Skip to content
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung

Condiments

Original price €4,79 - Original price €4,79
Original price
€4,79
€4,79 - €4,79
Current price €4,79
260.0g | €1,84 / 100g

Tom Yum Soup Cooking Set 260g

Lobo
In stock

The Tom Yum Soup Cooking Set makes it easy to enjoy classic Thai flavors at home. This convenient 260g set includes carefully selected spices and s...

View full details
Original price €4,79 - Original price €4,79
Original price
€4,79
€4,79 - €4,79
Current price €4,79
260.0g | €1,84 / 100g
Original price €1,99
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price €1,99
Current price €1,89
€1,89 - €1,89
Current price €1,89
400.0g | €0,47 / 100g

鱼酸菜 400g

川老汇/ChuanLaoHui
In stock

传统鱼酸菜,精选新鲜鱼类与优质酸菜腌制而成。咸香开胃,风味独特,富含益生菌,促进消化。适合搭配米饭、粥或面食,是家常餐桌上的经典下饭菜。每罐400克,方便食用,保留原汁原味的传统工艺。

Original price €1,99
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price €1,99
Current price €1,89
€1,89 - €1,89
Current price €1,89
400.0g | €0,47 / 100g
Save 5% Save %
Original price €2,69 - Original price €2,69
Original price
€2,69
€2,69 - €2,69
Current price €2,69
70.0g | €0,38 / 10g

巧克力味日式面包 70g

Tokimeki
Out of stock

日式巧克力面包,精致小包装,每包70克。采用传统日式烘焙工艺,外层酥脆,内里柔软蓬松。浓郁巧克力风味,甜度适中,口感丰富。适合作为日常零食或下午茶伴侣,便携包装方便随时享用。

Original price €2,69 - Original price €2,69
Original price
€2,69
€2,69 - €2,69
Current price €2,69
70.0g | €0,38 / 10g
Sold out
Original price €5,99 - Original price €5,99
Original price
€5,99
€5,99 - €5,99
Current price €5,99
368.0g | €1,63 / 100g

大辣虾米辣椒油 205g

李锦记/LeeKumKee
In stock

大辣虾米辣椒油采用精选虾米和辣椒精心调配而成,每瓶205克。浓郁的虾米香气与辛辣的辣椒完美融合,为您的菜肴增添独特风味。 适用于拌面、拌饭、蘸食或烹饪,是家庭厨房的必备调味料。开启美食新体验,让每一餐都充满层次感和香气。

Original price €5,99 - Original price €5,99
Original price
€5,99
€5,99 - €5,99
Current price €5,99
368.0g | €1,63 / 100g
Original price €4,29 - Original price €4,29
Original price
€4,29
€4,29 - €4,29
Current price €4,29
590.0ml | €0,73 / 100ml

590ml black vinegar

金兰/KimLan
In stock

Authentic black vinegar, meticulously crafted using traditional methods, boasts a deep and mellow flavor that lingers on the palate. Its large 590m...

View full details
Original price €4,29 - Original price €4,29
Original price
€4,29
€4,29 - €4,29
Current price €4,29
590.0ml | €0,73 / 100ml
Original price €17,49 - Original price €17,49
Original price
€17,49
€17,49 - €17,49
Current price €17,49
1.85l | €9,45 / l

1.85L of mixed sesame oil

1半1半/1 POEN 1 POEN
Out of stock

This 1.85-liter blended sesame oil is made with premium sesame seeds, perfectly blending rich sesame aroma and pure taste. Whether used in salads, ...

View full details
Original price €17,49 - Original price €17,49
Original price
€17,49
€17,49 - €17,49
Current price €17,49
1.85l | €9,45 / l
Sold out
Original price €3,79 - Original price €3,79
Original price
€3,79
€3,79 - €3,79
Current price €3,79
1000.0ml | €0,38 / 100ml

Swan Brand Soy Sauce 1L

银天鹅/Silver Swan
In stock

Swan Soy Sauce is meticulously brewed using traditional methods, resulting in a reddish-brown color and rich aroma. Its 1-liter large capacity is s...

