Skip to content
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung

Search results for “老干妈”

Products

Original price €4,79
Original price €4,79 - Original price €4,79
Original price €4,79
Current price €3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
240.0g | €1,27 / 100g

Spicy soybean paste 240g

老骡子/LaoLuoZi
Out of stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1462kJ Fat/Fat/Fett 29.2g of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren 4.4g Carbohyd...

View full details
Original price €4,79
Original price €4,79 - Original price €4,79
Original price €4,79
Current price €3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
240.0g | €1,27 / 100g
Sold out
Original price €2,85 - Original price €2,85
Original price
€2,85
€2,85 - €2,85
Current price €2,85
40.0g | €0,71 / 10g

Korean Spicy Crispy Seaweed Rice Cake 40g

小老板/Taokanoi
Out of stock

Korean Spicy Crispy Seaweed Rice Cakes, made with select seaweed and a unique spicy recipe, deliver a stimulating and satisfying flavor to your tas...

View full details
Original price €2,85 - Original price €2,85
Original price
€2,85
€2,85 - €2,85
Current price €2,85
40.0g | €0,71 / 10g
Sold out
Original price €3,36 - Original price €3,36
Original price
€3,36
€3,36 - €3,36
Current price €3,36
250.0g | €1,34 / 100g

Chili Paste Classic 250g

膳府/Sempio
Out of stock

Nutrition Facts: Korean traditional chili paste; Nutritional information per 100 grams: Energy: 201.48 kcal; Fat: 1.4 grams, of which saturated...

View full details
Original price €3,36 - Original price €3,36
Original price
€3,36
€3,36 - €3,36
Current price €3,36
250.0g | €1,34 / 100g
Sold out
Original price €1,62
Original price €1,62 - Original price €1,62
Original price €1,62
Current price €1,42
€1,42 - €1,42
Current price €1,42
150.0g | €0,95 / 100g

Pickled Radish Cubes 150g

乌江/WuJiang
Out of stock

Original price €1,62
Original price €1,62 - Original price €1,62
Original price €1,62
Current price €1,42
€1,42 - €1,42
Current price €1,42
150.0g | €0,95 / 100g
Sold out
Original price €6,62
Original price €6,62 - Original price €6,62
Original price €6,62
Current price €5,60
€5,60 - €5,60
Current price €5,60
495.0g | €1,13 / 100g

Beijing Zhajian Noodles 5x Pack 495g

满堂鲜/ManTangXian
Out of stock

Original price €6,62
Original price €6,62 - Original price €6,62
Original price €6,62
Current price €5,60
€5,60 - €5,60
Current price €5,60
495.0g | €1,13 / 100g
Sold out
Original price €2,34 - Original price €2,34
Original price
€2,34
€2,34 - €2,34
Current price €2,34
50.0g | €0,47 / 10g

Five spice powder 50g

美珍/MEE CHUN
Out of stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 806kJ/4193kcal Fat 12.1g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carbohydr...

View full details
Original price €2,34 - Original price €2,34
Original price
€2,34
€2,34 - €2,34
Current price €2,34
50.0g | €0,47 / 10g
Sold out
Original price €5,50 - Original price €5,50
Original price
€5,50
€5,50 - €5,50
Current price €5,50
100.0g | €0,55 / 10g

100g of dried lily bulbs

亚超在线 Asienmarkt
Out of stock

Original price €5,50 - Original price €5,50
Original price
€5,50
€5,50 - €5,50
Current price €5,50
100.0g | €0,55 / 10g
Sold out
Original price €6,11
Original price €6,11 - Original price €6,11
Original price €6,11
Current price €5,09
€5,09 - €5,09
Current price €5,09
2.0kg | €2,55 / kg

Pickled mini chillies 2kg

毛哥/Mao ge
Out of stock

Nutrition Facts Table (per 100g) Energy / Brennwert 96kJ Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren Carbohyd...

View full details
Original price €6,11
Original price €6,11 - Original price €6,11
Original price €6,11
Current price €5,09
€5,09 - €5,09
Current price €5,09
2.0kg | €2,55 / kg
Sold out
Original price €4,06
Original price €4,06 - Original price €4,06
Original price €4,06
Current price €3,97
€3,97 - €3,97
Current price €3,97
500.0g | €0,79 / 100g

Fresh Chinese Long Eggplant c.a 500g

Asienmarkt
Out of stock

Self-pickup is limited, mailing is not recommended, please indicate if you don't mind mailing! ! ! For fresh and frozen products, we will use therm...

