Skip to content
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung

Search results for “海天”

Products

Original price €3,46 - Original price €3,46
Original price
€3,46
€3,46 - €3,46
Current price €3,46
500.0ml | €0,69 / 100ml

Soy sauce 500ml

海天/Haday
In stock

Original price €3,46 - Original price €3,46
Original price
€3,46
€3,46 - €3,46
Current price €3,46
500.0ml | €0,69 / 100ml
Original price €4,07 - Original price €4,07
Original price
€4,07
€4,07 - €4,07
Current price €4,07
500.0ml | €0,81 / 100ml

Classic Seafood Soy Sauce 500mL

海天/Haday
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy (Brennwert): 58kJ/16.25kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Car...

View full details
Original price €4,07 - Original price €4,07
Original price
€4,07
€4,07 - €4,07
Current price €4,07
500.0ml | €0,81 / 100ml
Original price €5,60 - Original price €5,60
Original price
€5,60
€5,60 - €5,60
Current price €5,60
750.0ml | €0,75 / 100ml

Premium soy sauce 750ml

海天/Haday
In stock

Original price €5,60 - Original price €5,60
Original price
€5,60
€5,60 - €5,60
Current price €5,60
750.0ml | €0,75 / 100ml
Original price €3,46 - Original price €3,46
Original price
€3,46
€3,46 - €3,46
Current price €3,46
280.0g | €1,24 / 100g

Char Ciu sauce 280g

海天/Haday
In stock

锦上鲜叉烧酱采用传统配方精心制作,280克装,是烹饪叉烧肉、烤肉和各类亚洲菜肴的理想选择。这款酱料融合了甜味、咸味和香料的完美平衡,能为您的菜肴增添地道的风味。 无论是用于腌制、烤制还是作为蘸酱,锦上鲜叉烧酱都能为家庭烹饪增色添香。便捷的280克包装,方便存储和使用。

Original price €3,46 - Original price €3,46
Original price
€3,46
€3,46 - €3,46
Current price €3,46
280.0g | €1,24 / 100g
Original price €3,15 - Original price €3,15
Original price
€3,15
€3,15 - €3,15
Current price €3,15
340.0g | €0,93 / 100g

Soybean paste 340g

海天/Haday
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 713kJ/169kcal Fat 5.8g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 0.5g Carbohydrate/Kohlenhyd...

View full details
Original price €3,15 - Original price €3,15
Original price
€3,15
€3,15 - €3,15
Current price €3,15
340.0g | €0,93 / 100g
Original price €3,05 - Original price €3,05
Original price
€3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
500.0ml | €0,61 / 100ml

Superior light soy sauce 500ml

海天/Haday
In stock

Nutrition Facts per 15ml Energy (Brennwert): 46kJ/10.99kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Car...

View full details
Original price €3,05 - Original price €3,05
Original price
€3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
500.0ml | €0,61 / 100ml
Original price €11,21 - Original price €11,21
Original price
€11,21
€11,21 - €11,21
Current price €11,21
1.9l | €5,90 / l

Premuim soy sauce 1,9l

海天/Haday
In stock

Nutrition Facts per 15ml Energy (Brennwert): 52kJ/12.4kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carb...

View full details
Original price €11,21 - Original price €11,21
Original price
€11,21
€11,21 - €11,21
Current price €11,21
1.9l | €5,90 / l
Original price €3,36 - Original price €3,36
Original price
€3,36
€3,36 - €3,36
Current price €3,36
500.0ml | €0,67 / 100ml

Superior dark soy sauce 500ml

海天/Haday
In stock

Nutrition Facts per 15ml Energy (Brennwert): 105kJ/25.1kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Ca...

View full details
Original price €3,36 - Original price €3,36
Original price
€3,36
€3,36 - €3,36
Current price €3,36
500.0ml | €0,67 / 100ml
Original price €4,07 - Original price €4,07
Original price
€4,07
€4,07 - €4,07
Current price €4,07
500.0ml | €0,81 / 100ml

Premium soy sauce 500ml

海天/Haday
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1237kJ/299kcal Fat/Fat/Fett 27g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 10g Carbohydrate/K...

View full details
Original price €4,07 - Original price €4,07
Original price
€4,07
€4,07 - €4,07
Current price €4,07
500.0ml | €0,81 / 100ml
Original price €3,56 - Original price €3,56
Original price
€3,56
€3,56 - €3,56
Current price €3,56
500.0ml | €0,71 / 100ml

Additive-free black bean soy sauce 500mL

海天/Haday
In stock

Original price €3,56 - Original price €3,56
Original price
€3,56
€3,56 - €3,56
Current price €3,56
500.0ml | €0,71 / 100ml
Original price €4,58 - Original price €4,58
Original price
€4,58
€4,58 - €4,58
Current price €4,58
630.0g | €0,73 / 100g