View full details
Original price €3,79 - Original price €3,79
Original price
€3,79
€3,79 - €3,79
Current price €3,79
1000.0ml | €0,38 / 100ml
Original price €4,39 - Original price €4,39
Original price
€4,39
€4,39 - €4,39
Current price €4,39
400.0g | €1,10 / 100g

Tom Yum Paste 400g

Lobo
In stock

Tom Yum Paste, the concentrated essence of classic Thai flavor. This 400g pack is carefully crafted using a traditional recipe, blending lemongrass...

View full details
Original price €4,39 - Original price €4,39
Original price
€4,39
€4,39 - €4,39
Current price €4,39
400.0g | €1,10 / 100g
Original price €4,49 - Original price €4,49
Original price
€4,49
€4,49 - €4,49
Current price €4,49
210.0g | €2,14 / 100g

红葱酱 175g

牛头/Bull Head
In stock

红葱酱 175g,精选优质红葱精心熬制而成。浓郁的葱香味道,适合搭配各类菜肴、面食和米饭。增添风味,提升餐桌品质。便携装设计,方便存放和使用。

Original price €4,49 - Original price €4,49
Original price
€4,49
€4,49 - €4,49
Current price €4,49
210.0g | €2,14 / 100g
Original price €17,98 - Original price €17,98
Original price
€17,98
€17,98 - €17,98
Current price €17,98
5.0l | €0,36 / 100ml

Shaoxing cooking wine 14% / 5L

SHAOXING
Low stock

Users under 18 years old are not allowed to purchase this product!!!

Original price €17,98 - Original price €17,98
Original price
€17,98
€17,98 - €17,98
Current price €17,98
5.0l | €0,36 / 100ml
Original price €2,99 - Original price €2,99
Original price
€2,99
€2,99 - €2,99
Current price €2,99
300.0ml | €1,00 / 100ml

蒜蓉辣酱 300ml

杨协成/Yeo's
In stock

蒜蓉辣酱,浓郁的大蒜香气与辛辣口感完美融合。采用精选新鲜蒜瓣和优质辣椒精心调制,每一勺都能为您的菜肴增添独特风味。 适用于炒菜、拌面、蘸饺子或作为烧烤的完美搭档。300ml 容量,方便储存和使用。无论是家常菜还是特色美食,这款蒜蓉辣酱都能提升您的烹饪体验。

Original price €2,99 - Original price €2,99
Original price
€2,99
€2,99 - €2,99
Current price €2,99
300.0ml | €1,00 / 100ml
Original price €4,99 - Original price €4,99
Original price
€4,99
€4,99 - €4,99
Current price €4,99
1000.0g | €0,50 / 100g

Korean Chili Paste 1kg

Maeil
Out of stock

Original price €4,99 - Original price €4,99
Original price
€4,99
€4,99 - €4,99
Current price €4,99
1000.0g | €0,50 / 100g
Sold out
Original price €4,49 - Original price €4,49
Original price
€4,49
€4,49 - €4,49
Current price €4,49
750.0g | €0,60 / 100g

Miso Hot Pot Soup Base 750g

DAISHO
In stock

Miso Hot Pot Soup Base, 750g. Made with premium miso and traditional hot pot spices, this golden-hued soup base boasts a rich, mellow flavor. One c...

View full details
Original price €4,49 - Original price €4,49
Original price
€4,49
€4,49 - €4,49
Current price €4,49
750.0g | €0,60 / 100g
Original price €2,49 - Original price €2,49
Original price
€2,49
€2,49 - €2,49
Current price €2,49
200.0g | €1,25 / 100g

Sweet Chili Sambal 200g

LUCULLUS
In stock

Product Description/Product Description/Product "Sambal" is a classic Southeast Asian seasoning sauce with a unique spicy, sour and hot flavor. Ma...

View full details
Original price €2,49 - Original price €2,49
Original price
€2,49
€2,49 - €2,49
Current price €2,49
200.0g | €1,25 / 100g
Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price
€3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
500.0ml | €0,80 / 100ml

500mL low-sodium soy sauce

MURASAKI
Low stock

Low-sodium soy sauce, 500mL bottle. Brewed from select soybeans and wheat, with a reduced salt content, making it more suitable for families concer...

View full details
Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price
€3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
500.0ml | €0,80 / 100ml
Original price €1,59 - Original price €1,59
Original price
€1,59
€1,59 - €1,59
Current price €1,59
70.0g | €0,23 / 10g

Nam Nueng BBQ Seasoning 70g

Lobo
In stock

LOBO Nam Nueng Seasoning offers you a range of premium spices to add authentic flavour to your dishes. This spice blend has been carefully selected...

