Skip to content
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung

Search results for “老干妈”

Products

Original price €10,90 - Original price €10,90
Original price
€10,90
€10,90 - €10,90
Current price €10,90
480.0g | €2,27 / 100g

Xinjiang Jujube 480g

长思/Choillse
In stock

Brand: Changsi Series: Xinjiang Jujube Four-Star 480g Packaging method: Packaging Snack types: Xinjiang Hetian dates Jujube products: whol...

View full details
Original price €10,90 - Original price €10,90
Original price
€10,90
€10,90 - €10,90
Current price €10,90
480.0g | €2,27 / 100g
Original price €4,06 - Original price €4,06
Original price
€4,06
€4,06 - €4,06
Current price €4,06
725.0g | €0,56 / 100g

Oyster Sauce 725g

海天/Haday
In stock

Original price €4,06 - Original price €4,06
Original price
€4,06
€4,06 - €4,06
Current price €4,06
725.0g | €0,56 / 100g
Original price €2,34 - Original price €2,34
Original price
€2,34
€2,34 - €2,34
Current price €2,34
110.0g | €2,13 / 100g

Roasted peanuts szechuan style 110g

黄飞红/HuangFeiHong
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 2514kJ/601kcal Fat 44.1g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 12.6g Carbohydrate/Kohle...

View full details
Original price €2,34 - Original price €2,34
Original price
€2,34
€2,34 - €2,34
Current price €2,34
110.0g | €2,13 / 100g
Original price €9,16 - Original price €9,16
Original price
€9,16
€9,16 - €9,16
Current price €9,16
350.0g | €2,62 / 100g

Dried Lotus seeds 200g

金莲牌/JinLianPai
Low stock

Nutritional components of dried lotus seeds: It contains 83.3 grams of protein , 1730 kcal of energy, 13.7 grams of crude fiber , and is ri...

View full details
Original price €9,16 - Original price €9,16
Original price
€9,16
€9,16 - €9,16
Current price €9,16
350.0g | €2,62 / 100g
Original price €2,54 - Original price €2,54
Original price
€2,54
€2,54 - €2,54
Current price €2,54
50.0g | €0,51 / 10g

Crispy Mushroom Chunks 50g

百山祖/BaiShanZu
In stock

Crispy shiitake mushroom pieces are made from carefully selected fresh shiitake mushrooms using a low-temperature baking process. Each piece retain...

View full details
Original price €2,54 - Original price €2,54
Original price
€2,54
€2,54 - €2,54
Current price €2,54
50.0g | €0,51 / 10g
Original price €2,74 - Original price €2,74
Original price
€2,74
€2,74 - €2,74
Current price €2,74
110.0g | €2,49 / 100g

芥末花生 110g

黄飞红/HuangFeiHong
In stock

芥末花生,精选优质花生仁,采用传统芥末调味工艺,口感香脆,风味独特。每包110克,便于携带和分享。芥末的辛辣气息与花生的香味完美融合,为您的休闲时光增添美味享受。适合作为零食、下酒菜或办公室小食。

Original price €2,74 - Original price €2,74
Original price
€2,74
€2,74 - €2,74
Current price €2,74
110.0g | €2,49 / 100g
Original price €4,07 - Original price €4,07
Original price
€4,07
€4,07 - €4,07
Current price €4,07
120.0g | €3,39 / 100g

海带结(已清洗) 200g

椰树/YeShu
In stock

海带结100g精选优质海带,天然健康,富含丰富的矿物质和膳食纤维。口感细腻,适合煲汤、凉拌或炖煮,带来鲜美海味的同时助力消化和调节身体机能。无添加,安全放心,是家庭料理的理想选择,让您轻松享受健康美味。

Original price €4,07 - Original price €4,07
Original price
€4,07
€4,07 - €4,07
Current price €4,07
120.0g | €3,39 / 100g
Original price €7,74 - Original price €7,74
Original price
€7,74
€7,74 - €7,74
Current price €7,74
454.0g | €1,70 / 100g

Black Sesame Paste 170g

SESAONE
In stock

Black sesame paste, crafted from premium selected black sesame seeds, features a rich aroma and a smooth texture. Each jar contains 170g, making it...

