Skip to content
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung

Search results for “老干妈”

Products

Original price €4,09 - Original price €4,09
Original price
€4,09
€4,09 - €4,09
Current price €4,09
210.0g | €1,95 / 100g

Chilli paste in oil 210g

老干妈/LaoGanMa
In stock

营养成分表每100gEnergy/能量/Brennwert 2339kJ/485.8kcalFat/脂肪/Fett 51.6g- of which Saturates/饱和脂肪酸/gesättigte Fettsäuren 0gCarbohydrate/碳水化合物/Kohlenhydrate ...

View full details
Original price €4,09 - Original price €4,09
Original price
€4,09
€4,09 - €4,09
Current price €4,09
210.0g | €1,95 / 100g
Original price €5,26
Original price €5,26 - Original price €5,26
Original price €5,26
Current price €4,69
€4,69 - €4,69
Current price €4,69
275.0g | €1,71 / 100g

Spicy chili oil 275g

老干妈/LaoGanMa
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 3080kJ Fat 71.5g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren Carbohydrate/Kohlenh...

View full details
Original price €5,26
Original price €5,26 - Original price €5,26
Original price €5,26
Current price €4,69
€4,69 - €4,69
Current price €4,69
275.0g | €1,71 / 100g
Save 11% Save %
Original price €11,89 - Original price €11,89
Original price
€11,89
€11,89 - €11,89
Current price €11,89
730.0g | €1,63 / 100g

Chili In Oil 730g

老干妈/LaoGanMa
In stock

营养成分表每100gEnergy/能量/Brennwert 3080kJFat/脂肪/Fett 71,5g- of which Saturates/饱和脂肪酸/gesättigte FettsäurenCarbohydrate/碳水化合物/Kohlenhydrate 15,6g- of whi...

View full details
Original price €11,89 - Original price €11,89
Original price
€11,89
€11,89 - €11,89
Current price €11,89
730.0g | €1,63 / 100g
Original price €6,49 - Original price €6,49
Original price
€6,49
€6,49 - €6,49
Current price €6,49
280.0g | €2,32 / 100g

Chilli mix 280g

老干妈/LaoGanMa
In stock

Nutrition Facts Table (per 100g) Energy / Brennwert 2196kJ/525kcal Fat 42.5g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates Fettsäuren 5.0g ...

View full details
Original price €6,49 - Original price €6,49
Original price
€6,49
€6,49 - €6,49
Current price €6,49
280.0g | €2,32 / 100g
Original price €9,49 - Original price €9,49
Original price
€9,49
€9,49 - €9,49
Current price €9,49
500.0g | €1,90 / 100g

Chaotian pepper/dried chili segments 1kg

鱼泉/FishWell
In stock

Chili products formed through processes such as natural sun drying and artificial dehydration.

Original price €9,49 - Original price €9,49
Original price
€9,49
€9,49 - €9,49
Current price €9,49
500.0g | €1,90 / 100g
Original price €2,89 - Original price €2,89
Original price
€2,89
€2,89 - €2,89
Current price €2,89
100.0g | €0,29 / 10g

100g dried chili

椰树牌/ThreeCoconutTree
In stock

Ingredients Dried chili pepper

Original price €2,89 - Original price €2,89
Original price
€2,89
€2,89 - €2,89
Current price €2,89
100.0g | €0,29 / 10g
Original price €0,59 - Original price €0,59
Original price
€0,59
€0,59 - €0,59
Current price €0,59
60.0g | €0,10 / 10g

Spicy pickled Radish 60g

鱼泉/FishWell
In stock

麻辣风味萝卜干,精选优质萝卜经传统工艺腌制而成。咸香麻辣的独特风味,开胃下饭的绝佳选择。每包60克,便携装设计,随时随地享受正宗的麻辣滋味。富含纤维,低脂肪,是办公室、旅途中的理想零食。

Original price €0,59 - Original price €0,59
Original price
€0,59
€0,59 - €0,59
Current price €0,59
60.0g | €0,10 / 10g
Original price €5,99 - Original price €5,99
Original price
€5,99
€5,99 - €5,99
Current price €5,99
368.0g | €1,63 / 100g

大辣虾米辣椒油 205g

李锦记/LeeKumKee
In stock

大辣虾米辣椒油采用精选虾米和辣椒精心调配而成,每瓶205克。浓郁的虾米香气与辛辣的辣椒完美融合,为您的菜肴增添独特风味。 适用于拌面、拌饭、蘸食或烹饪,是家庭厨房的必备调味料。开启美食新体验,让每一餐都充满层次感和香气。