View full details
Original price €1,59 - Original price €1,59
Original price
€1,59
€1,59 - €1,59
Current price €1,59
70.0g | €0,23 / 10g
Original price €3,49 - Original price €3,49
Original price
€3,49
€3,49 - €3,49
Current price €3,49
200.0ml | €1,75 / 100ml

Sriracha Chili Sauce 200ml

飞鹅牌/Flying Goose
Out of stock

Chili sauce is a spicy sauce made from chili peppers. There are many different types of chili sauce produced around the world, depending on the ing...

View full details
Original price €3,49 - Original price €3,49
Original price
€3,49
€3,49 - €3,49
Current price €3,49
200.0ml | €1,75 / 100ml
Sold out
Original price €5,49 - Original price €5,49
Original price
€5,49
€5,49 - €5,49
Current price €5,49
970.0g | €0,57 / 100g

Thai Mushroom Soy Sauce 700mL

肥儿标牌/Healthy Boy
Out of stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1252kJ/298kcal Fat 0.6g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 0.5g Carbohydrate/Kohlenh...

View full details
Original price €5,49 - Original price €5,49
Original price
€5,49
€5,49 - €5,49
Current price €5,49
970.0g | €0,57 / 100g
Sold out
Original price €9,49 - Original price €9,49
Original price
€9,49
€9,49 - €9,49
Current price €9,49
500.0g | €1,90 / 100g

Chaotian pepper/dried chili segments 1kg

鱼泉/FishWell
In stock

Chili products formed through processes such as natural sun drying and artificial dehydration.

Original price €9,49 - Original price €9,49
Original price
€9,49
€9,49 - €9,49
Current price €9,49
500.0g | €1,90 / 100g
Original price €2,29 - Original price €2,29
Original price
€2,29
€2,29 - €2,29
Current price €2,29
420.0ml | €0,55 / 100ml

山西陈醋 420mL

龙眼井/Longyanjing
In stock

陈醋是指酿成后存放较久的醋。与别的醋一个重要区别是陈醋的酿造方法。陈醋中最出名的要数山西老陈醋,它的生产至今已有三千余年的历史,素有“天下第一醋”的盛誉。不但是调味佳品,更可供药用,对高血压、肝炎、皮肤病具有一定疗效和预防作用。

Original price €2,29 - Original price €2,29
Original price
€2,29
€2,29 - €2,29
Current price €2,29
420.0ml | €0,55 / 100ml
Original price €5,49 - Original price €5,49
Original price
€5,49
€5,49 - €5,49
Current price €5,49
198.0g | €2,77 / 100g

潮州香辣脆 198g

李锦记/LeeKumKee
In stock

潮州香辣脆,传统工艺精制而成。精选优质食材,融合潮州特色风味,香辣适度,口感酥脆。198克装,便于携带和储存。适合搭配米饭、面条或作为下饭菜,增添餐桌风味。品质保证,是家庭厨房的理想选择。

Original price €5,49 - Original price €5,49
Original price
€5,49
€5,49 - €5,49
Current price €5,49
198.0g | €2,77 / 100g
Original price €3,79 - Original price €3,79
Original price
€3,79
€3,79 - €3,79
Current price €3,79
300.0g | €1,26 / 100g

Taiwanese Brown Sugar 300g

耆盛/ChiSheng
In stock

Taiwanese brown sugar, refined using traditional techniques, retains the original flavor and rich nutrients of sugarcane. Its dark brown crystals e...

View full details
Original price €3,79 - Original price €3,79
Original price
€3,79
€3,79 - €3,79
Current price €3,79
300.0g | €1,26 / 100g
Original price €6,19 - Original price €6,19
Original price
€6,19
€6,19 - €6,19
Current price €6,19
350.0g | €1,77 / 100g

四川风味红油豆瓣酱 350g

李锦记/LeeKumKee
In stock

正宗四川风味红油豆瓣酱,采用传统工艺精心酿制。350克装,浓郁的豆瓣香气融合辛辣红油,为您的菜肴增添地道川味。适合炒菜、拌面、蘸食等多种用途。品质纯正,是家庭厨房的必备调味料。

Original price €6,19 - Original price €6,19
Original price
€6,19
€6,19 - €6,19
Current price €6,19
350.0g | €1,77 / 100g
Original price €8,09 - Original price €8,09
Original price
€8,09
€8,09 - €8,09
Current price €8,09
368.0g | €2,20 / 100g

Black bean garlic sauce 368g

李锦记/LeeKumKee
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 624kJ/149kcal Fat 5.2g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 0.8g Carbohydrate/Kohlenhy...

