Skip to content
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung

Search results for “海天”

Products

Original price €2,95 - Original price €2,95
Original price
€2,95
€2,95 - €2,95
Current price €2,95
450.0ml | €0,66 / 100ml

Vinegar 450ml

海天/Haday
In stock

Original price €2,95 - Original price €2,95
Original price
€2,95
€2,95 - €2,95
Current price €2,95
450.0ml | €0,66 / 100ml
Original price €11,21 - Original price €11,21
Original price
€11,21
€11,21 - €11,21
Current price €11,21
1.75l | €6,41 / l

海天蒸鱼豉油 1.75L

海天/Haday
In stock

海天蒸鱼豉油采用传统工艺精制而成,专为清蒸鱼类菜肴设计。1.75升大容量装,适合家庭和餐饮使用。豉油色泽红褐,鲜香浓郁,能有效提升鱼肉的原有风味,不掩盖食材本身的鲜美。含有丰富的氨基酸和矿物质,营养丰富。使用方便,直接淋在蒸鱼上或搭配其他调料食用。是中式厨房的常用调味品,适合喜欢传统粤菜和清淡...

View full details
Original price €11,21 - Original price €11,21
Original price
€11,21
€11,21 - €11,21
Current price €11,21
1.75l | €6,41 / l
Original price €4,07 - Original price €4,07
Original price
€4,07
€4,07 - €4,07
Current price €4,07
120.0g | €3,39 / 100g

海带结(已清洗) 200g

椰树/YeShu
In stock

海带结100g精选优质海带,天然健康,富含丰富的矿物质和膳食纤维。口感细腻,适合煲汤、凉拌或炖煮,带来鲜美海味的同时助力消化和调节身体机能。无添加,安全放心,是家庭料理的理想选择,让您轻松享受健康美味。

Original price €4,07 - Original price €4,07
Original price
€4,07
€4,07 - €4,07
Current price €4,07
120.0g | €3,39 / 100g
Original price €1,21 - Original price €1,21
Original price
€1,21
€1,21 - €1,21
Current price €1,21
63.0g | €1,92 / 100g

辣卤海带片 63g

川南/ChuanNan
In stock

辣卤海带片,精选优质海带,采用传统卤制工艺,融合辣椒与香料的独特风味。63克便携装,咸香开胃,适合作为下酒菜或日常零食享用。口感爽脆,营养丰富,是居家常备的理想选择。

Original price €1,21 - Original price €1,21
Original price
€1,21
€1,21 - €1,21
Current price €1,21
63.0g | €1,92 / 100g
Original price €9,17 - Original price €9,17
Original price
€9,17
€9,17 - €9,17
Current price €9,17
1.9l | €4,83 / l

Fresh soy sauce 1.9L

海天/Haday
In stock

Nutrition Facts per 15ml Energy (Brennwert): 26kJ/6.21kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carb...

View full details
Original price €9,17 - Original price €9,17
Original price
€9,17
€9,17 - €9,17
Current price €9,17
1.9l | €4,83 / l
Original price €7,13 - Original price €7,13
Original price
€7,13
€7,13 - €7,13
Current price €7,13
40.0g | €1,78 / 10g

Low-salt roasted dried seaweed 40g

Sempio
In stock

Product Description Low-salt roasted seaweed is a healthy and convenient snack and cooking ingredient. Made from carefully selected high-quality...

View full details
Original price €7,13 - Original price €7,13
Original price
€7,13
€7,13 - €7,13
Current price €7,13
40.0g | €1,78 / 10g
Original price €3,05 - Original price €3,05
Original price
€3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
120.0g | €2,54 / 100g

120g of dried kelp strips

椰树牌/ThreeCoconutTree
In stock

Original price €3,05 - Original price €3,05
Original price
€3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
120.0g | €2,54 / 100g
Original price €3,56 - Original price €3,56
Original price
€3,56
€3,56 - €3,56
Current price €3,56
150.0g | €2,37 / 100g

Dry seedweed slices 150g

自然之源/Nature's best harvest
Low stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1074kJ/257kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carb...

