Skip to content
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung

Search results for “三养”

Products

Original price €6,93 - Original price €6,93
Original price
€6,93
€6,93 - €6,93
Current price €6,93
340.0g | €2,04 / 100g

Luncheon meat 340g

梅林/MaLing
In stock

This premium ham luncheon meat, weighing 340 grams, is made from carefully selected top-quality ingredients, resulting in a delicate and delicious...

View full details
Original price €6,93 - Original price €6,93
Original price
€6,93
€6,93 - €6,93
Current price €6,93
340.0g | €2,04 / 100g
Original price €5,80 - Original price €5,80
Original price
€5,80
€5,80 - €5,80
Current price €5,80
500.0g | €1,16 / 100g

Caramel Flavour Sunflower Seeds 500g

老街口/LaoJieKou
In stock

IngredientsSunflower seeds, white sugar, salt, monosodium glutamate, food additives (acesulfame potassium, saccharin sodium, cyclamate, citric acid...

View full details
Original price €5,80 - Original price €5,80
Original price
€5,80
€5,80 - €5,80
Current price €5,80
500.0g | €1,16 / 100g
Original price €35,23
Original price €35,23 - Original price €35,23
Original price €35,23
Current price €32,08
€32,08 - €32,08
Current price €32,08
120.0g | €2,67 / 10g

120g of red ginseng slices

达上堂/Da Shang Tang
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1408kJ Fat/Fat/Fett 1.1g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren Carbohydrate...

View full details
Original price €35,23
Original price €35,23 - Original price €35,23
Original price €35,23
Current price €32,08
€32,08 - €32,08
Current price €32,08
120.0g | €2,67 / 10g
Save 9% Save %
Original price €6,01 - Original price €6,01
Original price
€6,01
€6,01 - €6,01
Current price €6,01
750.0g | €0,80 / 100g

Frozen DIM SUM money bag 750g

椰树牌/ThreeCoconutTree
Low stock

Self-pickup only, mailing is not recommended. Please indicate if you do not mind mailing! We use insulated bags and ice packs to ensure that fr...

View full details
Original price €6,01 - Original price €6,01
Original price
€6,01
€6,01 - €6,01
Current price €6,01
750.0g | €0,80 / 100g
Original price €3,36 - Original price €3,36
Original price
€3,36
€3,36 - €3,36
Current price €3,36
500.0g | €0,67 / 100g

Frozen whole seeded bitter melon 500g

椰树牌/ThreeCoconutTree
Low stock

Self-pickup only, mailing is not recommended. Please indicate if you do not mind mailing! We use insulated bags and ice packs to ensure that fresh...

View full details
Original price €3,36 - Original price €3,36
Original price
€3,36
€3,36 - €3,36
Current price €3,36
500.0g | €0,67 / 100g
Original price €4,27 - Original price €4,27
Original price
€4,27
€4,27 - €4,27
Current price €4,27
1000.0g | €0,43 / 100g

5A grade white glutinous rice 1kg

椰树/YeShu
Low stock

Nutritional value of glutinous rice: Glutinous rice is a sticky and tender grain that produces more calories than other grains, and has there...

View full details
Original price €4,27 - Original price €4,27
Original price
€4,27
€4,27 - €4,27
Current price €4,27
1000.0g | €0,43 / 100g
Original price €5,08 - Original price €5,08
Original price
€5,08
€5,08 - €5,08
Current price €5,08
100.0g | €5,08 / 100g

Astragalus slices 100g

亚超在线 Asienmarkt
Low stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 287kJ/69kcal Fat 1.1g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carbohydrate/...

View full details
Original price €5,08 - Original price €5,08
Original price
€5,08
€5,08 - €5,08
Current price €5,08
100.0g | €5,08 / 100g
Original price €7,64
Original price €7,64 - Original price €7,64
Original price €7,64
Current price €7,13
€7,13 - €7,13
Current price €7,13
500.0g | €1,43 / 100g

Dried longan 500g

亚超在线 Asienmarkt
Low stock

Original price €7,64
Original price €7,64 - Original price €7,64
Original price €7,64
Current price €7,13
€7,13 - €7,13
Current price €7,13
500.0g | €1,43 / 100g
Save 7% Save %
Original price €6,42 - Original price €6,42
Original price
€6,42
€6,42 - €6,42
Current price €6,42
150.0g | €4,28 / 100g

Dried Lilies 150g

自然之源/Nature`s best harvest
In stock

Original price €6,42 - Original price €6,42
Original price
€6,42
€6,42 - €6,42
Current price €6,42
150.0g | €4,28 / 100g
Original price €2,23 - Original price €2,23
Original price
€2,23
€2,23 - €2,23
Current price €2,23
100.0g | €2,23 / 100g

Dried Orange Peel 100g

自然之源/Nature`s best harvest
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1163kJ/278kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carb...

