Skip to content
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung

Japanese and Korean products

Original price €5,60 - Original price €5,60
Original price
€5,60
€5,60 - €5,60
Current price €5,60
198.0g | €2,83 / 100g

潮州香辣脆 198g

李锦记/LeeKumKee
In stock

潮州香辣脆,传统工艺精制而成。精选优质食材,融合潮州特色风味,香辣适度,口感酥脆。198克装,便于携带和储存。适合搭配米饭、面条或作为下饭菜,增添餐桌风味。品质保证,是家庭厨房的理想选择。

Original price €5,60 - Original price €5,60
Original price
€5,60
€5,60 - €5,60
Current price €5,60
198.0g | €2,83 / 100g
Original price €18,35
Original price €18,35 - Original price €18,35
Original price €18,35
Current price €16,31
€16,31 - €16,31
Current price €16,31
2700.0g | €0,60 / 100g

Pre-ordered item for pickup only❗6 x 450g buckets of fresh Korean tofu

SoyaKang
In stock

*请勿将该商品与邮寄商品同时下单,否则系统可能无法计算运费。

Original price €18,35
Original price €18,35 - Original price €18,35
Original price €18,35
Current price €16,31
€16,31 - €16,31
Current price €16,31
2700.0g | €0,60 / 100g
Save 11% Save %
Original price €8,66
Original price €8,66 - Original price €8,66
Original price €8,66
Current price €8,15
€8,15 - €8,15
Current price €8,15

Pre-ordered item for pickup only❗1 L bucket of fresh Korean soft tofu

SoyaKang
In stock

*请勿将该商品与邮寄商品同时下单,否则系统可能无法计算运费。

Original price €8,66
Original price €8,66 - Original price €8,66
Original price €8,66
Current price €8,15
€8,15 - €8,15
Current price €8,15
Save 6% Save %
Original price €5,80 - Original price €5,80
Original price
€5,80
€5,80 - €5,80
Current price €5,80
40.0g | €1,45 / 10g

芥末味海苔零食 8*5g

KWANGCHEON
In stock

芥末味海苔零食,独特的辛辣风味结合海苔的爽脆口感。每盒8小包,每包5克,便于携带和分享。精选优质海苔,经精心调味,呈现出鲜明的芥末香气。适合作为日常零食享用,也可作为办公室小食或礼物赠送。

Original price €5,80 - Original price €5,80
Original price
€5,80
€5,80 - €5,80
Current price €5,80
40.0g | €1,45 / 10g
Original price €4,68 - Original price €4,68
Original price
€4,68
€4,68 - €4,68
Current price €4,68
375.0ml | €1,25 / 100ml

Korean Sugar-Free Original Soju 16% Alc/375mL

乐天/Lotte
In stock

Users under 18 years old are not allowed to purchase this product!!!

Original price €4,68 - Original price €4,68
Original price
€4,68
€4,68 - €4,68
Current price €4,68
375.0ml | €1,25 / 100ml
Original price €6,11 - Original price €6,11
Original price
€6,11
€6,11 - €6,11
Current price €6,11
200.0g | €3,06 / 100g

虾酱 200g

珀宽/Por Kwan
In stock

虾酱是一种传统的亚洲调味料,由虾和盐精心腌制而成。这款200克装的虾酱具有浓郁的海鲜风味和独特的咸香口感,是许多亚洲菜肴的灵魂调味品。用途广泛,可用于炒菜、腌制、蘸料或烹饪汤类。虾酱能为各种菜肴增添深层的鲜味和复杂的风味层次。适合喜爱正宗亚洲风味的厨师和家庭使用。200克装便于日常使用和储存,...

View full details
Original price €6,11 - Original price €6,11
Original price
€6,11
€6,11 - €6,11
Current price €6,11
200.0g | €3,06 / 100g
Original price €5,80 - Original price €5,80
Original price
€5,80
€5,80 - €5,80
Current price €5,80
250.0ml | €2,32 / 100ml

日本万字甜味米饭酱油 250mL

万字/KIKKOMAN
In stock

日本万字甜味米饭酱油,专为米饭和日式料理设计。250mL 装,方便家庭使用。甜味配方平衡咸鲜,增添米饭风味,适合日常餐桌。品质稳定,是日式烹饪的理想调味伴侣。

Original price €5,80 - Original price €5,80
Original price
€5,80
€5,80 - €5,80
Current price €5,80
250.0ml | €2,32 / 100ml