Skip to content
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung

Search results for “老干妈”

Products

Original price €3,76 - Original price €3,76
Original price
€3,76
€3,76 - €3,76
Current price €3,76
500.0ml | €0,75 / 100ml

Zhenjian sticky rice vinegar 500ml

恒顺/HengShun
In stock

Original price €3,76 - Original price €3,76
Original price
€3,76
€3,76 - €3,76
Current price €3,76
500.0ml | €0,75 / 100ml
Original price €1,52 - Original price €1,52
Original price
€1,52
€1,52 - €1,52
Current price €1,52
200.0g | €0,76 / 100g

Frozen lemongrass 200g

椰树牌/ThreeCoconutTree
In stock

Self-pickup only, mailing is not recommended. Please indicate if you do not mind mailing! For vegetable details, please refer to the WeChat group ...

View full details
Original price €1,52 - Original price €1,52
Original price
€1,52
€1,52 - €1,52
Current price €1,52
200.0g | €0,76 / 100g
Original price €3,25 - Original price €3,25
Original price
€3,25
€3,25 - €3,25
Current price €3,25
397.0g | €0,82 / 100g

油焖笋罐头 397g

蔡家乡/CJX
In stock

油焖笋罐头,精选优质春笋,采用传统油焖工艺精心烹制。笋体鲜嫩爽脆,吸收油香,风味独特。每罐397克,方便食用,可直接享用或搭配米饭、面食。营养丰富,含有丰富的纤维素和矿物质。是家庭常备的美味佐餐佳品,也是馈赠亲友的理想选择。

Original price €3,25 - Original price €3,25
Original price
€3,25
€3,25 - €3,25
Current price €3,25
397.0g | €0,82 / 100g
Original price €2,79 - Original price €2,79
Original price
€2,79
€2,79 - €2,79
Current price €2,79
500.0ml | €0,56 / 100ml

Spicy pickle sauce 3 years 500ml

宝鼎/Beauideal
In stock

Project per 100g Energy 4.8 Protein 0g Fat 0g Carbohydrates 1g Sugar 0g Sodium 848mg

Original price €2,79 - Original price €2,79
Original price
€2,79
€2,79 - €2,79
Current price €2,79
500.0ml | €0,56 / 100ml
Original price €5,29 - Original price €5,29
Original price
€5,29
€5,29 - €5,29
Current price €5,29
450.0g | €1,18 / 100g

Hong Kong Olive Vegetables 450g

潮盛/ChaoSheng
In stock

Original price €5,29 - Original price €5,29
Original price
€5,29
€5,29 - €5,29
Current price €5,29
450.0g | €1,18 / 100g
Original price €0,81 - Original price €0,81
Original price
€0,81
€0,81 - €0,81
Current price €0,81
80.0g | €0,10 / 10g

Pickled MustardCabbage Strips In Spicy 80g

乌江/WuJiang
In stock

Original price €0,81 - Original price €0,81
Original price
€0,81
€0,81 - €0,81
Current price €0,81
80.0g | €0,10 / 10g
Original price €0,00 - Original price €0,00
Original price €0,00
€11,06
€11,06 - €11,06
Current price €11,06
480.0g | €2,30 / 100g

Xinjiang Jujube 480g

长思/Choillse
Low stock

Category: Red Dates (Domestic/Imported) Origin: Xinjiang, China Net Weight: 480g Whether with pit: Yes Processing Method: Dried Fruit Packaging: Ba...

View full details
Original price €0,00 - Original price €0,00
Original price €0,00
€11,06
€11,06 - €11,06
Current price €11,06
480.0g | €2,30 / 100g
Original price €3,25 - Original price €3,25
Original price
€3,25
€3,25 - €3,25
Current price €3,25
360.0g | €0,90 / 100g

Chili Sauce 360g

肥儿标牌/Healthy Boy
In stock

Original price €3,25 - Original price €3,25
Original price
€3,25
€3,25 - €3,25
Current price €3,25
360.0g | €0,90 / 100g
Original price €2,44 - Original price €2,44
Original price
€2,44
€2,44 - €2,44
Current price €2,44
120.0g | €0,20 / 10g