View full details
Original price €8,09 - Original price €8,09
Original price
€8,09
€8,09 - €8,09
Current price €8,09
368.0g | €2,20 / 100g
Original price €2,39 - Original price €2,39
Original price
€2,39
€2,39 - €2,39
Current price €2,39
150.0ml | €1,59 / 100ml

甜菠萝辣椒酱 150ml

Thai Dancer
In stock

甜菠萝辣椒酱,150ml装。采用新鲜菠萝与辣椒精心调配,甜辣平衡,风味独特。适合搭配各类菜肴、海鲜、烤肉及炒饭,增添层次感。便携瓶装设计,易于储存和使用。亚洲风味调味品,为您的餐桌增色。

Original price €2,39 - Original price €2,39
Original price
€2,39
€2,39 - €2,39
Current price €2,39
150.0ml | €1,59 / 100ml
Original price €4,89 - Original price €4,89
Original price
€4,89
€4,89 - €4,89
Current price €4,89
300.0ml | €1,63 / 100ml

海鲜蘸酱 300ml

Dek som boon
In stock

海鲜蘸酱,专为海鲜料理精心调配。浓郁的酱香与鲜味完美融合,提升虾、蟹、贝类等海产的原汁原味。300ml 规格,适合家庭日常使用。开瓶即用,无需额外调配,是餐桌上的理想搭档。

Original price €4,89 - Original price €4,89
Original price
€4,89
€4,89 - €4,89
Current price €4,89
300.0ml | €1,63 / 100ml
Original price €19,89 - Original price €19,89
Original price
€19,89
€19,89 - €19,89
Current price €19,89
4.9l | €4,06 / l

金标生抽 4.9L

海天/Haday
In stock

Original price €19,89 - Original price €19,89
Original price
€19,89
€19,89 - €19,89
Current price €19,89
4.9l | €4,06 / l
Original price €15,99
Original price €15,99 - Original price €15,99
Original price €15,99
Current price €11,99
€11,99 - €11,99
Current price €11,99
2.49kg | €4,82 / kg

Peking Duck / Beijing Duck Sauce 2.49kg

李锦记/LeeKumKee
Out of stock

Authentic Beijing Roast Duck Sauce, traditional Beijing-style recipe. Large 2.49kg capacity, suitable for restaurants, canteens, and home use. Made...

View full details
Original price €15,99
Original price €15,99 - Original price €15,99
Original price €15,99
Current price €11,99
€11,99 - €11,99
Current price €11,99
2.49kg | €4,82 / kg
Sold out
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
210.0g | €0,95 / 100g

Tomato Puree 210g

De Rica
In stock

产品描述/Product Description/Produktbeschreibung “DE RICA Tomato Puree” 是一种高质量的番茄酱,采用精选番茄制成,经过精细加工和浓缩,保留了丰富的番茄风味和营养。它适用于各种烹饪场合,如制作汤、炖菜、酱料等,为菜肴增添浓郁的番茄味和...

View full details
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
210.0g | €0,95 / 100g
Original price €1,89 - Original price €1,89
Original price
€1,89
€1,89 - €1,89
Current price €1,89
30.0g | €0,63 / 10g

Cumin Powder 30g

百味斋/BaiWeiZhai/
In stock

肉桂粉,精选优质肉桂研磨而成。温暖香甜的风味,带有微妙的辛辣感,完美适合烘焙、甜点、咖啡、茶饮以及各类炖菜。30克装,方便计量和保存。无添加剂,保留天然肉桂的原汁原味。提升饮品和美食香气的必备香料。

Original price €1,89 - Original price €1,89
Original price
€1,89
€1,89 - €1,89
Current price €1,89
30.0g | €0,63 / 10g
Original price €2,59 - Original price €2,59
Original price
€2,59
€2,59 - €2,59
Current price €2,59
30.0g | €0,86 / 10g

