Skip to content
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung

Search results for “老干妈”

Products

Original price €8,05 - Original price €8,05
Original price
€8,05
€8,05 - €8,05
Current price €8,05
250.0g | €3,22 / 100g

水果混合干脆片 250g

Vinamit
Low stock

精选多种水果制成的混合干脆片,每一口都能品尝到天然果香。采用低温脱水工艺,保留水果的营养和风味,口感酥脆爽口。250克便携装,适合随时享用,是办公室、旅途中的理想零食。

Original price €8,05 - Original price €8,05
Original price
€8,05
€8,05 - €8,05
Current price €8,05
250.0g | €3,22 / 100g
Original price €3,56 - Original price €3,56
Original price
€3,56
€3,56 - €3,56
Current price €3,56
150.0g | €2,37 / 100g

Dry seedweed slices 150g

自然之源/Nature's best harvest
Low stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1074kJ/257kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carb...

View full details
Original price €3,56 - Original price €3,56
Original price
€3,56
€3,56 - €3,56
Current price €3,56
150.0g | €2,37 / 100g
Original price €7,13 - Original price €7,13
Original price
€7,13
€7,13 - €7,13
Current price €7,13
40.0g | €1,78 / 10g

Low-salt roasted dried seaweed 40g

Sempio
In stock

Product Description Low-salt roasted seaweed is a healthy and convenient snack and cooking ingredient. Made from carefully selected high-quality...

View full details
Original price €7,13 - Original price €7,13
Original price
€7,13
€7,13 - €7,13
Current price €7,13
40.0g | €1,78 / 10g
Original price €6,62 - Original price €6,62
Original price
€6,62
€6,62 - €6,62
Current price €6,62
500.0ml | €1,32 / 100ml

Mirin 500ml

十全/ShihChuan
In stock

Phosphorus: (1%) 7 mg Calories: 1,008 kJ (241 kcal) Alcohol: 9.5 g (14%) Carbohydrates: 43.2 g

Original price €6,62 - Original price €6,62
Original price
€6,62
€6,62 - €6,62
Current price €6,62
500.0ml | €1,32 / 100ml
Original price €8,15 - Original price €8,15
Original price
€8,15
€8,15 - €8,15
Current price €8,15
2.0kg | €4,08 / kg

Wuhan noodles 2kg

春丝/ChunSi
In stock

Description: Ingredients: Wheat flour (86.5%), water, salt. Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 337kcal Fat/Fat/Fett 1g of which Sat...

View full details
Original price €8,15 - Original price €8,15
Original price
€8,15
€8,15 - €8,15
Current price €8,15
2.0kg | €4,08 / kg
Original price €7,95 - Original price €7,95
Original price
€7,95
€7,95 - €7,95
Current price €7,95
1.82kg | €4,37 / kg

Wuhan noodles 1.82kg

望乡/Wheatsun
Low stock

Description: Ingredients: Wheat flour (86.5%), water, salt. Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 337kcal Fat/Fat/Fett 1g of which Sat...

View full details
Original price €7,95 - Original price €7,95
Original price
€7,95
€7,95 - €7,95
Current price €7,95
1.82kg | €4,37 / kg
Original price €2,74 - Original price €2,74
Original price
€2,74
€2,74 - €2,74
Current price €2,74
500.0g | €0,55 / 100g

Frozen Tom Yum Mixed Soup Ingredients 114g

公鸡牌/Cock brand
In stock

Self-pickup only, mailing is not recommended. Please indicate if you do not mind mailing! We use insulated bags and ice packs to ensure that fresh...

View full details
Original price €2,74 - Original price €2,74
Original price
€2,74
€2,74 - €2,74
Current price €2,74
500.0g | €0,55 / 100g
Original price €0,70 - Original price €0,70
Original price
€0,70
€0,70 - €0,70
Current price €0,70
53.0g | €0,13 / 10g

Premium Spicy Dried Radish 53g

味聚特/Vegetable
Low stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 198kJ Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren Carbohydrate/Koh...