Original price €5,99 - Original price €5,99
Original price
€5,99
€5,99 - €5,99
Current price €5,99
368.0g | €1,63 / 100g
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
100.0g | €0,20 / 10g

Sichuan dried chili 100g

金狮/Golden Lion
In stock

Dried chili peppers

Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
100.0g | €0,20 / 10g
Original price €3,68 - Original price €3,68
Original price
€3,68
€3,68 - €3,68
Current price €3,68
150.0g | €2,45 / 100g

Molded dried chinese mustard 150g

莲峰/LianFeng
In stock

特级梅干菜,精选优质梅菜,每包150克。梅干菜是传统腌制蔬菜,具有独特的咸香风味和爽脆口感。富含纤维素和矿物质,是烹饪的理想配菜。适合炒饭、炖汤、蒸肉或作为下饭菜。开袋即食,方便快手。密封保存,可长期存放。

Original price €3,68 - Original price €3,68
Original price
€3,68
€3,68 - €3,68
Current price €3,68
150.0g | €2,45 / 100g
Original price €0,89 - Original price €0,89
Original price
€0,89
€0,89 - €0,89
Current price €0,89
62.0g | €1,44 / 100g

Spicy pickled Radish 62g

川南/ChuanNan
In stock

麻辣萝卜干,爽脆口感与麻辣风味完美结合。精选新鲜萝卜,经传统工艺腌制,咸香开胃,回味悠长。每包63克,便携装设计,适合随时享用或搭配米饭、粥品。无添加防腐剂,天然健康的下饭菜选择。

Original price €0,89 - Original price €0,89
Original price
€0,89
€0,89 - €0,89
Current price €0,89
62.0g | €1,44 / 100g
Original price €1,69 - Original price €1,69
Original price
€1,69
€1,69 - €1,69
Current price €1,69
1.0kg | €1,69 / kg

四川辣椒面 50g

太阳门/TYM
In stock

正宗四川辣椒面,采用精选辣椒研磨而成,色泽鲜红,香气浓郁。具有麻辣兼具的独特风味,适合用于炒菜、拌面、腌制食材或作为火锅调料。50克便携装,方便存储和使用。为您的菜肴增添地道川味,让每一餐都充满层次感和热情。

Original price €1,69 - Original price €1,69
Original price
€1,69
€1,69 - €1,69
Current price €1,69
1.0kg | €1,69 / kg
Original price €4,54 - Original price €4,54
Original price
€4,54
€4,54 - €4,54
Current price €4,54
280.0g | €1,62 / 100g

Chilli sauce w. black beans 280g

老干妈/LaoGanMa
In stock

营养成分表每100gEnergy/能量/Brennwert 3080kJFat/脂肪/Fett 71,5g- of which Saturates/饱和脂肪酸/gesättigte FettsäurenCarbohydrate/碳水化合物/Kohlenhydrate 15,6g- of whi...

View full details
Original price €4,54 - Original price €4,54
Original price
€4,54
€4,54 - €4,54
Current price €4,54
280.0g | €1,62 / 100g
Original price €5,28 - Original price €5,28
Original price
€5,28
€5,28 - €5,28
Current price €5,28
100.0g | €0,53 / 10g

Sichuan Seeded Green Peppercorns 100g

Asienmarkt
Low stock

Sichuan pepper is warm in nature and pungent in taste.

Original price €5,28 - Original price €5,28
Original price
€5,28
€5,28 - €5,28
Current price €5,28
100.0g | €0,53 / 10g
Original price €5,69 - Original price €5,69
Original price
€5,69
€5,69 - €5,69
Current price €5,69
500.0g | €1,14 / 100g

Caramel Flavour Sunflower Seeds 500g

老街口/LaoJieKou
In stock

IngredientsSunflower seeds, white sugar, salt, monosodium glutamate, food additives (acesulfame potassium, saccharin sodium, cyclamate, citric acid...