Cumin Powder 30g

百味斋/BaiWeiZhai/
In stock

白胡椒粉,精选优质白胡椒研磨而成。香味浓郁,辛辣适中,适合用于汤类、炖菜、海鲜和禽类料理。30克装,便于存放和使用。无添加剂,保留天然风味。提升菜肴层次感的理想调味料。

Original price €2,59 - Original price €2,59
Original price
€2,59
€2,59 - €2,59
Current price €2,59
30.0g | €0,86 / 10g
Original price €2,59 - Original price €2,59
Original price
€2,59
€2,59 - €2,59
Current price €2,59
30.0g | €0,86 / 10g

Cumin Powder 30g

百味斋/BaiWeiZhai/
In stock

黑胡椒粉,精选优质黑胡椒研磨而成。30克装,便携实用,适合日常烹饪。香味浓郁,辛辣度适中,能有效提升菜肴的风味层次。广泛应用于肉类、蔬菜、汤品及各类西餐烹调中。密封罐装,保持新鲜度,方便储存和使用。

Original price €2,59 - Original price €2,59
Original price
€2,59
€2,59 - €2,59
Current price €2,59
30.0g | €0,86 / 10g
Original price €7,59 - Original price €7,59
Original price
€7,59
€7,59 - €7,59
Current price €7,59
454.0g | €1,67 / 100g

Black Sesame Paste 170g

SESAONE
In stock

Black sesame paste, crafted from premium selected black sesame seeds, features a rich aroma and a smooth texture. Each jar contains 170g, making it...

View full details
Original price €7,59 - Original price €7,59
Original price
€7,59
€7,59 - €7,59
Current price €7,59
454.0g | €1,67 / 100g
Original price €3,39 - Original price €3,39
Original price
€3,39
€3,39 - €3,39
Current price €3,39
60.0g | €5,65 / 100g

Thai Soy Sauce Crisps 60g

肥儿标牌/Healthy Boy
In stock

Thai soy sauce chips are a traditional snack with a rich, savory flavor. Each 60g pack is easy to carry, making them a perfect choice for snacking ...

View full details
Original price €3,39 - Original price €3,39
Original price
€3,39
€3,39 - €3,39
Current price €3,39
60.0g | €5,65 / 100g
Original price €12,99 - Original price €12,99
Original price
€12,99
€12,99 - €12,99
Current price €12,99
900.0g | €1,44 / 100g

Vietnamese Chicken Pho Soup Base 75g*12

Bảo Long
In stock

Traditional Vietnamese chicken noodle soup seasoning, blended from premium selected ingredients. Each pack is 75g, convenient for cooking. 12-pack ...

View full details
Original price €12,99 - Original price €12,99
Original price
€12,99
€12,99 - €12,99
Current price €12,99
900.0g | €1,44 / 100g
Original price €2,39 - Original price €2,39
Original price
€2,39
€2,39 - €2,39
Current price €2,39
450.0ml | €0,53 / 100ml

零添加金标香醋 450mL

海天/Haday
In stock

金标香醋,传统工艺酿造,精选优质谷物发酵而成。零添加防腐剂和人工调味料,保留醋的原汁原味。450mL 家庭装,适合日常烹饪、炒菜、腌制和凉拌。酸度适中,风味醇厚,为您的餐桌增添地道的醋香。

Original price €2,39 - Original price €2,39
Original price
€2,39
€2,39 - €2,39
Current price €2,39
450.0ml | €0,53 / 100ml
Original price €2,39 - Original price €2,39
Original price
€2,39
€2,39 - €2,39
Current price €2,39
500.0g | €0,48 / 100g

零添加金标米醋 500mL

海天/Haday
In stock

金标米醋,精选优质米酿造而成。零添加配方,不含防腐剂、香精及人工色素,保留米醋的纯正风味。500mL规格,适合日常烹饪使用。酸度适中,可用于凉拌、腌制、炖汤等多种菜肴。密封储存,开封后冷藏保存,风味更佳。

Original price €2,39 - Original price €2,39
Original price
€2,39
€2,39 - €2,39
Current price €2,39
500.0g | €0,48 / 100g
Original price €4,49 - Original price €4,49
Original price
€4,49
€4,49 - €4,49
Current price €4,49
630.0g | €0,71 / 100g