View full details
Original price €0,70 - Original price €0,70
Original price
€0,70
€0,70 - €0,70
Current price €0,70
53.0g | €0,13 / 10g
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
500.0g | €0,41 / 100g

毛哥泡豇豆 500g

毛哥/Mao ge
In stock

毛哥泡豇豆采用传统工艺腌制,豇豆爽脆有劲,咸鲜开胃。精选新鲜豇豆,经过精心腌制,保留了豇豆的天然口感和营养。咸香适中,配饭下酒皆宜。500克装,方便家庭食用。 开胃下饭的经典选择,适合搭配白粥、米饭或作为餐桌小菜。独特的泡制风味,让每一口都充满层次感。

Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
500.0g | €0,41 / 100g
Original price €6,17 - Original price €6,17
Original price €6,17
€6,31
€6,31 - €6,31
Current price €6,31
368.0g | €1,71 / 100g

Sichuan Style Dandan Noodle Sauce 368g

李锦记/LeeKumKee
Low stock

Original price €6,17 - Original price €6,17
Original price €6,17
€6,31
€6,31 - €6,31
Current price €6,31
368.0g | €1,71 / 100g
Original price €7,64
Original price €7,64 - Original price €7,64
Original price €7,64
Current price €7,13
€7,13 - €7,13
Current price €7,13
500.0g | €1,43 / 100g

Dried longan 500g

亚超在线 Asienmarkt
Low stock

Original price €7,64
Original price €7,64 - Original price €7,64
Original price €7,64
Current price €7,13
€7,13 - €7,13
Current price €7,13
500.0g | €1,43 / 100g
Save 7% Save %
Original price €5,49 - Original price €5,49
Original price
€5,49
€5,49 - €5,49
Current price €5,49
100.0g | €0,55 / 10g

Sichuan Seeded Red Peppercorns 100g

Asienmarkt
Low stock

Sichuan pepper is warm in nature and pungent in taste.

Original price €5,49 - Original price €5,49
Original price
€5,49
€5,49 - €5,49
Current price €5,49
100.0g | €0,55 / 10g
Original price €4,07 - Original price €4,07
Original price
€4,07
€4,07 - €4,07
Current price €4,07
500.0g | €0,81 / 100g

Bean paste in chili oil 500g

鹃城牌/JuanCheng
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 87kJ Fat 0.3g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren Carbohydrate/Kohlenhydra...

View full details
Original price €4,07 - Original price €4,07
Original price
€4,07
€4,07 - €4,07
Current price €4,07
500.0g | €0,81 / 100g
Original price €10,09 - Original price €10,09
Original price
€10,09
€10,09 - €10,09
Current price €10,09
700.0g | €1,44 / 100g

Frozen Korean Spicy Turkey Dumplings Carbonara 700g

三养/SamYang
Low stock

Self-collection only, mailing is not recommended. If you don’t mind mailing, please indicate!!! For fresh and frozen products, we will use insulat...

View full details
Original price €10,09 - Original price €10,09
Original price
€10,09
€10,09 - €10,09
Current price €10,09
700.0g | €1,44 / 100g
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
108.0g | €1,88 / 100g

Marinated Tofu Snack soysauce flav.108g

劲仔/JinZai
In stock

劲仔酱香味厚豆干,经典酱香风味,厚实有嚼劲,每一口都能品味浓郁的酱香气息。独立包装,方便储存和随身携带,无论是小憩时光还是旅行必备,这款零食都是绝佳之选。JinZai Soja-Dickstreifen mit Würziger Sauce (108g): Ein Snack mit eine...

View full details
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
108.0g | €1,88 / 100g
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
100.0g | €2,03 / 100g

毛哥鱼酸菜 500g

毛哥/Mao ge
In stock

毛哥鱼酸菜采用传统工艺精心腌制,选用新鲜鱼肉与优质酸菜相结合,咸鲜适度,酸爽开胃。500克装,便于家庭食用和储存。 开袋即食,可直接享用,也可作为下饭菜或配粥的绝佳选择。富含益生菌,促进消化。适合喜爱酸辣口味的消费者,是传统下饭菜的经典代表。

Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
100.0g | €2,03 / 100g
Original price €5,60 - Original price €5,60
Original price
€5,60
€5,60 - €5,60
Current price €5,60
198.0g | €2,83 / 100g