黑松露素耗油 630g

海天/Haday
In stock

黑松露素蚝油,630克装。采用精选素材制成,融合黑松露的独特香气与蚝油的鲜味,为各类菜肴增添深邃、优雅的风味层次。适合炒菜、炖汤、腌制和蘸食使用,是素食和荤食料理的百搭调味料。保存于阴凉干燥处,开封后冷藏保存,确保风味持久。无添加人工香精,天然食材精心调配。

Original price €4,58 - Original price €4,58
Original price
€4,58
€4,58 - €4,58
Current price €4,58
630.0g | €0,73 / 100g
Original price €46,91
Original price €46,91 - Original price €46,91
Original price €46,91
Current price €42,22
€42,22 - €42,22
Current price €42,22
9.8l | €4,31 / l

餐厅预订商品*整箱招牌味极鲜 2×4.9L

海天/Haday
Coming soon

🍴 餐厅专供系列:订购须知       为了确保您的餐厅运营顺畅并获得最优质的供应,下单前请务必阅读以下条款: 预定周期: 本系列商品专为餐厅供应,需提前 2-3 周预定。请根据您的经营需求提前规划采购计划。 订单确认: 下单成功后,系统将向您的注册邮箱发送一份订单确认邮件。请确保邮箱...

View full details
Original price €46,91
Original price €46,91 - Original price €46,91
Original price €46,91
Current price €42,22
€42,22 - €42,22
Current price €42,22
9.8l | €4,31 / l
Save 10% Save %
Original price €40,56
Original price €40,56 - Original price €40,56
Original price €40,56
Current price €36,50
€36,50 - €36,50
Current price €36,50
9.8l | €3,72 / l

餐厅预订商品*整箱金标生抽 2×4.9L

海天/Haday
Coming soon

🍴 餐厅专供系列:订购须知       为了确保您的餐厅运营顺畅并获得最优质的供应,下单前请务必阅读以下条款: 预定周期: 本系列商品专为餐厅供应,需提前 2-3 周预定。请根据您的经营需求提前规划采购计划。 订单确认: 下单成功后,系统将向您的注册邮箱发送一份订单确认邮件。请确保邮箱...

View full details
Original price €40,56
Original price €40,56 - Original price €40,56
Original price €40,56
Current price €36,50
€36,50 - €36,50
Current price €36,50
9.8l | €3,72 / l
Save 10% Save %
Original price €44,25
Original price €44,25 - Original price €44,25
Original price €44,25
Current price €39,74
€39,74 - €39,74
Current price €39,74
9.8l | €4,06 / l

餐厅预订商品*整箱老抽王 2×4.9L

海天/Haday
Coming soon

🍴 餐厅专供系列:订购须知       为了确保您的餐厅运营顺畅并获得最优质的供应,下单前请务必阅读以下条款: 预定周期: 本系列商品专为餐厅供应,需提前 2-3 周预定。请根据您的经营需求提前规划采购计划。 订单确认: 下单成功后,系统将向您的注册邮箱发送一份订单确认邮件。请确保邮箱...

View full details
Original price €44,25
Original price €44,25 - Original price €44,25
Original price €44,25
Current price €39,74
€39,74 - €39,74
Current price €39,74
9.8l | €4,06 / l
Save 10% Save %
Original price €20,29 - Original price €20,29
Original price
€20,29
€20,29 - €20,29
Current price €20,29
4.9l | €4,14 / l

金标生抽 4.9L

海天/Haday
In stock

Original price €20,29 - Original price €20,29
Original price
€20,29
€20,29 - €20,29
Current price €20,29
4.9l | €4,14 / l
Original price €2,44 - Original price €2,44
Original price
€2,44
€2,44 - €2,44
Current price €2,44
500.0g | €0,49 / 100g

零添加金标米醋 500mL

海天/Haday
In stock

金标米醋,精选优质米酿造而成。零添加配方,不含防腐剂、香精及人工色素,保留米醋的纯正风味。500mL规格,适合日常烹饪使用。酸度适中,可用于凉拌、腌制、炖汤等多种菜肴。密封储存,开封后冷藏保存,风味更佳。

Original price €2,44 - Original price €2,44
Original price
€2,44
€2,44 - €2,44
Current price €2,44
500.0g | €0,49 / 100g
Original price €10,80 - Original price €10,80
Original price
€10,80
€10,80 - €10,80
Current price €10,80
1.9l | €5,68 / l

酿造味极鲜特级酱油 1.9L

海天/Haday
Low stock

酿造味极鲜特级酱油采用传统工艺精心酿造,选用优质大豆和小麦为原料。深褐色液体散发出浓郁的酱香,咸鲜适度,回味悠长。1.9升大容量设计,适合家庭日常烹饪使用。 无论是炒菜、炖汤、蘸食还是腌制,都能为菜肴增添鲜美滋味。品质稳定,风味醇厚,是厨房必备的调味品。