View full details
Original price €3,56 - Original price €3,56
Original price
€3,56
€3,56 - €3,56
Current price €3,56
150.0g | €2,37 / 100g
Original price €3,05 - Original price €3,05
Original price
€3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
40.0g | €0,76 / 10g

Instant Seaweed Crisp 15g

喜乐口/Seleco
Low stock

Japanese Tempura Seaweed (15g): Crispy and delicious Japanese tempura seaweed, made with high-quality seaweed and carefully cooked using traditiona...

View full details
Original price €3,05 - Original price €3,05
Original price
€3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
40.0g | €0,76 / 10g
Original price €3,66 - Original price €3,66
Original price
€3,66
€3,66 - €3,66
Current price €3,66
500.0ml | €0,73 / 100ml

Straw mushroom dark soy sauce 500mL

海天/Haday
Low stock

Nutrition Facts per 100ml Energy / Brennwert 646kJ/153kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carb...

View full details
Original price €3,66 - Original price €3,66
Original price
€3,66
€3,66 - €3,66
Current price €3,66
500.0ml | €0,73 / 100ml
Original price €2,54 - Original price €2,54
Original price
€2,54
€2,54 - €2,54
Current price €2,54
113.0g | €2,25 / 100g

Dry seeweed strips 113g

自然之源/Nature's best harvest
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1074kJ/257kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carb...

View full details
Original price €2,54 - Original price €2,54
Original price
€2,54
€2,54 - €2,54
Current price €2,54
113.0g | €2,25 / 100g
Original price €0,91 - Original price €0,91
Original price
€0,91
€0,91 - €0,91
Current price €0,91
70.0g | €1,30 / 100g

乌江野山椒海带丝 70g

乌江/WuJiang
In stock

乌江野山椒海带丝,精选优质海带与野山椒完美结合。爽脆的海带丝搭配麻辣山椒,口感层次丰富,开胃下饭。70克独立包装,方便携带,随时享受。 适合作为下饭菜、下酒菜或办公室零食。野山椒的独特香麻味道,让每一口都充满惊喜。无需额外烹饪,开袋即食,快手美食的理想选择。

Original price €0,91 - Original price €0,91
Original price
€0,91
€0,91 - €0,91
Current price €0,91
70.0g | €1,30 / 100g
Original price €2,22
Original price €2,22 - Original price €2,22
Original price €2,22
Current price €2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
150.0g | €1,35 / 100g

Seaweed strips frozen 150g

椰树牌/ThreeCoconutTree
Low stock

Self-pickup is limited, mailing is not recommended, please indicate if you don’t mind mailing! ! ! For fresh and frozen products, we will use therm...

View full details
Original price €2,22
Original price €2,22 - Original price €2,22
Original price €2,22
Current price €2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
150.0g | €1,35 / 100g
Save 9% Save %
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
20.0g | €1,02 / 10g

Korean seaweed/dried green wakame 20g

Chung Jung One
In stock

20g dried seaweed flakes, selected high-quality seaweed, rich in natural flavor and crispy texture. No additives, rich in minerals and vitamins, id...

View full details
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
20.0g | €1,02 / 10g
Original price €2,74 - Original price €2,74
Original price
€2,74
€2,74 - €2,74
Current price €2,74
225.0g | €1,22 / 100g

Seaweed strips frozen 225g

Asienmarkt
In stock

Self-pickup only, mailing is not recommended. Please indicate if you do not mind mailing! We use insulated bags and ice packs to ensure that fresh...