View full details
Original price €7,74 - Original price €7,74
Original price
€7,74
€7,74 - €7,74
Current price €7,74
454.0g | €1,70 / 100g
Original price €6,10 - Original price €6,10
Original price
€6,10
€6,10 - €6,10
Current price €6,10
454.0g | €1,34 / 100g

Jujebe 454g

长思/Choillse
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 232kJ Fat 1.8g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carbohydrate/Kohlenh...

View full details
Original price €6,10 - Original price €6,10
Original price
€6,10
€6,10 - €6,10
Current price €6,10
454.0g | €1,34 / 100g
Original price €2,54 - Original price €2,54
Original price
€2,54
€2,54 - €2,54
Current price €2,54
160.0g | €1,59 / 100g

烧烤味小米锅巴 160g

刺猬阿甘/Ci Wei A Gan
In stock

烧烤味小米锅巴,采用优质小米制作,每口都能品尝到香脆的口感。160克的便携包装,适合随时享用或分享。独特的烧烤风味,带来浓郁的烤香气息,是办公室、家庭和外出游玩的理想零食选择。无添加防腐剂,保留小米的天然营养。松脆的锅巴质地,越嚼越香,是传统工艺与现代口味的完美结合。

Original price €2,54 - Original price €2,54
Original price
€2,54
€2,54 - €2,54
Current price €2,54
160.0g | €1,59 / 100g
Original price €3,04 - Original price €3,04
Original price
€3,04
€3,04 - €3,04
Current price €3,04
200.0g | €1,52 / 100g

Japanese Rice and Peanut Mixed Snacks 200g

莲花/Royal Orient
Low stock

Mixed Rice and Peanut Snacks 200g. A crispy and delicious mixed snack, carefully selected high-quality rice and peanuts. Every bite offers the arom...

View full details
Original price €3,04 - Original price €3,04
Original price
€3,04
€3,04 - €3,04
Current price €3,04
200.0g | €1,52 / 100g
Original price €5,55 - Original price €5,55
Original price
€5,55
€5,55 - €5,55
Current price €5,55
500.0g | €1,11 / 100g

Brown Rice Chili Sauce 500g

O'Food
Out of stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1447kJ/345.84kcal Fat 32.9g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carbohy...

View full details
Original price €5,55 - Original price €5,55
Original price
€5,55
€5,55 - €5,55
Current price €5,55
500.0g | €1,11 / 100g
Sold out
Original price €12,13 - Original price €12,13
Original price
€12,13
€12,13 - €12,13
Current price €12,13
740.0g | €1,64 / 100g

Fermenten bean paste in chilli oil 740g

老干妈/LaoGanMa
Out of stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 3080kJ Fat 71.5g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren Carbohydrate/Kohlenhy...

View full details
Original price €12,13 - Original price €12,13
Original price
€12,13
€12,13 - €12,13
Current price €12,13
740.0g | €1,64 / 100g
Sold out
Original price €2,74 - Original price €2,74
Original price
€2,74
€2,74 - €2,74
Current price €2,74
100.0g | €0,27 / 10g

Dried chilis 100g

鱼泉/FishWell
Out of stock

Dried chili peppers are a chili product made from red chili peppers through natural sun-drying and artificial dehydration. They are also known as d...

View full details
Original price €2,74 - Original price €2,74
Original price
€2,74
€2,74 - €2,74
Current price €2,74
100.0g | €0,27 / 10g
Sold out
Original price €12,84 - Original price €12,84
Original price
€12,84
€12,84 - €12,84
Current price €12,84
700.0g | €1,83 / 100g

Crispy Chilli in oil 700g

老干妈/LaoGanMa
Out of stock

Nutrition Facts per 100g Energy (Brennwert): 2339kJ/485.8kcal Fat 51.6g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carbohy...

View full details
Original price €12,84 - Original price €12,84
Original price
€12,84
€12,84 - €12,84
Current price €12,84
700.0g | €1,83 / 100g
Sold out
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
100.0g | €2,03 / 100g

Dried hawthorn slices 100g

自然之源/Nature's best harvest
Out of stock

Sliced ​​dried hawthorn Hawthorn, also known as mountain hawthorn, red fruit, or rouge fruit, is the dried, ripe fruit of the hawthorn or jujube...