View full details
Original price €4,06
Original price €4,06 - Original price €4,06
Original price €4,06
Current price €3,97
€3,97 - €3,97
Current price €3,97
500.0g | €0,79 / 100g
Sold out
Original price €3,46 - Original price €3,46
Original price
€3,46
€3,46 - €3,46
Current price €3,46
200.0g | €1,73 / 100g

Fresh Garlic Sprouts(Freshly Chilled) ca.200g

Asienmarkt
Out of stock

Self-pickup is limited, mailing is not recommended, please indicate if you don’t mind mailing! ! ! For fresh and frozen products, we will use therm...

View full details
Original price €3,46 - Original price €3,46
Original price
€3,46
€3,46 - €3,46
Current price €3,46
200.0g | €1,73 / 100g
Sold out
Original price €8,15
Original price €8,15 - Original price €8,15
Original price €8,15
Current price €7,33
€7,33 - €7,33
Current price €7,33
210.0g | €3,49 / 100g

Jiajia Braised Seasoning 210g

优资越/YouZiYue
Out of stock

Jiajia Lu Ingredients: Star anise, Amomum villosum, lemongrass, cinnamon, Amomum tsao-ko, cloves, Angelica dahurica, licorice, fennel seeds, bay l...

View full details
Original price €8,15
Original price €8,15 - Original price €8,15
Original price €8,15
Current price €7,33
€7,33 - €7,33
Current price €7,33
210.0g | €3,49 / 100g
Sold out
Original price €9,68
Original price €9,68 - Original price €9,68
Original price €9,68
Current price €8,15
€8,15 - €8,15
Current price €8,15
1000.0g | €0,82 / 100g

Fresh Peeled Garlic 1kg

Asienmarkt
Out of stock

Self-pickup is limited, mailing is not recommended, please indicate if you don’t mind mailing! ! ! For fresh and frozen products, we will use therm...

View full details
Original price €9,68
Original price €9,68 - Original price €9,68
Original price €9,68
Current price €8,15
€8,15 - €8,15
Current price €8,15
1000.0g | €0,82 / 100g
Sold out
Original price €3,66 - Original price €3,66
Original price
€3,66
€3,66 - €3,66
Current price €3,66
200.0ml | €1,83 / 100ml

Sriracha hot Chili Sauce 200ml

Pantai
Out of stock

Original price €3,66 - Original price €3,66
Original price
€3,66
€3,66 - €3,66
Current price €3,66
200.0ml | €1,83 / 100ml
Sold out
Original price €19,23
Original price €19,23 - Original price €19,23
Original price €19,23
Current price €15,29
€15,29 - €15,29
Current price €15,29
300.0g | €5,10 / 100g

Longan Meat 300g

亚超在线 Asienmarkt
Out of stock

Original price €19,23
Original price €19,23 - Original price €19,23
Original price €19,23
Current price €15,29
€15,29 - €15,29
Current price €15,29
300.0g | €5,10 / 100g
Sold out
Original price €2,03
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price €2,03
Current price €1,83
€1,83 - €1,83
Current price €1,83
130.0g | €1,41 / 100g

Creamy Spicy Turkey Noodles 130g

三养/SamYang
Out of stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1770kJ Fat/Fat/Fett 15g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates Fettsäuren 8g Carbohydrate...

View full details
Original price €2,03
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price €2,03
Current price €1,83
€1,83 - €1,83
Current price €1,83
130.0g | €1,41 / 100g
Sold out
Original price €11,72 - Original price €11,72
Original price
€11,72
€11,72 - €11,72
Current price €11,72
800.0g | €1,47 / 100g

Frozen Beef Tripe 800g

椰树牌/ThreeCoconutTree
Out of stock

Self-pickup is limited, mailing is not recommended, please indicate if you don’t mind mailing! ! ! For fresh and frozen products, we will use therm...