View full details
Original price €2,74 - Original price €2,74
Original price
€2,74
€2,74 - €2,74
Current price €2,74
225.0g | €1,22 / 100g
Original price €10,19 - Original price €10,19
Original price
€10,19
€10,19 - €10,19
Current price €10,19
1.9l | €5,36 / l

Premium Light Soy Sauce 1.9L

海天/Haday
Low stock

Golden Label Light Soy Sauce is meticulously brewed using traditional methods, resulting in a bright, reddish-brown color and a rich, savory aroma....

View full details
Original price €10,19 - Original price €10,19
Original price
€10,19
€10,19 - €10,19
Current price €10,19
1.9l | €5,36 / l
Original price €5,49 - Original price €5,49
Original price
€5,49
€5,49 - €5,49
Current price €5,49
800.0g | €0,69 / 100g

0 Additive Spicy Soybean Sauce 360g

海天/Haday
In stock

营养成分表每100gEnergy/能量/Brennwert 713kJ/169kcalFat/脂肪/Fett 5.8g- of which Saturates/饱和脂肪酸/gesättigte Fettsäuren 0.5gCarbohydrate/碳水化合物/Kohlenhydrate 20...

View full details
Original price €5,49 - Original price €5,49
Original price
€5,49
€5,49 - €5,49
Current price €5,49
800.0g | €0,69 / 100g
Original price €3,25 - Original price €3,25
Original price
€3,25
€3,25 - €3,25
Current price €3,25
590.0g | €0,55 / 100g

Premium Oyster Sauce 590g

海天/Haday
Low stock

Premium oyster sauce, made from carefully selected oysters, offers a rich and unique umami flavor. The large 590g bottle is perfect for daily home ...

View full details
Original price €3,25 - Original price €3,25
Original price
€3,25
€3,25 - €3,25
Current price €3,25
590.0g | €0,55 / 100g
Original price €9,68 - Original price €9,68
Original price
€9,68
€9,68 - €9,68
Current price €9,68
1750.0g | €0,55 / 100g

海鲜酱油 1.75L

海天/Haday
In stock

海鲜酱油,容量1.75升,专为亚洲烹饪设计。采用传统工艺精心酿造,融合鲜美海鲜风味与醇厚酱油香气。适用于炒菜、炖汤、蘸酱等多种烹饪方式。咸淡适中,增鲜提味,让每一道菜肴都散发诱人的香气。家庭厨房常备之选,大容量包装经济实惠。

Original price €9,68 - Original price €9,68
Original price
€9,68
€9,68 - €9,68
Current price €9,68
1750.0g | €0,55 / 100g
Original price €3,25 - Original price €3,25
Original price
€3,25
€3,25 - €3,25
Current price €3,25
690.0g | €0,47 / 100g

Premium oyster sausce 690g

海天/Haday
In stock

Item Per serving (15g) Nutrient Reference Value % Energy 50kJ 1% Protein 0.5g 1% Fat 0g 0% Carbohydrates 2.2g 1% Sodium 655mg 33%

Original price €3,25 - Original price €3,25
Original price
€3,25
€3,25 - €3,25
Current price €3,25
690.0g | €0,47 / 100g
Original price €3,05 - Original price €3,05
Original price
€3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
360.0g | €0,85 / 100g

0 Additive Spicy Soybean Sauce 360g

海天/Haday
Low stock

Nutritional composition per 100g Energy/Energy/Brennwert 713kJ/169kcal Fat/Fett 5.8g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäur...

View full details
Original price €3,05 - Original price €3,05
Original price
€3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
360.0g | €0,85 / 100g
Original price €3,66 - Original price €3,66
Original price
€3,66
€3,66 - €3,66
Current price €3,66
450.0ml | €0,81 / 100ml

Soy sauce for steamed fish 450ml

海天/Haday
In stock

Nutrition Facts per 15ml Energy (Brennwert): 75kJ/17.93kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Car...

View full details
Original price €3,66 - Original price €3,66
Original price
€3,66
€3,66 - €3,66
Current price €3,66
450.0ml | €0,81 / 100ml