Spicy Turkey Flavored Tteokbokki Crisps 120g

三养/SamYang
In stock

Original price €2,44 - Original price €2,44
Original price
€2,44
€2,44 - €2,44
Current price €2,44
120.0g | €0,20 / 10g
Original price €3,87 - Original price €3,87
Original price
€3,87
€3,87 - €3,87
Current price €3,87
100.0g | €0,39 / 10g

100g of chili powder for kimchi

RED HILL
In stock

Kimchi Chili Powder 100g. This chili powder is specially formulated for kimchi making, using high-quality ground chilies. The 100g packaging is con...

View full details
Original price €3,87 - Original price €3,87
Original price
€3,87
€3,87 - €3,87
Current price €3,87
100.0g | €0,39 / 10g
Original price €4,58 - Original price €4,58
Original price
€4,58
€4,58 - €4,58
Current price €4,58
397.0g | €1,15 / 100g

Cha-siu sauce 397g

李锦记/LeeKumKee
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 664kJ/157kcal Fat/Fett <0.5g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates <0.1g Carbohyd...

View full details
Original price €4,58 - Original price €4,58
Original price
€4,58
€4,58 - €4,58
Current price €4,58
397.0g | €1,15 / 100g
Original price €4,07 - Original price €4,07
Original price
€4,07
€4,07 - €4,07
Current price €4,07
368.0g | €1,11 / 100g

Chili garlic sauce 368g

李锦记/LeeKumKee
In stock

蒜蓉辣椒酱,采用新鲜蒜蓉与精选辣椒精心调配而成。浓郁的蒜香与适度的辣味完美融合,为各类菜肴增添风味。适用于炒菜、拌面、蘸食等多种烹饪方式。每罐368克,便于储存和使用。是家庭厨房的理想调味品。

Original price €4,07 - Original price €4,07
Original price
€4,07
€4,07 - €4,07
Current price €4,07
368.0g | €1,11 / 100g
Original price €27,02 - Original price €27,02
Original price
€27,02
€27,02 - €27,02
Current price €27,02
750.0g | €3,60 / 100g

Double Yellow Black Sesame Mooncake 750g

香港帝皇/hong kong king
In stock

Nutrition Facts: Nutrition Facts per 100g Energy/Brennwert 206Kcal/865KJ Fat/Fat/Fett 13g of which Saturates/sat...

View full details
Original price €27,02 - Original price €27,02
Original price
€27,02
€27,02 - €27,02
Current price €27,02
750.0g | €3,60 / 100g
Original price €4,58 - Original price €4,58
Original price
€4,58
€4,58 - €4,58
Current price €4,58
368.0g | €1,24 / 100g

teriyaki-sauce 368g

李锦记/LeeKumKee
Low stock

Original price €4,58 - Original price €4,58
Original price
€4,58
€4,58 - €4,58
Current price €4,58
368.0g | €1,24 / 100g
Original price €3,05 - Original price €3,05
Original price
€3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
320.0g | €0,95 / 100g

Original Dried Sweet Potato 320g

桥兴源/QiaoXingYuan
Low stock

Nutritional Information Nutritional Information per 100g: Energy : 350 kcal Protein : 4 grams (g) Fat : 0.2 grams (g) Saturated ...

View full details
Original price €3,05 - Original price €3,05
Original price
€3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
320.0g | €0,95 / 100g
Original price €2,54 - Original price €2,54
Original price
€2,54
€2,54 - €2,54
Current price €2,54
170.0g | €1,49 / 100g

Poke bowl sauce 170g

Obento
In stock

Poke Bowl Sauce (170g) is made with carefully selected high-quality ingredients, offering a rich and flavorful taste that perfectly complements al...

View full details
Original price €2,54 - Original price €2,54
Original price
€2,54
€2,54 - €2,54
Current price €2,54
170.0g | €1,49 / 100g
Original price €5,29 - Original price €5,29
Original price
€5,29
€5,29 - €5,29
Current price €5,29
420.0g | €1,26 / 100g

Pure Sesame Paste 420g

六必居/LiuBiJu
Low stock

Authentic sesame paste, meticulously ground from high-quality sesame seeds. With a rich sesame aroma and a delicate, smooth texture, it's an ideal ...

