
Original price €16,99 - Original price €16,99
Original price
€16,99
€16,99 - €16,99
Current price €16,99
700.0g | €2,43 / 100g

冰冻食品16/20无头黑虎大虾仁 700g

AsianChoice
In stock

限自取,不建议邮寄,如果不介意邮寄请标明!!! 新鲜和冰冻产品我们会使用保温袋和冰袋尽量保证在运输途中不产生损坏,如果还是有损坏,不会进行退款赔偿。因为运输时间问题周五不发新鲜和冰冻产品,含新鲜和冰冻产品的订单顺移至礼拜一发货,请您谅解!!!

Original price €16,99 - Original price €16,99
Original price
€16,99
€16,99 - €16,99
Current price €16,99
700.0g | €2,43 / 100g