Skip to content
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung

Search results for “三养”

Products

Original price €6,79 - Original price €6,79
Original price
€6,79
€6,79 - €6,79
Current price €6,79
340.0g | €2,00 / 100g

Luncheon meat 340g

梅林/MaLing
In stock

This premium ham luncheon meat, weighing 340 grams, is made from carefully selected top-quality ingredients, resulting in a delicate and delicious...

View full details
Original price €6,79 - Original price €6,79
Original price
€6,79
€6,79 - €6,79
Current price €6,79
340.0g | €2,00 / 100g
Original price €5,69 - Original price €5,69
Original price
€5,69
€5,69 - €5,69
Current price €5,69
500.0g | €1,14 / 100g

Caramel Flavour Sunflower Seeds 500g

老街口/LaoJieKou
In stock

IngredientsSunflower seeds, white sugar, salt, monosodium glutamate, food additives (acesulfame potassium, saccharin sodium, cyclamate, citric acid...

View full details
Original price €5,69 - Original price €5,69
Original price
€5,69
€5,69 - €5,69
Current price €5,69
500.0g | €1,14 / 100g
Original price €34,54
Original price €34,54 - Original price €34,54
Original price €34,54
Current price €31,45
€31,45 - €31,45
Current price €31,45
120.0g | €2,62 / 10g

120g of red ginseng slices

达上堂/Da Shang Tang
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1408kJ Fat/Fat/Fett 1.1g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren Carbohydrate...

View full details
Original price €34,54
Original price €34,54 - Original price €34,54
Original price €34,54
Current price €31,45
€31,45 - €31,45
Current price €31,45
120.0g | €2,62 / 10g
Save 9% Save %
Original price €5,89 - Original price €5,89
Original price
€5,89
€5,89 - €5,89
Current price €5,89
750.0g | €0,79 / 100g

Frozen DIM SUM money bag 750g

椰树牌/ThreeCoconutTree
Low stock

Self-pickup only, mailing is not recommended. Please indicate if you do not mind mailing! We use insulated bags and ice packs to ensure that fr...

View full details
Original price €5,89 - Original price €5,89
Original price
€5,89
€5,89 - €5,89
Current price €5,89
750.0g | €0,79 / 100g
Original price €3,29 - Original price €3,29
Original price
€3,29
€3,29 - €3,29
Current price €3,29
500.0g | €0,66 / 100g

Frozen whole seeded bitter melon 500g

椰树牌/ThreeCoconutTree
Low stock

Self-pickup only, mailing is not recommended. Please indicate if you do not mind mailing! We use insulated bags and ice packs to ensure that fresh...

View full details
Original price €3,29 - Original price €3,29
Original price
€3,29
€3,29 - €3,29
Current price €3,29
500.0g | €0,66 / 100g
Original price €4,19 - Original price €4,19
Original price
€4,19
€4,19 - €4,19
Current price €4,19
1000.0g | €0,42 / 100g

5A grade white glutinous rice 1kg

椰树/YeShu
Low stock

Nutritional value of glutinous rice: Glutinous rice is a sticky and tender grain that produces more calories than other grains, and has there...

View full details
Original price €4,19 - Original price €4,19
Original price
€4,19
€4,19 - €4,19
Current price €4,19
1000.0g | €0,42 / 100g
Original price €4,98 - Original price €4,98
Original price
€4,98
€4,98 - €4,98
Current price €4,98
100.0g | €4,98 / 100g

Astragalus slices 100g

亚超在线 Asienmarkt
Low stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 287kJ/69kcal Fat 1.1g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carbohydrate/...

View full details
Original price €4,98 - Original price €4,98
Original price
€4,98
€4,98 - €4,98
Current price €4,98
100.0g | €4,98 / 100g
Original price €7,49
Original price €7,49 - Original price €7,49
Original price €7,49
Current price €6,99
€6,99 - €6,99
Current price €6,99
500.0g | €1,40 / 100g

Dried longan 500g

亚超在线 Asienmarkt
Low stock

Original price €7,49
Original price €7,49 - Original price €7,49
Original price €7,49
Current price €6,99
€6,99 - €6,99
Current price €6,99
500.0g | €1,40 / 100g
Save 7% Save %
Original price €6,29 - Original price €6,29
Original price
€6,29
€6,29 - €6,29
Current price €6,29
150.0g | €4,19 / 100g

Dried Lilies 150g

自然之源/Nature`s best harvest
In stock

Original price €6,29 - Original price €6,29
Original price
€6,29
€6,29 - €6,29
Current price €6,29
150.0g | €4,19 / 100g
Original price €2,19 - Original price €2,19
Original price
€2,19
€2,19 - €2,19
Current price €2,19
100.0g | €2,19 / 100g

Dried Orange Peel 100g

自然之源/Nature`s best harvest
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1163kJ/278kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carb...

