Skip to content
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung

Search results for “老干妈”

Products

Original price €4,70
Original price €4,70 - Original price €4,70
Original price €4,70
Current price €2,99
€2,99 - €2,99
Current price €2,99
240.0g | €1,25 / 100g

Spicy soybean paste 240g

老骡子/LaoLuoZi
Out of stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1462kJ Fat/Fat/Fett 29.2g of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren 4.4g Carbohyd...

View full details
Original price €4,70
Original price €4,70 - Original price €4,70
Original price €4,70
Current price €2,99
€2,99 - €2,99
Current price €2,99
240.0g | €1,25 / 100g
Sold out
Original price €2,79 - Original price €2,79
Original price
€2,79
€2,79 - €2,79
Current price €2,79
40.0g | €0,70 / 10g

Korean Spicy Crispy Seaweed Rice Cake 40g

小老板/Taokanoi
Out of stock

Korean Spicy Crispy Seaweed Rice Cakes, made with select seaweed and a unique spicy recipe, deliver a stimulating and satisfying flavor to your tas...

View full details
Original price €2,79 - Original price €2,79
Original price
€2,79
€2,79 - €2,79
Current price €2,79
40.0g | €0,70 / 10g
Sold out
Original price €3,29 - Original price €3,29
Original price
€3,29
€3,29 - €3,29
Current price €3,29
250.0g | €1,32 / 100g

Chili Paste Classic 250g

膳府/Sempio
Out of stock

Nutrition Facts: Korean traditional chili paste; Nutritional information per 100 grams: Energy: 201.48 kcal; Fat: 1.4 grams, of which saturated...

View full details
Original price €3,29 - Original price €3,29
Original price
€3,29
€3,29 - €3,29
Current price €3,29
250.0g | €1,32 / 100g
Sold out
Original price €1,59
Original price €1,59 - Original price €1,59
Original price €1,59
Current price €1,39
€1,39 - €1,39
Current price €1,39
150.0g | €0,93 / 100g

Pickled Radish Cubes 150g

乌江/WuJiang
Out of stock

Original price €1,59
Original price €1,59 - Original price €1,59
Original price €1,59
Current price €1,39
€1,39 - €1,39
Current price €1,39
150.0g | €0,93 / 100g
Sold out
Original price €6,49
Original price €6,49 - Original price €6,49
Original price €6,49
Current price €5,49
€5,49 - €5,49
Current price €5,49
495.0g | €1,11 / 100g

Beijing Zhajian Noodles 5x Pack 495g

满堂鲜/ManTangXian
Out of stock

Original price €6,49
Original price €6,49 - Original price €6,49
Original price €6,49
Current price €5,49
€5,49 - €5,49
Current price €5,49
495.0g | €1,11 / 100g
Sold out
Original price €2,29 - Original price €2,29
Original price
€2,29
€2,29 - €2,29
Current price €2,29
50.0g | €0,46 / 10g

Five spice powder 50g

美珍/MEE CHUN
Out of stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 806kJ/4193kcal Fat 12.1g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carbohydr...

View full details
Original price €2,29 - Original price €2,29
Original price
€2,29
€2,29 - €2,29
Current price €2,29
50.0g | €0,46 / 10g
Sold out
Original price €5,39 - Original price €5,39
Original price
€5,39
€5,39 - €5,39
Current price €5,39
100.0g | €0,54 / 10g

100g of dried lily bulbs

亚超在线 Asienmarkt
Out of stock

Original price €5,39 - Original price €5,39
Original price
€5,39
€5,39 - €5,39
Current price €5,39
100.0g | €0,54 / 10g
Sold out
Original price €5,99
Original price €5,99 - Original price €5,99
Original price €5,99
Current price €4,99
€4,99 - €4,99
Current price €4,99
2.0kg | €2,50 / kg

Pickled mini chillies 2kg

毛哥/Mao ge
Out of stock

Nutrition Facts Table (per 100g) Energy / Brennwert 96kJ Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren Carbohyd...