View full details
Original price €5,69 - Original price €5,69
Original price
€5,69
€5,69 - €5,69
Current price €5,69
500.0g | €1,14 / 100g
Original price €3,49 - Original price €3,49
Original price
€3,49
€3,49 - €3,49
Current price €3,49
150.0g | €2,33 / 100g

Black sesame sauce 150g

珍醇/Jane Alcohol
In stock

Original price €3,49 - Original price €3,49
Original price
€3,49
€3,49 - €3,49
Current price €3,49
150.0g | €2,33 / 100g
Original price €2,09
Original price €2,09 - Original price €2,09
Original price €2,09
Current price €1,79
€1,79 - €1,79
Current price €1,79
115.0g | €1,56 / 100g

Inst. dry Spicy and Sour Noodles 105g

白家/BaiJia
In stock

Nutrition Facts Table (per 100g) Energy / Brennwert 1750kJ/418kcal Fat 15.7g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 6.3g Carbohydrate...

View full details
Original price €2,09
Original price €2,09 - Original price €2,09
Original price €2,09
Current price €1,79
€1,79 - €1,79
Current price €1,79
115.0g | €1,56 / 100g
Save 14% Save %
Original price €4,99 - Original price €4,99
Original price
€4,99
€4,99 - €4,99
Current price €4,99
100.0g | €0,50 / 10g

Dried mushroom slices 100g

椰树牌/ThreeCoconutTree
In stock

Original price €4,99 - Original price €4,99
Original price
€4,99
€4,99 - €4,99
Current price €4,99
100.0g | €0,50 / 10g
Original price €9,98
Original price €9,98 - Original price €9,98
Original price €9,98
Current price €8,59
€8,59 - €8,59
Current price €8,59
100.0g | €4,30 / 50g

Super fresh seafood/dried sea rice 100g

BDMP
In stock

Self-collection only, mailing is not recommended. If you don’t mind mailing, please indicate!!! For fresh and frozen products, we will use insulat...

View full details
Original price €9,98
Original price €9,98 - Original price €9,98
Original price €9,98
Current price €8,59
€8,59 - €8,59
Current price €8,59
100.0g | €4,30 / 50g
Save 14% Save %
Original price €1,50
Original price €1,50 - Original price €1,50
Original price €1,50
Current price €1,39
€1,39 - €1,39
Current price €1,39
25.0g | €0,56 / 10g

Dried cloves 25g

金叶/Gold Leaf
In stock

Premium cloves can be used in soups, medicines, and as a spice in braising. They have warming and relieving effects, and tonify the kidneys and bo...

View full details
Original price €1,50
Original price €1,50 - Original price €1,50
Original price €1,50
Current price €1,39
€1,39 - €1,39
Current price €1,39
25.0g | €0,56 / 10g
Save 7% Save %
Original price €2,18 - Original price €2,18
Original price
€2,18
€2,18 - €2,18
Current price €2,18
100.0g | €2,18 / 100g

Super spicy chilipowder 100g

椰树牌/ThreeCoconutTree
Low stock

Nutrition Facts per 100g Energy (Brennwert): 856kJ/204.6kcal Fat 7.5g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carbohydr...

View full details
Original price €2,18 - Original price €2,18
Original price
€2,18
€2,18 - €2,18
Current price €2,18
100.0g | €2,18 / 100g
Original price €2,09
Original price €2,09 - Original price €2,09
Original price €2,09
Current price €1,79
€1,79 - €1,79
Current price €1,79
110.0g | €1,63 / 100g

Inst. broad noodle w. spicy paste 110g

白家/BaiJia
Low stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1687kJ / 403kcal Fat 10.9g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 4.3g Carbohydrate/Kohl...

View full details
Original price €2,09
Original price €2,09 - Original price €2,09
Original price €2,09
Current price €1,79
€1,79 - €1,79
Current price €1,79
110.0g | €1,63 / 100g
Save 14% Save %
Original price €2,49 - Original price €2,49
Original price
€2,49
€2,49 - €2,49
Current price €2,49
200.0g | €1,25 / 100g

200g of dried plum vegetables

山山得久/ShanShabnDeJiu
Low stock

Dried mustard greens are a traditional ingredient made from fresh mustard greens that have been sun-dried and pickled, giving them a unique salty a...

View full details
Original price €2,49 - Original price €2,49
Original price
€2,49
€2,49 - €2,49
Current price €2,49
200.0g | €1,25 / 100g
Original price €18,79 - Original price €18,79
Original price
€18,79
€18,79 - €18,79
Current price €18,79
737.0g | €2,55 / 100g

Taiwan BBQ sauce 737g

牛头/Bull Head
Low stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 2509kJ Fat/Fat/Fett 48g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 4.8g Carbohydrate/Kohlenhy...

View full details
Original price €18,79 - Original price €18,79
Original price
€18,79
€18,79 - €18,79
Current price €18,79
737.0g | €2,55 / 100g