View full details
Original price €11,72 - Original price €11,72
Original price
€11,72
€11,72 - €11,72
Current price €11,72
800.0g | €1,47 / 100g
Sold out
Original price €6,62 - Original price €6,62
Original price
€6,62
€6,62 - €6,62
Current price €6,62
500.0g | €1,32 / 100g

Shandong dried jujube 500g

智神/ZhiShen
Out of stock

Zhishen Shandong Red Dates, 500g. Sourced from premium orchards, each date is plump and nutritious with a sweet taste. Perfect as a healthy daily s...

View full details
Original price €6,62 - Original price €6,62
Original price
€6,62
€6,62 - €6,62
Current price €6,62
500.0g | €1,32 / 100g
Sold out
Original price €3,46 - Original price €3,46
Original price
€3,46
€3,46 - €3,46
Current price €3,46
200.0ml | €1,73 / 100ml

Teriyaki sauce 200mL

Yummyto
Out of stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 763kJ/182kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carb...

View full details
Original price €3,46 - Original price €3,46
Original price
€3,46
€3,46 - €3,46
Current price €3,46
200.0ml | €1,73 / 100ml
Sold out
Original price €3,46 - Original price €3,46
Original price
€3,46
€3,46 - €3,46
Current price €3,46
50.0g | €6,92 / 100g

Premium dry seeweed 50g

金叶/Gold Leaf
Out of stock

Nutrition Facts Table Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1680kJ/400kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesätti...

View full details
Original price €3,46 - Original price €3,46
Original price
€3,46
€3,46 - €3,46
Current price €3,46
50.0g | €6,92 / 100g
Sold out
Original price €4,06 - Original price €4,06
Original price
€4,06
€4,06 - €4,06
Current price €4,06
180.0g | €2,26 / 100g

Egg yolk flavored energy bar 180g

北田/peitien
Out of stock

Brand: Beitian; Brand Origin: Taiwan; Organic Food: No; Consumption Method: Ready to Eat After Opening; Date: [Date]; Specifications: [MM/DD/YY] Ne...

View full details
Original price €4,06 - Original price €4,06
Original price
€4,06
€4,06 - €4,06
Current price €4,06
180.0g | €2,26 / 100g
Sold out
Original price €6,11 - Original price €6,11
Original price
€6,11
€6,11 - €6,11
Current price €6,11
500.0g | €1,22 / 100g

500g Xinjiang red dates

亚超在线 Asienmarkt
Out of stock

Ingredients: Red dates Nutritional value per 100 grams: Energy: 1217 kJ Fat: 0,7g Carbohydrates: 66 g Sugar content: 4,1g.

Original price €6,11 - Original price €6,11
Original price
€6,11
€6,11 - €6,11
Current price €6,11
500.0g | €1,22 / 100g
Sold out
Original price €8,66 - Original price €8,66
Original price
€8,66
€8,66 - €8,66
Current price €8,66
1.75l | €4,95 / l

Premium dunkle Sojasauce 1.75L

李锦记/LeeKumKee
Out of stock

Nutrition Facts per 15ml Energy (Brennwert): 105kJ/25.1kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Car...

View full details
Original price €8,66 - Original price €8,66
Original price
€8,66
€8,66 - €8,66
Current price €8,66
1.75l | €4,95 / l
Sold out
Original price €4,77 - Original price €4,77
Original price
€4,77
€4,77 - €4,77
Current price €4,77
700.0g | €0,68 / 100g

Pickled minced chili 700g

红翻天/HongFanTian
Out of stock

Nutrition Facts Table (per 100g) Energy / Brennwert 1475kJ/353kcal Fat 34.5g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 19g Carbohydrate/...

View full details
Original price €4,77 - Original price €4,77
Original price
€4,77
€4,77 - €4,77
Current price €4,77
700.0g | €0,68 / 100g
Sold out
Original price €6,62 - Original price €6,62
Original price
€6,62
€6,62 - €6,62
Current price €6,62
250.0g | €2,65 / 100g

Ningxia Goji berries 250g

亚超在线 Asienmarkt
Out of stock

High-quality dried goji berries: Goji berries contain abundant antioxidants, carotenoids, vitamin A, and zeaxanthin, and are also rich in vitami...

View full details
Original price €6,62 - Original price €6,62
Original price
€6,62
€6,62 - €6,62
Current price €6,62
250.0g | €2,65 / 100g
Sold out