Original price €10,80 - Original price €10,80
Original price
€10,80
€10,80 - €10,80
Current price €10,80
1.9l | €5,68 / l
Original price €2,44 - Original price €2,44
Original price
€2,44
€2,44 - €2,44
Current price €2,44
450.0ml | €0,54 / 100ml

零添加金标香醋 450mL

海天/Haday
In stock

金标香醋,传统工艺酿造,精选优质谷物发酵而成。零添加防腐剂和人工调味料,保留醋的原汁原味。450mL 家庭装,适合日常烹饪、炒菜、腌制和凉拌。酸度适中,风味醇厚,为您的餐桌增添地道的醋香。

Original price €2,44 - Original price €2,44
Original price
€2,44
€2,44 - €2,44
Current price €2,44
450.0ml | €0,54 / 100ml
Original price €2,02 - Original price €2,02
Original price
€2,02
€2,02 - €2,02
Current price €2,02
450.0ml | €0,45 / 100ml

Brewed 5-degree white vinegar 450ml

海天/Haday
In stock

Nutrition Facts per 100ml Energy / Brennwert 255kJ/60kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carbo...

View full details
Original price €2,02 - Original price €2,02
Original price
€2,02
€2,02 - €2,02
Current price €2,02
450.0ml | €0,45 / 100ml
Original price €2,95 - Original price €2,95
Original price
€2,95
€2,95 - €2,95
Current price €2,95
450.0ml | €0,66 / 100ml

糯米醋 450ml

海天/Haday
In stock

糯米醋是用糯米经过发酵酿造而成的传统调味料,具有独特的醇厚风味和温和的酸度。这款450ml装的糯米醋适合用于烹饪各类菜肴,特别是炖汤、卤菜和凉拌菜。其柔和的口感不会过度刺激味蕾,能够提升菜肴的层次感。糯米醋还可用于腌制和调配酱料,是亚洲厨房的必备调味品。存放在阴凉干燥处,开封后请冷藏保存。

Original price €2,95 - Original price €2,95
Original price
€2,95
€2,95 - €2,95
Current price €2,95
450.0ml | €0,66 / 100ml
Original price €4,06 - Original price €4,06
Original price
€4,06
€4,06 - €4,06
Current price €4,06
725.0g | €0,56 / 100g

Oyster Sauce 725g

海天/Haday
In stock

Original price €4,06 - Original price €4,06
Original price
€4,06
€4,06 - €4,06
Current price €4,06
725.0g | €0,56 / 100g
Original price €23,45 - Original price €23,45
Original price
€23,45
€23,45 - €23,45
Current price €23,45
750.0ml | €3,13 / 100ml

Premium soy sauce 4.9L

海天/Haday
Low stock

海天味极鲜酿造酱油采用传统工艺精心酿造,选用优质大豆和小麦为主要原料。4.9升大容量设计,适合家庭和餐饮场景长期使用。酱油色泽红润,鲜香浓郁,咸淡适度,能够快速激发食材本味。适用于炒菜、凉拌、蘸食等多种烹饪方式,为日常家庭菜肴增添深层风味。产品采用密封设计确保新鲜度,开封后置于阴凉干燥处存放,...

View full details
Original price €23,45 - Original price €23,45
Original price
€23,45
€23,45 - €23,45
Current price €23,45
750.0ml | €3,13 / 100ml
Original price €2,85 - Original price €2,85
Original price
€2,85
€2,85 - €2,85
Current price €2,85
40.0g | €0,71 / 10g

Kor. tempura seaweed snacks 40g

小老板/Taokanoi
Out of stock

韩国原味脆海苔锅粑,采用传统工艺精心制作,每一口都能品尝到海苔的天然鲜香。40克小包装设计,方便随时享用,无论是办公室小食还是居家零食的完美选择。酥脆口感在齿间绽放,让您体验正宗韩式风味。选用优质海苔为主要原料,营养丰富,是健康零食爱好者的理想伴侣。便携式包装让您轻松携带,随处品尝这份来自韩国...

View full details
Original price €2,85 - Original price €2,85
Original price
€2,85
€2,85 - €2,85
Current price €2,85
40.0g | €0,71 / 10g
Sold out
Original price €2,85 - Original price €2,85
Original price
€2,85
€2,85 - €2,85
Current price €2,85
380.0ml | €0,75 / 100ml

Premium soy sauce 380ml

海天/Haday
Out of stock

海天招牌味极鲜特级酱油,鲜香醇厚,适合蘸料、凉拌及多种烹饪方式,为您的菜品增添浓郁的鲜美风味。Haday Exklusive Premium-Sojasauce (380mL): Diese Sojasauce überzeugt durch ihren vollmundigen Geschm...

View full details
Original price €2,85 - Original price €2,85
Original price
€2,85
€2,85 - €2,85
Current price €2,85
380.0ml | €0,75 / 100ml
Sold out