View full details
Original price €5,99
Original price €5,99 - Original price €5,99
Original price €5,99
Current price €4,99
€4,99 - €4,99
Current price €4,99
2.0kg | €2,50 / kg
Sold out
Original price €3,98
Original price €3,98 - Original price €3,98
Original price €3,98
Current price €3,89
€3,89 - €3,89
Current price €3,89
500.0g | €0,78 / 100g

Fresh Chinese Long Eggplant c.a 500g

Asienmarkt
Out of stock

Self-pickup is limited, mailing is not recommended, please indicate if you don't mind mailing! ! ! For fresh and frozen products, we will use therm...

View full details
Original price €3,98
Original price €3,98 - Original price €3,98
Original price €3,98
Current price €3,89
€3,89 - €3,89
Current price €3,89
500.0g | €0,78 / 100g
Sold out
Original price €3,39 - Original price €3,39
Original price
€3,39
€3,39 - €3,39
Current price €3,39
200.0g | €1,70 / 100g

Fresh Garlic Sprouts(Freshly Chilled) ca.200g

Asienmarkt
Out of stock

Self-pickup is limited, mailing is not recommended, please indicate if you don’t mind mailing! ! ! For fresh and frozen products, we will use therm...

View full details
Original price €3,39 - Original price €3,39
Original price
€3,39
€3,39 - €3,39
Current price €3,39
200.0g | €1,70 / 100g
Sold out
Original price €7,99
Original price €7,99 - Original price €7,99
Original price €7,99
Current price €7,19
€7,19 - €7,19
Current price €7,19
210.0g | €3,42 / 100g

Jiajia Braised Seasoning 210g

优资越/YouZiYue
Out of stock

Jiajia Lu Ingredients: Star anise, Amomum villosum, lemongrass, cinnamon, Amomum tsao-ko, cloves, Angelica dahurica, licorice, fennel seeds, bay l...

View full details
Original price €7,99
Original price €7,99 - Original price €7,99
Original price €7,99
Current price €7,19
€7,19 - €7,19
Current price €7,19
210.0g | €3,42 / 100g
Sold out
Original price €9,49
Original price €9,49 - Original price €9,49
Original price €9,49
Current price €7,99
€7,99 - €7,99
Current price €7,99
1000.0g | €0,80 / 100g

Fresh Peeled Garlic 1kg

Asienmarkt
Out of stock

Self-pickup is limited, mailing is not recommended, please indicate if you don’t mind mailing! ! ! For fresh and frozen products, we will use therm...

View full details
Original price €9,49
Original price €9,49 - Original price €9,49
Original price €9,49
Current price €7,99
€7,99 - €7,99
Current price €7,99
1000.0g | €0,80 / 100g
Sold out
Original price €3,59 - Original price €3,59
Original price
€3,59
€3,59 - €3,59
Current price €3,59
200.0ml | €1,80 / 100ml

Sriracha hot Chili Sauce 200ml

Pantai
Out of stock

Original price €3,59 - Original price €3,59
Original price
€3,59
€3,59 - €3,59
Current price €3,59
200.0ml | €1,80 / 100ml
Sold out
Original price €18,85
Original price €18,85 - Original price €18,85
Original price €18,85
Current price €14,99
€14,99 - €14,99
Current price €14,99
300.0g | €5,00 / 100g

Longan Meat 300g

亚超在线 Asienmarkt
Out of stock

Original price €18,85
Original price €18,85 - Original price €18,85
Original price €18,85
Current price €14,99
€14,99 - €14,99
Current price €14,99
300.0g | €5,00 / 100g
Sold out
Original price €1,99
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price €1,99
Current price €1,79
€1,79 - €1,79
Current price €1,79
130.0g | €1,38 / 100g

Creamy Spicy Turkey Noodles 130g

三养/SamYang
Out of stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1770kJ Fat/Fat/Fett 15g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates Fettsäuren 8g Carbohydrate...

View full details
Original price €1,99
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price €1,99
Current price €1,79
€1,79 - €1,79
Current price €1,79
130.0g | €1,38 / 100g
Sold out
Original price €11,49 - Original price €11,49
Original price
€11,49
€11,49 - €11,49
Current price €11,49
800.0g | €1,44 / 100g

Frozen Beef Tripe 800g

椰树牌/ThreeCoconutTree
Out of stock

Self-pickup is limited, mailing is not recommended, please indicate if you don’t mind mailing! ! ! For fresh and frozen products, we will use therm...