潮州香辣脆 198g

李锦记/LeeKumKee
In stock

潮州香辣脆,传统工艺精制而成。精选优质食材,融合潮州特色风味,香辣适度,口感酥脆。198克装,便于携带和储存。适合搭配米饭、面条或作为下饭菜,增添餐桌风味。品质保证,是家庭厨房的理想选择。

Original price €5,60 - Original price €5,60
Original price
€5,60
€5,60 - €5,60
Current price €5,60
198.0g | €2,83 / 100g
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
100.0g | €2,03 / 100g

Redd chilli 100g

Asienmarkt
In stock

Self-pickup is limited, mailing is not recommended, please indicate if you don't mind mailing! ! ! For fresh and frozen products, we will us...

View full details
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
100.0g | €2,03 / 100g
Original price €4,17 - Original price €4,17
Original price
€4,17
€4,17 - €4,17
Current price €4,17
368.0g | €1,13 / 100g

Black bean garlic sauce 368g

李锦记/LeeKumKee
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 624kJ/149kcal Fat 5.2g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 0.8g Carbohydrate/Kohlenhy...

View full details
Original price €4,17 - Original price €4,17
Original price
€4,17
€4,17 - €4,17
Current price €4,17
368.0g | €1,13 / 100g
Original price €5,19 - Original price €5,19
Original price
€5,19
€5,19 - €5,19
Current price €5,19
280.0g | €1,85 / 100g

Mixed sesame paste 280g

三丰/SanFeng
In stock

Original price €5,19 - Original price €5,19
Original price
€5,19
€5,19 - €5,19
Current price €5,19
280.0g | €1,85 / 100g
Original price €44,25
Original price €44,25 - Original price €44,25
Original price €44,25
Current price €39,74
€39,74 - €39,74
Current price €39,74
9.8l | €4,06 / l

餐厅预订商品*整箱老抽王 2×4.9L

海天/Haday
Coming soon

🍴 餐厅专供系列:订购须知       为了确保您的餐厅运营顺畅并获得最优质的供应,下单前请务必阅读以下条款: 预定周期: 本系列商品专为餐厅供应,需提前 2-3 周预定。请根据您的经营需求提前规划采购计划。 订单确认: 下单成功后,系统将向您的注册邮箱发送一份订单确认邮件。请确保邮箱...

View full details
Original price €44,25
Original price €44,25 - Original price €44,25
Original price €44,25
Current price €39,74
€39,74 - €39,74
Current price €39,74
9.8l | €4,06 / l
Save 10% Save %
Original price €8,25 - Original price €8,25
Original price
€8,25
€8,25 - €8,25
Current price €8,25
368.0g | €2,24 / 100g

Black bean garlic sauce 368g

李锦记/LeeKumKee
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 624kJ/149kcal Fat 5.2g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 0.8g Carbohydrate/Kohlenhy...

View full details
Original price €8,25 - Original price €8,25
Original price
€8,25
€8,25 - €8,25
Current price €8,25
368.0g | €2,24 / 100g
Original price €6,42 - Original price €6,42
Original price
€6,42
€6,42 - €6,42
Current price €6,42
150.0g | €4,28 / 100g

Dried Lilies 150g

自然之源/Nature`s best harvest
In stock

Original price €6,42 - Original price €6,42
Original price
€6,42
€6,42 - €6,42
Current price €6,42
150.0g | €4,28 / 100g
Original price €5,19
Original price €5,19 - Original price €5,19
Original price €5,19
Current price €5,08
€5,08 - €5,08
Current price €5,08
500.0g | €1,02 / 100g

Fresh Chinese Smooth Soft Tofu 500g

东阳/Dong Yang
In stock

Self-pickup is limited, mailing is not recommended, please indicate if you don't mind mailing! ! ! For fresh and frozen products, we will use therm...

View full details
Original price €5,19
Original price €5,19 - Original price €5,19
Original price €5,19
Current price €5,08
€5,08 - €5,08
Current price €5,08
500.0g | €1,02 / 100g
Save 2% Save %