View full details
Original price €2,19 - Original price €2,19
Original price
€2,19
€2,19 - €2,19
Current price €2,19
100.0g | €2,19 / 100g
Original price €19,99 - Original price €19,99
Original price
€19,99
€19,99 - €19,99
Current price €19,99

One traditionally prepared moxibustion stick, 7.5cm x 22.5cm.

大炮灸/Da Pao Jiu
In stock

Original price €19,99 - Original price €19,99
Original price
€19,99
€19,99 - €19,99
Current price €19,99
Original price €10,19 - Original price €10,19
Original price
€10,19
€10,19 - €10,19
Current price €10,19
100.0g | €1,02 / 10g

100g of Malva nut

亚超在线 Asienmarkt
In stock

Original price €10,19 - Original price €10,19
Original price
€10,19
€10,19 - €10,19
Current price €10,19
100.0g | €1,02 / 10g
Original price €8,46 - Original price €8,46
Original price
€8,46
€8,46 - €8,46
Current price €8,46
160.0g | €5,29 / 100g

Baiyunshan Aged Pure Moxa Sticks, 10 sticks per box

采芝林/Cai Zhi Lin
In stock

Original price €8,46 - Original price €8,46
Original price
€8,46
€8,46 - €8,46
Current price €8,46
160.0g | €5,29 / 100g
Original price €4,59 - Original price €4,59
Original price
€4,59
€4,59 - €4,59
Current price €4,59
1.0kg | €0,46 / 100g

Three-color rice (brown rice, red rice, black rice) 1kg

Sawat-D
Out of stock

Three-color mixed grain rice, a perfect blend of selected brown rice, red rice, and black rice. Each grain is rich in different nutrients: brown ri...

View full details
Original price €4,59 - Original price €4,59
Original price
€4,59
€4,59 - €4,59
Current price €4,59
1.0kg | €0,46 / 100g
Sold out
Original price €15,49 - Original price €15,49
Original price
€15,49
€15,49 - €15,49
Current price €15,49
4.54kg | €3,41 / kg

Glutinous rice 4.54kg

椰树牌/ThreeCoconutTree
Out of stock

Original price €15,49 - Original price €15,49
Original price
€15,49
€15,49 - €15,49
Current price €15,49
4.54kg | €3,41 / kg
Sold out
Original price €7,60 - Original price €7,60
Original price
€7,60
€7,60 - €7,60
Current price €7,60
100.0g | €7,60 / 100g

Polygonatum 100g

亚超在线 Asienmarkt
Out of stock

Original price €7,60 - Original price €7,60
Original price
€7,60
€7,60 - €7,60
Current price €7,60
100.0g | €7,60 / 100g
Sold out
Original price €8,99 - Original price €8,99
Original price
€8,99
€8,99 - €8,99
Current price €8,99
250.0g | €3,60 / 100g

Longan meat 250g

亚超在线 Asienmarkt
Out of stock

Original price €8,99 - Original price €8,99
Original price
€8,99
€8,99 - €8,99
Current price €8,99
250.0g | €3,60 / 100g
Sold out
Original price €18,85
Original price €18,85 - Original price €18,85
Original price €18,85
Current price €14,99
€14,99 - €14,99
Current price €14,99
300.0g | €5,00 / 100g

Longan Meat 300g

亚超在线 Asienmarkt
Out of stock

Original price €18,85
Original price €18,85 - Original price €18,85
Original price €18,85
Current price €14,99
€14,99 - €14,99
Current price €14,99
300.0g | €5,00 / 100g
Sold out
Original price €3,49 - Original price €3,49
Original price
€3,49
€3,49 - €3,49
Current price €3,49
100.0g | €0,35 / 10g

100g of roasted licorice root slices

亚超在线 Asienmarkt
Out of stock

Original price €3,49 - Original price €3,49
Original price
€3,49
€3,49 - €3,49
Current price €3,49
100.0g | €0,35 / 10g
Sold out