View full details
Original price €11,49 - Original price €11,49
Original price
€11,49
€11,49 - €11,49
Current price €11,49
800.0g | €1,44 / 100g
Sold out
Original price €6,49 - Original price €6,49
Original price
€6,49
€6,49 - €6,49
Current price €6,49
500.0g | €1,30 / 100g

Shandong dried jujube 500g

智神/ZhiShen
Out of stock

Zhishen Shandong Red Dates, 500g. Sourced from premium orchards, each date is plump and nutritious with a sweet taste. Perfect as a healthy daily s...

View full details
Original price €6,49 - Original price €6,49
Original price
€6,49
€6,49 - €6,49
Current price €6,49
500.0g | €1,30 / 100g
Sold out
Original price €3,39 - Original price €3,39
Original price
€3,39
€3,39 - €3,39
Current price €3,39
200.0ml | €1,70 / 100ml

Teriyaki sauce 200mL

Yummyto
Out of stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 763kJ/182kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carb...

View full details
Original price €3,39 - Original price €3,39
Original price
€3,39
€3,39 - €3,39
Current price €3,39
200.0ml | €1,70 / 100ml
Sold out
Original price €3,39 - Original price €3,39
Original price
€3,39
€3,39 - €3,39
Current price €3,39
50.0g | €6,78 / 100g

Premium dry seeweed 50g

金叶/Gold Leaf
Out of stock

Nutrition Facts Table Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1680kJ/400kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesätti...

View full details
Original price €3,39 - Original price €3,39
Original price
€3,39
€3,39 - €3,39
Current price €3,39
50.0g | €6,78 / 100g
Sold out
Original price €3,98 - Original price €3,98
Original price
€3,98
€3,98 - €3,98
Current price €3,98
180.0g | €2,21 / 100g

Egg yolk flavored energy bar 180g

北田/peitien
Out of stock

Brand: Beitian; Brand Origin: Taiwan; Organic Food: No; Consumption Method: Ready to Eat After Opening; Date: [Date]; Specifications: [MM/DD/YY] Ne...

View full details
Original price €3,98 - Original price €3,98
Original price
€3,98
€3,98 - €3,98
Current price €3,98
180.0g | €2,21 / 100g
Sold out
Original price €5,99 - Original price €5,99
Original price
€5,99
€5,99 - €5,99
Current price €5,99
500.0g | €1,20 / 100g

500g Xinjiang red dates

亚超在线 Asienmarkt
Out of stock

Ingredients: Red dates Nutritional value per 100 grams: Energy: 1217 kJ Fat: 0,7g Carbohydrates: 66 g Sugar content: 4,1g.

Original price €5,99 - Original price €5,99
Original price
€5,99
€5,99 - €5,99
Current price €5,99
500.0g | €1,20 / 100g
Sold out
Original price €8,49 - Original price €8,49
Original price
€8,49
€8,49 - €8,49
Current price €8,49
1.75l | €4,85 / l

Premium dunkle Sojasauce 1.75L

李锦记/LeeKumKee
Out of stock

Nutrition Facts per 15ml Energy (Brennwert): 105kJ/25.1kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Car...

View full details
Original price €8,49 - Original price €8,49
Original price
€8,49
€8,49 - €8,49
Current price €8,49
1.75l | €4,85 / l
Sold out
Original price €4,68 - Original price €4,68
Original price
€4,68
€4,68 - €4,68
Current price €4,68
700.0g | €0,67 / 100g

Pickled minced chili 700g

红翻天/HongFanTian
Out of stock

Nutrition Facts Table (per 100g) Energy / Brennwert 1475kJ/353kcal Fat 34.5g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 19g Carbohydrate/...

View full details
Original price €4,68 - Original price €4,68
Original price
€4,68
€4,68 - €4,68
Current price €4,68
700.0g | €0,67 / 100g
Sold out
Original price €6,49 - Original price €6,49
Original price
€6,49
€6,49 - €6,49
Current price €6,49
250.0g | €2,60 / 100g

Ningxia Goji berries 250g

亚超在线 Asienmarkt
Out of stock

High-quality dried goji berries: Goji berries contain abundant antioxidants, carotenoids, vitamin A, and zeaxanthin, and are also rich in vitami...

View full details
Original price €6,49 - Original price €6,49
Original price
€6,49
€6,49 - €6,49
Current price €6,49
250.0g | €2,60 / 100g
Sold out