Skip to content
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung

Search results for “老干妈”

Products

Original price €5,50
Original price €5,50 - Original price €5,50
Original price €5,50
Current price €3,56
€3,56 - €3,56
Current price €3,56
360.0g | €0,99 / 100g

Sichuan Spicy Sauce 360g

李锦记/LeeKumKee
Low stock

Original price €5,50
Original price €5,50 - Original price €5,50
Original price €5,50
Current price €3,56
€3,56 - €3,56
Current price €3,56
360.0g | €0,99 / 100g
Save 35% Save %
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
100.0g | €0,20 / 10g

100g chili powder

TRS
Low stock

TRS Chili Powder is a must-have spice in every kitchen. Known for its bright red color and mild, sweet taste, it is ideal for enhancing the appeara...

View full details
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
100.0g | €0,20 / 10g
Original price €6,11 - Original price €6,11
Original price
€6,11
€6,11 - €6,11
Current price €6,11
530.0g | €1,15 / 100g

Instant Noodle Roasted Beef Flavour 5×105g

康师傅/Mr.Kang
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1637kJ Fat/Fat 15.7g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren Carbohydrate/Koh...

View full details
Original price €6,11 - Original price €6,11
Original price
€6,11
€6,11 - €6,11
Current price €6,11
530.0g | €1,15 / 100g
Original price €4,07 - Original price €4,07
Original price
€4,07
€4,07 - €4,07
Current price €4,07
300.0g | €1,36 / 100g

Fresh red pepper ca.300g

Asienmarkt
In stock

Self-pickup is limited, mailing is not recommended, please indicate if you don’t mind mailing! ! ! For fresh and frozen products, we will use therm...

View full details
Original price €4,07 - Original price €4,07
Original price
€4,07
€4,07 - €4,07
Current price €4,07
300.0g | €1,36 / 100g
Original price €1,72 - Original price €1,72
Original price
€1,72
€1,72 - €1,72
Current price €1,72
310.0ml | €0,55 / 100ml

Herbal tea 310ml

王老吉/WangLaoJi
In stock

Original price €1,72 - Original price €1,72
Original price
€1,72
€1,72 - €1,72
Current price €1,72
310.0ml | €0,55 / 100ml
Original price €3,15 - Original price €3,15
Original price
€3,15
€3,15 - €3,15
Current price €3,15
550.0ml | €0,57 / 100ml

Zhenjiang dark vinegar 550ml

恒顺/HengShun
In stock

Ingredients: Water, glutinous rice, wheat bran, white sugar, salt

Original price €3,15 - Original price €3,15
Original price
€3,15
€3,15 - €3,15
Current price €3,15
550.0ml | €0,57 / 100ml
Original price €13,56 - Original price €13,56
Original price
€13,56
€13,56 - €13,56
Current price €13,56
3.0l | €4,52 / l

Zhenjian aromatic vinegar 3L

恒顺/HengShun
In stock

Ingredients: Water, glutinous rice, wheat bran, white sugar, salt

Original price €13,56 - Original price €13,56
Original price
€13,56
€13,56 - €13,56
Current price €13,56
3.0l | €4,52 / l
Original price €4,99 - Original price €4,99
Original price
€4,99
€4,99 - €4,99
Current price €4,99
300.0g | €1,66 / 100g

Blended sesame paste 300g

六必居/LiuBiJu
In stock

Original price €4,99 - Original price €4,99
Original price
€4,99
€4,99 - €4,99
Current price €4,99
300.0g | €1,66 / 100g
Original price €15,70 - Original price €15,70
Original price
€15,70
€15,70 - €15,70
Current price €15,70
500.0g | €3,14 / 100g

Dried jelly-ear-shroom 500g

永之选/YongZhiXuan
In stock

Shelf life: See packaging Net weight: 500g Storage conditions: Store in a cool, dry place. Place of origin: Zhejiang, China

Original price €15,70 - Original price €15,70
Original price
€15,70
€15,70 - €15,70
Current price €15,70
500.0g | €3,14 / 100g
Original price €11,92 - Original price €11,92
Original price
€11,92
€11,92 - €11,92
Current price €11,92
405.0g | €2,94 / 100g

Toona Sinensis & Sichuan Peppercorn Noodles 3×135g

老妈拌面/Mom's Dry Noodle
In stock

Our Toon Chili-Peppercorn Noodles are crafted using traditional methods, blending the unique aroma of toon with the麻辣 (numbing and spicy) flavor of...