View full details
Original price €5,29 - Original price €5,29
Original price
€5,29
€5,29 - €5,29
Current price €5,29
420.0g | €1,26 / 100g
Original price €2,44
Original price €2,44 - Original price €2,44
Original price €2,44
Current price €2,19
€2,19 - €2,19
Current price €2,19
100.0g | €2,19 / 100g

Chili Powder 10 Sachets 100g

六婆/LiuPo
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1576kJ/376kcal Fat 11.6g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carbohydra...

View full details
Original price €2,44
Original price €2,44 - Original price €2,44
Original price €2,44
Current price €2,19
€2,19 - €2,19
Current price €2,19
100.0g | €2,19 / 100g
Save 10% Save %
Original price €1,83 - Original price €1,83
Original price
€1,83
€1,83 - €1,83
Current price €1,83
24.0g | €0,08 / g

24g of edamame-specific wasabi and garlic seasoning

S&B
In stock

Intense wasabi flavor: Experience the fiery kick of wasabi, adding an exciting spicy kick to your dishes and awakening your taste buds. Ideal for ...

View full details
Original price €1,83 - Original price €1,83
Original price
€1,83
€1,83 - €1,83
Current price €1,83
24.0g | €0,08 / g
Original price €18,26 - Original price €18,26
Original price
€18,26
€18,26 - €18,26
Current price €18,26
250.0g | €7,30 / 100g

250g of selected snow lotus seeds

Asienmarkt
In stock

Nutrition Facts: Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 0kJ / 0kcal Fat/fat/Fett 0g of which Saturates / saturated fatty acids / gesä...

View full details
Original price €18,26 - Original price €18,26
Original price
€18,26
€18,26 - €18,26
Current price €18,26
250.0g | €7,30 / 100g
Original price €4,07 - Original price €4,07
Original price
€4,07
€4,07 - €4,07
Current price €4,07
300.0g | €1,36 / 100g

Frozen Handmade Diced Bamboo Shoot Shumai 300g

椰树牌/ThreeCoconutTree
In stock

Self-collection only, mailing is not recommended. If you don’t mind mailing, please indicate!!! For fresh and frozen products, we will use insulat...

View full details
Original price €4,07 - Original price €4,07
Original price
€4,07
€4,07 - €4,07
Current price €4,07
300.0g | €1,36 / 100g
Original price €2,34 - Original price €2,34
Original price
€2,34
€2,34 - €2,34
Current price €2,34
420.0ml | €0,56 / 100ml

山西陈醋 420mL

龙眼井/Longyanjing
In stock

陈醋是指酿成后存放较久的醋。与别的醋一个重要区别是陈醋的酿造方法。陈醋中最出名的要数山西老陈醋,它的生产至今已有三千余年的历史,素有“天下第一醋”的盛誉。不但是调味佳品,更可供药用,对高血压、肝炎、皮肤病具有一定疗效和预防作用。

Original price €2,34 - Original price €2,34
Original price
€2,34
€2,34 - €2,34
Current price €2,34
420.0ml | €0,56 / 100ml
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
150.0ml | €1,35 / 100ml

Premium soy sauce 150ml

珠江桥牌/Pearl River Bridge
In stock

Nutrition Facts per 15ml Energy (Brennwert): 26kJ/6.21kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carb...

View full details
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
150.0ml | €1,35 / 100ml
Original price €9,79 - Original price €9,79
Original price
€9,79
€9,79 - €9,79
Current price €9,79
900.0g | €1,09 / 100g

Frozen Peking Duck Pancake 900g

椰树牌/ThreeCoconutTree
In stock

Self-pickup only. Mailing is not recommended. Please indicate if you do not mind mailing! We use insulated bags and ice packs to ensure that fr...

View full details
Original price €9,79 - Original price €9,79
Original price
€9,79
€9,79 - €9,79
Current price €9,79
900.0g | €1,09 / 100g