Skip to content
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung

Frozen food

Original price €10,19 - Original price €10,19
Original price
€10,19
€10,19 - €10,19
Current price €10,19
800.0g | €1,27 / 100g

冰冻猪大肠 800g

椰树牌/ThreeCoconutTree
In stock

限自取,不建议邮寄,如果不介意邮寄请标明!!! 新鲜和冰冻产品我们会使用保温袋和冰袋尽量保证在运输途中不产生损坏,如果还是有损坏,不会进行退款赔偿。因为运输时间问题周五不发新鲜和冰冻产品,含新鲜和冰冻产品的订单顺移至礼拜一发货,请您谅解!!!

Original price €10,19 - Original price €10,19
Original price
€10,19
€10,19 - €10,19
Current price €10,19
800.0g | €1,27 / 100g
Original price €5,70 - Original price €5,70
Original price
€5,70
€5,70 - €5,70
Current price €5,70
190.0g | €3,00 / 100g

冰冻食品鸡肉云吞12个 190g

LEE'S FOOD PRODUCTS
In stock

限自取,不建议邮寄,如果不介意邮寄请标明!!! 新鲜和冰冻产品我们会使用保温袋和冰袋尽量保证在运输途中不产生损坏,如果还是有损坏,不会进行退款赔偿。因为运输时间问题周五不发新鲜和冰冻产品,含新鲜和冰冻产品的订单顺移至礼拜一发货,请您谅解!!!

Original price €5,70 - Original price €5,70
Original price
€5,70
€5,70 - €5,70
Current price €5,70
190.0g | €3,00 / 100g
Original price €7,95 - Original price €7,95
Original price
€7,95
€7,95 - €7,95
Current price €7,95
192.0g | €4,14 / 100g

冰冻珍珠抹茶雪糕 300g

小美/xiaomei
In stock

冰冻珍珠抹茶雪糕,采用优质抹茶粉制成,融合珍珠颗粒,口感丰富。每盒300克,冷冻保存,随时享受清爽抹茶风味。适合夏日消暑,也是下午茶的理想选择。

Original price €7,95 - Original price €7,95
Original price
€7,95
€7,95 - €7,95
Current price €7,95
192.0g | €4,14 / 100g
Original price €5,09 - Original price €5,09
Original price
€5,09
€5,09 - €5,09
Current price €5,09
200.0g | €2,55 / 100g

冰冻豆腐鱼饼 200g

DoDo
In stock

限自取,不建议邮寄,如果不介意邮寄请标明!!! 新鲜和冰冻产品我们会使用保温袋和冰袋尽量保证在运输途中不产生损坏,如果还是有损坏,不会进行退款赔偿。因为运输时间问题周五不发新鲜和冰冻产品,含新鲜和冰冻产品的订单顺移至礼拜一发货,请您谅解!!!

Original price €5,09 - Original price €5,09
Original price
€5,09
€5,09 - €5,09
Current price €5,09
200.0g | €2,55 / 100g
Original price €7,64 - Original price €7,64
Original price
€7,64
€7,64 - €7,64
Current price €7,64
360.0g | €2,12 / 100g

Frozen Beef Tendon Balls 360g

蒙福/MengFu
In stock

Self-pickup only, mailing is not recommended. Please indicate if you do not mind mailing! We use insulated bags and ice packs to ensure that fr...

View full details
Original price €7,64 - Original price €7,64
Original price
€7,64
€7,64 - €7,64
Current price €7,64
360.0g | €2,12 / 100g
Original price €2,23
Original price €2,23 - Original price €2,23
Original price €2,23
Current price €2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
500.0g | €0,41 / 100g

Frozen Spring Roll Wrappers 500g

三全/SanQuan
In stock

Self-pickup only, mailing is not recommended. Please indicate if you do not mind mailing! We use insulated bags and ice packs to ensure that fresh...

View full details
Original price €2,23
Original price €2,23 - Original price €2,23
Original price €2,23
Current price €2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
500.0g | €0,41 / 100g
Save 9% Save %
Original price €4,07
Original price €4,07 - Original price €4,07
Original price €4,07
Current price €3,66
€3,66 - €3,66
Current price €3,66
300.0g | €1,22 / 100g

Handmade Frozen Whole Grain Shaomai 300g

椰树牌/ThreeCoconutTree
In stock

Self-collection only, mailing is not recommended. If you don’t mind mailing, please indicate!!! For fresh and frozen products, we will use insulat...

View full details
Original price €4,07
Original price €4,07 - Original price €4,07
Original price €4,07
Current price €3,66
€3,66 - €3,66
Current price €3,66
300.0g | €1,22 / 100g
Save 10% Save %
Original price €4,89 - Original price €4,89
Original price
€4,89
€4,89 - €4,89
Current price €4,89
400.0g | €1,22 / 100g

冰冻食品原味馒头 400g

PA
In stock

限自取,不建议邮寄,如果不介意邮寄请标明!!! 新鲜和冰冻产品我们会使用保温袋和冰袋尽量保证在运输途中不产生损坏,如果还是有损坏,不会进行退款赔偿。因为运输时间问题周五不发新鲜和冰冻产品,含新鲜和冰冻产品的订单顺移至礼拜一发货,请您谅解!!!