View full details
Original price €2,23 - Original price €2,23
Original price
€2,23
€2,23 - €2,23
Current price €2,23
100.0g | €2,23 / 100g
Original price €20,39 - Original price €20,39
Original price
€20,39
€20,39 - €20,39
Current price €20,39

One traditionally prepared moxibustion stick, 7.5cm x 22.5cm.

大炮灸/Da Pao Jiu
In stock

Original price €20,39 - Original price €20,39
Original price
€20,39
€20,39 - €20,39
Current price €20,39
Original price €10,39 - Original price €10,39
Original price
€10,39
€10,39 - €10,39
Current price €10,39
100.0g | €1,04 / 10g

100g of Malva nut

亚超在线 Asienmarkt
In stock

Original price €10,39 - Original price €10,39
Original price
€10,39
€10,39 - €10,39
Current price €10,39
100.0g | €1,04 / 10g
Original price €8,63 - Original price €8,63
Original price
€8,63
€8,63 - €8,63
Current price €8,63
160.0g | €5,39 / 100g

Baiyunshan Aged Pure Moxa Sticks, 10 sticks per box

采芝林/Cai Zhi Lin
In stock

Original price €8,63 - Original price €8,63
Original price
€8,63
€8,63 - €8,63
Current price €8,63
160.0g | €5,39 / 100g
Original price €4,68 - Original price €4,68
Original price
€4,68
€4,68 - €4,68
Current price €4,68
1.0kg | €0,47 / 100g

Three-color rice (brown rice, red rice, black rice) 1kg

Sawat-D
Out of stock

Three-color mixed grain rice, a perfect blend of selected brown rice, red rice, and black rice. Each grain is rich in different nutrients: brown ri...

View full details
Original price €4,68 - Original price €4,68
Original price
€4,68
€4,68 - €4,68
Current price €4,68
1.0kg | €0,47 / 100g
Sold out
Original price €15,80 - Original price €15,80
Original price
€15,80
€15,80 - €15,80
Current price €15,80
4.54kg | €3,48 / kg

Glutinous rice 4.54kg

椰树牌/ThreeCoconutTree
Out of stock

Original price €15,80 - Original price €15,80
Original price
€15,80
€15,80 - €15,80
Current price €15,80
4.54kg | €3,48 / kg
Sold out
Original price €7,75 - Original price €7,75
Original price
€7,75
€7,75 - €7,75
Current price €7,75
100.0g | €7,75 / 100g

Polygonatum 100g

亚超在线 Asienmarkt
Out of stock

Original price €7,75 - Original price €7,75
Original price
€7,75
€7,75 - €7,75
Current price €7,75
100.0g | €7,75 / 100g
Sold out
Original price €9,17 - Original price €9,17
Original price
€9,17
€9,17 - €9,17
Current price €9,17
250.0g | €3,67 / 100g

Longan meat 250g

亚超在线 Asienmarkt
Out of stock

Original price €9,17 - Original price €9,17
Original price
€9,17
€9,17 - €9,17
Current price €9,17
250.0g | €3,67 / 100g
Sold out
Original price €19,23
Original price €19,23 - Original price €19,23
Original price €19,23
Current price €15,29
€15,29 - €15,29
Current price €15,29
300.0g | €5,10 / 100g

Longan Meat 300g

亚超在线 Asienmarkt
Out of stock

Original price €19,23
Original price €19,23 - Original price €19,23
Original price €19,23
Current price €15,29
€15,29 - €15,29
Current price €15,29
300.0g | €5,10 / 100g
Sold out
Original price €3,56 - Original price €3,56
Original price
€3,56
€3,56 - €3,56
Current price €3,56
100.0g | €0,36 / 10g

100g of roasted licorice root slices

亚超在线 Asienmarkt
Out of stock

Original price €3,56 - Original price €3,56
Original price
€3,56
€3,56 - €3,56
Current price €3,56
100.0g | €0,36 / 10g
Sold out