View full details
Original price €11,92 - Original price €11,92
Original price
€11,92
€11,92 - €11,92
Current price €11,92
405.0g | €2,94 / 100g
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
95.0g | €0,21 / 10g

BBQ style seasoned tofu 95g

好巴食/HaoBaShi
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1000kJ / 239.01kcal Fat/Fat/Fett 12.3g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 1.6g Carbo...

View full details
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
95.0g | €0,21 / 10g
Original price €5,76 - Original price €5,76
Original price
€5,76
€5,76 - €5,76
Current price €5,76
580.0ml | €0,99 / 100ml

Zhengjiang vinegar 3 years 580mL

恒顺/HengShun
Low stock

Ingredients: Water, sorghum, barley, peas Main nutrients in vinegar: citric acid, acetic acid, amino acids

Original price €5,76 - Original price €5,76
Original price
€5,76
€5,76 - €5,76
Current price €5,76
580.0ml | €0,99 / 100ml
Original price €3,05 - Original price €3,05
Original price
€3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
40.0g | €0,76 / 10g

Instant Seaweed Crisp 15g

喜乐口/Seleco
Low stock

Japanese Tempura Seaweed (15g): Crispy and delicious Japanese tempura seaweed, made with high-quality seaweed and carefully cooked using traditiona...

View full details
Original price €3,05 - Original price €3,05
Original price
€3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
40.0g | €0,76 / 10g
Original price €3,05 - Original price €3,05
Original price
€3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
25.0g | €12,20 / 100g

Dried Nutmeg Beans 25g

Asienmarkt
Low stock

Original price €3,05 - Original price €3,05
Original price
€3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
25.0g | €12,20 / 100g
Original price €3,05 - Original price €3,05
Original price
€3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
120.0g | €2,54 / 100g

120g of dried kelp strips

椰树牌/ThreeCoconutTree
In stock

Original price €3,05 - Original price €3,05
Original price
€3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
120.0g | €2,54 / 100g
Original price €129,53
Original price €129,53 - Original price €129,53
Original price €129,53
Current price €117,29
€117,29 - €117,29
Current price €117,29
8.0kg | €14,66 / kg

餐厅预订商品*整箱桶装黑芝麻酱 2×4Kg

三丰/SanFeng
Coming soon

🍴 餐厅专供系列:订购须知       为了确保您的餐厅运营顺畅并获得最优质的供应,下单前请务必阅读以下条款: 预定周期: 本系列商品专为餐厅供应,需提前 2-3 周预定。请根据您的经营需求提前规划采购计划。 订单确认: 下单成功后,系统将向您的注册邮箱发送一份订单确认邮件。请确保邮箱...

View full details
Original price €129,53
Original price €129,53 - Original price €129,53
Original price €129,53
Current price €117,29
€117,29 - €117,29
Current price €117,29
8.0kg | €14,66 / kg
Save 9% Save %
Original price €3,66 - Original price €3,66
Original price
€3,66
€3,66 - €3,66
Current price €3,66
454.0g | €0,81 / 100g

Red bean paste 454g

鹃城牌/JuanCheng
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 368kJ/88kcal Fat 1.8g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 0.3g Carbohydrate/Kohlenhydr...