Original price €4,89 - Original price €4,89
Original price
€4,89
€4,89 - €4,89
Current price €4,89
400.0g | €1,22 / 100g
Original price €6,11 - Original price €6,11
Original price
€6,11
€6,11 - €6,11
Current price €6,11
360.0g | €1,70 / 100g

冰冻食品荠菜猪肉饺子 360g

椰树牌/ThreeCoconutTree
In stock

限自取,不建议邮寄,如果不介意邮寄请标明!!! 新鲜和冰冻产品我们会使用保温袋和冰袋尽量保证在运输途中不产生损坏,如果还是有损坏,不会进行退款赔偿。因为运输时间问题周五不发新鲜和冰冻产品,含新鲜和冰冻产品的订单顺移至礼拜一发货,请您谅解!!!

Original price €6,11 - Original price €6,11
Original price
€6,11
€6,11 - €6,11
Current price €6,11
360.0g | €1,70 / 100g
Original price €5,50 - Original price €5,50
Original price
€5,50
€5,50 - €5,50
Current price €5,50
400.0g | €1,38 / 100g

冰冻食品日式苹果馅煎饺 400g

Ajinomoto
In stock

限自取,不建议邮寄,如果不介意邮寄请标明!!! 新鲜和冰冻产品我们会使用保温袋和冰袋尽量保证在运输途中不产生损坏,如果还是有损坏,不会进行退款赔偿。因为运输时间问题周五不发新鲜和冰冻产品,含新鲜和冰冻产品的订单顺移至礼拜一发货,请您谅解!!!

Original price €5,50 - Original price €5,50
Original price
€5,50
€5,50 - €5,50
Current price €5,50
400.0g | €1,38 / 100g
Original price €17,33 - Original price €17,33
Original price
€17,33
€17,33 - €17,33
Current price €17,33
700.0g | €2,48 / 100g

冰冻食品16/20无头黑虎大虾仁 700g

AsianChoice
In stock

限自取,不建议邮寄,如果不介意邮寄请标明!!! 新鲜和冰冻产品我们会使用保温袋和冰袋尽量保证在运输途中不产生损坏,如果还是有损坏,不会进行退款赔偿。因为运输时间问题周五不发新鲜和冰冻产品,含新鲜和冰冻产品的订单顺移至礼拜一发货,请您谅解!!!

Original price €17,33 - Original price €17,33
Original price
€17,33
€17,33 - €17,33
Current price €17,33
700.0g | €2,48 / 100g
Original price €8,15 - Original price €8,15
Original price
€8,15
€8,15 - €8,15
Current price €8,15
500.0g | €1,63 / 100g

冰冻越南虾烧卖 500g

椰树牌/ThreeCoconutTree
In stock

限自取,不建议邮寄,如果不介意邮寄请标明!!! 新鲜和冰冻产品我们会使用保温袋和冰袋尽量保证在运输途中不产生损坏,如果还是有损坏,不会进行退款赔偿。因为运输时间问题周五不发新鲜和冰冻产品,含新鲜和冰冻产品的订单顺移至礼拜一发货,请您谅解!!!

Original price €8,15 - Original price €8,15
Original price
€8,15
€8,15 - €8,15
Current price €8,15
500.0g | €1,63 / 100g
Original price €18,86 - Original price €18,86
Original price
€18,86
€18,86 - €18,86
Current price €18,86
2.0kg | €9,43 / kg

冰冻食品刀切馒头 2kg

味美/WeiMei
Low stock

限自取,不建议邮寄,如果不介意邮寄请标明!!! 新鲜和冰冻产品我们会使用保温袋和冰袋尽量保证在运输途中不产生损坏,如果还是有损坏,不会进行退款赔偿。因为运输时间问题周五不发新鲜和冰冻产品,含新鲜和冰冻产品的订单顺移至礼拜一发货,请您谅解!!!

Original price €18,86 - Original price €18,86
Original price
€18,86
€18,86 - €18,86
Current price €18,86
2.0kg | €9,43 / kg
Original price €2,85 - Original price €2,85
Original price
€2,85
€2,85 - €2,85
Current price €2,85
310.0g | €0,92 / 100g

Frozen Green Peas 310g

ASHOKA
In stock

Self-pickup only, mailing is not recommended. Please indicate if you do not mind mailing! We use insulated bags and ice packs to ensure that fresh...

View full details
Original price €2,85 - Original price €2,85
Original price
€2,85
€2,85 - €2,85
Current price €2,85
310.0g | €0,92 / 100g