Skip to content
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung

海底捞/HaiDiLao

Original price €3,69
Original price €3,69 - Original price €3,69
Original price €3,69
Current price €2,58
€2,58 - €2,58
Current price €2,58
150.0g | €1,72 / 100g

Fragrant Butter Hot Pot Base 150g

海底捞/HaiDiLao
In stock

Ingredients: Mustard, soybean oil, seasonings, flavor enhancers E621 and E635, salt, maltodextrin, sugar, corn starch, seasonings, soy protein, tur...

View full details
Original price €3,69
Original price €3,69 - Original price €3,69
Original price €3,69
Current price €2,58
€2,58 - €2,58
Current price €2,58
150.0g | €1,72 / 100g
Save 30% Save %
Original price €1,69 - Original price €1,69
Original price
€1,69
€1,69 - €1,69
Current price €1,69
120.0g | €1,41 / 100g

海鲜味火锅蘸料 120g

海底捞/HaiDiLao
In stock

海鲜味火锅蘸料,精选海产风味调配而成。120克装,方便家庭使用。适合搭配火锅、串串、烤肉等多种食材,增添鲜美海鲜香气。采用传统配方,咸淡适中,口感层次丰富。无需额外调配,开盖即用,是火锅爱好者的必备伴侣。

Original price €1,69 - Original price €1,69
Original price
€1,69
€1,69 - €1,69
Current price €1,69
120.0g | €1,41 / 100g
Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price
€3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
220.0g | €1,81 / 100g

Clear Szechuan hot pot base 220g

海底捞/HaiDiLao
Out of stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1371kJ/324kcal Fat 2.5g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 1.6g Carbohydrate/Kohlenhy...

View full details
Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price
€3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
220.0g | €1,81 / 100g
Sold out
Original price €8,98 - Original price €8,98
Original price
€8,98
€8,98 - €8,98
Current price €8,98
500.0g | €1,80 / 100g

Butter Hot Pot Base 500g

海底捞/HaiDiLao
In stock

Ingredients: Mustard, soybean oil, seasonings, flavor enhancers E621 and E635, salt, maltodextrin, sugar, corn starch, seasonings, soy protein, tur...

View full details
Original price €8,98 - Original price €8,98
Original price
€8,98
€8,98 - €8,98
Current price €8,98
500.0g | €1,80 / 100g
Original price €2,29 - Original price €2,29
Original price
€2,29
€2,29 - €2,29
Current price €2,29
125.0g | €1,83 / 100g

Kuaishou Xiaochu Kung Pao Chicken Seasoning 80g

海底捞/HaiDiLao
In stock

Kuaishou Xiaochu Kung Pao Chicken Seasoning, a carefully crafted classic flavor, allows you to easily cook authentic Kung Pao Chicken at home. The...

View full details
Original price €2,29 - Original price €2,29
Original price
€2,29
€2,29 - €2,29
Current price €2,29
125.0g | €1,83 / 100g
Original price €2,29 - Original price €2,29
Original price
€2,29
€2,29 - €2,29
Current price €2,29
125.0g | €1,83 / 100g

Hot and sour vegetable flavor hot pot base 125g

海底捞/HaiDiLao
Out of stock

Nutrition Facts per 100g Energy/Brennwert 275kJ/308kcal Fat/Fat/Fett 26g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren 3,9g Carb...

View full details
Original price €2,29 - Original price €2,29
Original price
€2,29
€2,29 - €2,29
Current price €2,29
125.0g | €1,83 / 100g
Sold out
Original price €1,69 - Original price €1,69
Original price
€1,69
€1,69 - €1,69
Current price €1,69
120.0g | €1,41 / 100g

麻辣味火锅蘸料 120g

海底捞/HaiDiLao

麻辣味火锅蘸料,精选辣椒和花椒调配而成,带来正宗川味麻辣风味。120克便携装,适合火锅、串串、烤肉等多种场景使用。麻感层次丰富,辣度适中,能够提升食材的鲜味。开盖即用,无需额外调配,是家庭和聚餐的必备调味品。

Original price €1,69 - Original price €1,69
Original price
€1,69
€1,69 - €1,69
Current price €1,69
120.0g | €1,41 / 100g
Original price €6,39 - Original price €6,39
Original price
€6,39
€6,39 - €6,39
Current price €6,39
360.0g | €1,78 / 100g

4 pieces spicy Hot Pot Base 360g

海底捞/HaiDiLao
In stock

Ingredients: Mustard, soybean oil, seasonings, flavor enhancers E621 and E635, salt, maltodextrin, sugar, corn starch, seasonings, soy protein, tur...

View full details
Original price €6,39 - Original price €6,39
Original price
€6,39
€6,39 - €6,39
Current price €6,39
360.0g | €1,78 / 100g