View full details
Original price €3,66 - Original price €3,66
Original price
€3,66
€3,66 - €3,66
Current price €3,66
454.0g | €0,81 / 100g
Original price €4,48 - Original price €4,48
Original price
€4,48
€4,48 - €4,48
Current price €4,48
258.0g | €1,74 / 100g

Spicy oil 262g

川南/ChuanNan
In stock

Nutrition Facts per 100g Durchschnittiche Nährwerte pro / Nutrition Facts per / Average Nutritional Value Brennwert / Calories / 2788KJ/666Kcal Fet...

View full details
Original price €4,48 - Original price €4,48
Original price
€4,48
€4,48 - €4,48
Current price €4,48
258.0g | €1,74 / 100g
Original price €1,62
Original price €1,62 - Original price €1,62
Original price €1,62
Current price €1,32
€1,32 - €1,32
Current price €1,32
70.0g | €0,19 / 10g

Fried shrimps seasoning 70g

李锦记/LeeKumKee
In stock

Nutrition Facts Nutritional values ​​per 100g Energy / Brennwert 638kJ/kcal Fat (0.6g) - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 0.1g Ca...

View full details
Original price €1,62
Original price €1,62 - Original price €1,62
Original price €1,62
Current price €1,32
€1,32 - €1,32
Current price €1,32
70.0g | €0,19 / 10g
Save 19% Save %
Original price €30,08
Original price €30,08 - Original price €30,08
Original price €30,08
Current price €23,45
€23,45 - €23,45
Current price €23,45
1362.0g | €1,72 / 100g

Tower Red Pepper Powder Korean Gochugaru Fine 1362g

农心/Nongshim
In stock

营养成分表每 100gEnergy/能量/Brennwert 1576kJ/376kcalFat/脂肪/Fett 11.6g- of which Saturates/饱和脂肪酸/gesättigte Fettsäuren 0gCarbohydrate/碳水化合物/Kohlenhydrate 4...

View full details
Original price €30,08
Original price €30,08 - Original price €30,08
Original price €30,08
Current price €23,45
€23,45 - €23,45
Current price €23,45
1362.0g | €1,72 / 100g
Save 22% Save %
Original price €1,71
Original price €1,71 - Original price €1,71
Original price €1,71
Current price €1,52
€1,52 - €1,52
Current price €1,52
150.0ml | €1,01 / 100ml

Dark Soy King 150mL

珠江桥牌/Pearl River Bridge
In stock

Nutrition Facts per 15ml Energy (Brennwert): 105kJ/25.1kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Car...

View full details
Original price €1,71
Original price €1,71 - Original price €1,71
Original price €1,71
Current price €1,52
€1,52 - €1,52
Current price €1,52
150.0ml | €1,01 / 100ml
Save 11% Save %
Original price €3,25 - Original price €3,25
Original price
€3,25
€3,25 - €3,25
Current price €3,25
100.0g | €0,33 / 10g

Crushed chili/coarse chili powder 100g

TRS
Low stock

Original price €3,25 - Original price €3,25
Original price
€3,25
€3,25 - €3,25
Current price €3,25
100.0g | €0,33 / 10g
Original price €2,95 - Original price €2,95
Original price
€2,95
€2,95 - €2,95
Current price €2,95
210.0g | €1,40 / 100g

Steamed Hawthorn Cake 210g

公社联盟/GONG SHE LIAN MENG
In stock

Steamed Hawthorn Cake (210g): Made with carefully selected fresh hawthorns, this cake retains its natural fruity aroma and rich nutrients. Its deli...

View full details
Original price €2,95 - Original price €2,95
Original price
€2,95
€2,95 - €2,95
Current price €2,95
210.0g | €1,40 / 100g
Original price €3,46 - Original price €3,46
Original price
€3,46
€3,46 - €3,46
Current price €3,46
150.0g | €2,31 / 100g

150g of dried egg

神丹/ShenDan
In stock

150g of dried egg, made from carefully selected high-quality eggs using traditional techniques. With a delicate texture and rich nutrition, it's a...

View full details
Original price €3,46 - Original price €3,46
Original price
€3,46
€3,46 - €3,46
Current price €3,46
150.0g | €2,31 / 100g