View full details
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
100.0g | €2,03 / 100g
Sold out
Original price €1,92 - Original price €1,92
Original price
€1,92
€1,92 - €1,92
Current price €1,92
100.0g | €1,92 / 100g

Curcuma 100g

亚超在线 Asienmarkt
Out of stock

产品描述/Product Description/Produktbeschreibung “姜黄”是一种常用的香料,提取自姜黄根茎。它具有鲜艳的黄色和独特的香气,是多种菜肴的调味料。姜黄粉在印度菜和其他亚洲菜肴中广泛使用,也常用于制作饮品。它不仅增加了食物的颜色,还能提升菜肴的风味。 “Tur...

View full details
Original price €1,92 - Original price €1,92
Original price
€1,92
€1,92 - €1,92
Current price €1,92
100.0g | €1,92 / 100g
Sold out
Original price €7,74 - Original price €7,74
Original price
€7,74
€7,74 - €7,74
Current price €7,74
100.0g | €7,74 / 100g

Super fresh seafood/dried sea rice 100g

椰树牌/ThreeCoconutTree
Out of stock

Self-collection only, mailing is not recommended. If you don't mind mailing, please indicate!!! For fresh and frozen products, we will use insulati...

View full details
Original price €7,74 - Original price €7,74
Original price
€7,74
€7,74 - €7,74
Current price €7,74
100.0g | €7,74 / 100g
Sold out
Original price €0,60 - Original price €0,60
Original price
€0,60
€0,60 - €0,60
Current price €0,60
60.0g | €0,10 / 10g

Wujiang Spicy Radish Strips 60g

乌江/WuJiang
Out of stock

Wujiang Spicy Radish Strips are made from carefully selected radishes using traditional pickling techniques. They boast a rich and layered spicy fl...

View full details
Original price €0,60 - Original price €0,60
Original price
€0,60
€0,60 - €0,60
Current price €0,60
60.0g | €0,10 / 10g
Sold out
Original price €2,13
Original price €2,13 - Original price €2,13
Original price €2,13
Current price €1,83
€1,83 - €1,83
Current price €1,83
120.0g | €1,53 / 100g

Inst. broad noodle w. sesame paste 120g

白家/BaiJia
Out of stock

Original price €2,13
Original price €2,13 - Original price €2,13
Original price €2,13
Current price €1,83
€1,83 - €1,83
Current price €1,83
120.0g | €1,53 / 100g
Sold out
Original price €9,17 - Original price €9,17
Original price
€9,17
€9,17 - €9,17
Current price €9,17
250.0g | €3,67 / 100g

Longan meat 250g

亚超在线 Asienmarkt
Out of stock

Original price €9,17 - Original price €9,17
Original price
€9,17
€9,17 - €9,17
Current price €9,17
250.0g | €3,67 / 100g
Sold out
Original price €6,11
Original price €6,11 - Original price €6,11
Original price €6,11
Current price €5,60
€5,60 - €5,60
Current price €5,60
500.0g | €1,12 / 100g

Fresh Chinese Yam ca.500g

Asienmarkt
Out of stock

Self-pickup is limited, mailing is not recommended, please indicate if you don't mind mailing! ! ! Fragile items! ! ! For fresh and frozen products...

View full details
Original price €6,11
Original price €6,11 - Original price €6,11
Original price €6,11
Current price €5,60
€5,60 - €5,60
Current price €5,60
500.0g | €1,12 / 100g
Sold out
Original price €5,80 - Original price €5,80
Original price
€5,80
€5,80 - €5,80
Current price €5,80
500.0g | €1,16 / 100g

Pecan Flavored Melon Seeds 500g

老街口/LaoJieKou
Out of stock

营养成分表每100gEnergy/能量/Brennwert    2316kJFat/脂肪/Fett    37,1g- of which Saturates/饱和脂肪酸/gesättigte Fettsäuren    Carbo...

View full details
Original price €5,80 - Original price €5,80
Original price
€5,80
€5,80 - €5,80
Current price €5,80
500.0g | €1,16 / 100g
Sold out
Original price €6,11 - Original price €6,11
Original price
€6,11
€6,11 - €6,11
Current price €6,11
350.0g | €1,75 / 100g

Szechuan chili sauce 350g

川南/ChuanNan
Out of stock

Nutritional Information Nutritional Information per 100g: Energy : 900 kcal Protein : 0 grams (g) Fat : 100 grams (g) Saturated...

View full details
Original price €6,11 - Original price €6,11
Original price
€6,11
€6,11 - €6,11
Current price €6,11
350.0g | €1,75 / 100g
Sold out