黑松露素耗油 630g

海天/Haday
In stock

黑松露素蚝油,630克装。采用精选素材制成,融合黑松露的独特香气与蚝油的鲜味,为各类菜肴增添深邃、优雅的风味层次。适合炒菜、炖汤、腌制和蘸食使用,是素食和荤食料理的百搭调味料。保存于阴凉干燥处,开封后冷藏保存,确保风味持久。无添加人工香精,天然食材精心调配。

Original price €4,49 - Original price €4,49
Original price
€4,49
€4,49 - €4,49
Current price €4,49
630.0g | €0,71 / 100g
Original price €2,59 - Original price €2,59
Original price
€2,59
€2,59 - €2,59
Current price €2,59
750.0ml | €0,35 / 100ml

蒸馏白醋 750mL

顺利/SunLee
In stock

白醋 750mL — 用于烹饪、腌制和调味的必备调料。这款经典白醋具有清爽酸味,适合各类菜肴、沙拉和酱料。750mL 容量方便存放和日常使用。

Original price €2,59 - Original price €2,59
Original price
€2,59
€2,59 - €2,59
Current price €2,59
750.0ml | €0,35 / 100ml
Original price €2,89 - Original price €2,89
Original price
€2,89
€2,89 - €2,89
Current price €2,89
350.0g | €0,83 / 100g

Thai Rich Oyster Sauce 350g

肥儿标牌/Healthy Boy
In stock

Authentic oyster sauce imported from Thailand, meticulously crafted using traditional methods. This deep brown liquid features a rich, savory umami...

View full details
Original price €2,89 - Original price €2,89
Original price
€2,89
€2,89 - €2,89
Current price €2,89
350.0g | €0,83 / 100g
Original price €5,99 - Original price €5,99
Original price
€5,99
€5,99 - €5,99
Current price €5,99
200.0g | €3,00 / 100g

虾酱 200g

珀宽/Por Kwan
In stock

虾酱是一种传统的亚洲调味料,由虾和盐精心腌制而成。这款200克装的虾酱具有浓郁的海鲜风味和独特的咸香口感,是许多亚洲菜肴的灵魂调味品。用途广泛,可用于炒菜、腌制、蘸料或烹饪汤类。虾酱能为各种菜肴增添深层的鲜味和复杂的风味层次。适合喜爱正宗亚洲风味的厨师和家庭使用。200克装便于日常使用和储存,...

View full details
Original price €5,99 - Original price €5,99
Original price
€5,99
€5,99 - €5,99
Current price €5,99
200.0g | €3,00 / 100g
Original price €1,79 - Original price €1,79
Original price
€1,79
€1,79 - €1,79
Current price €1,79
30.0g | €0,60 / 10g

炒面酱料包 30g

Lobo
In stock

炒面酱料包,便捷调味的必备选择。每包30克,精心配制的香料混合物为您的炒面增添正宗风味。无需繁琐的多种调味步骤,一包搞定。适合快手餐、家庭烹饪或外出携带。品质稳定,口感一致,让每一盘炒面都美味如一。

Original price €1,79 - Original price €1,79
Original price
€1,79
€1,79 - €1,79
Current price €1,79
30.0g | €0,60 / 10g
Original price €30,79 - Original price €30,79
Original price
€30,79
€30,79 - €30,79
Current price €30,79
2.0l | €15,40 / l

Sesame Oil 2L

胡盒源/OH AIK GUAN
In stock

Pure sesame oil, 2-liter large capacity. Made from carefully pressed high-quality sesame seeds, with a rich aroma and mellow flavor. Suitable for s...

View full details
Original price €30,79 - Original price €30,79
Original price
€30,79
€30,79 - €30,79
Current price €30,79
2.0l | €15,40 / l
Original price €5,69 - Original price €5,69
Original price
€5,69
€5,69 - €5,69
Current price €5,69
250.0ml | €2,28 / 100ml

日本万字甜味米饭酱油 250mL

万字/KIKKOMAN
In stock

日本万字甜味米饭酱油,专为米饭和日式料理设计。250mL 装,方便家庭使用。甜味配方平衡咸鲜,增添米饭风味,适合日常餐桌。品质稳定,是日式烹饪的理想调味伴侣。

Original price €5,69 - Original price €5,69
Original price
€5,69
€5,69 - €5,69
Current price €5,69
250.0ml | €2,28 / 100ml