Skip to content
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung

Search results for “老干妈”

Products

Original price €7,13 - Original price €7,13
Original price
€7,13
€7,13 - €7,13
Current price €7,13
580.0ml | €1,23 / 100ml

Six-Year Zhenjiang Balsamic Vinegar 580mL

恒顺/HengShun
In stock

Ingredients: Water, sorghum, barley, peas Main nutrients in vinegar: citric acid, acetic acid, amino acids

Original price €7,13 - Original price €7,13
Original price
€7,13
€7,13 - €7,13
Current price €7,13
580.0ml | €1,23 / 100ml
Original price €1,52 - Original price €1,52
Original price
€1,52
€1,52 - €1,52
Current price €1,52
60.0g | €0,25 / 10g

Sweet sour ribs marinade 60g

李锦记/LeeKumKee
In stock

Nutrition Facts Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 924kJ/218kcal Fat 0.5g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates <0.1g Ca...

View full details
Original price €1,52 - Original price €1,52
Original price
€1,52
€1,52 - €1,52
Current price €1,52
60.0g | €0,25 / 10g
Original price €14,26 - Original price €14,26
Original price
€14,26
€14,26 - €14,26
Current price €14,26
750.0ml | €1,90 / 100ml

Pure sesame oil 750ml

志成/CheeSeng
In stock

Nutrition Facts per 100ml Energy / Brennwert 3404kJ Fat/Fat/Fett 92g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren Carbohydrate/...

View full details
Original price €14,26 - Original price €14,26
Original price
€14,26
€14,26 - €14,26
Current price €14,26
750.0ml | €1,90 / 100ml
Original price €2,95 - Original price €2,95
Original price
€2,95
€2,95 - €2,95
Current price €2,95
207.0ml | €1,43 / 100ml

Chili black bean oil 207mL

李锦记/LeeKumKee
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 3404kJ/828kcal Fat/Fat/Fett 92g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren 13g C...

View full details
Original price €2,95 - Original price €2,95
Original price
€2,95
€2,95 - €2,95
Current price €2,95
207.0ml | €1,43 / 100ml
Original price €4,58 - Original price €4,58
Original price
€4,58
€4,58 - €4,58
Current price €4,58
260.0g | €1,76 / 100g

Spicy fermented tofu 260g

老干妈/LaoGanMa
In stock

Original price €4,58 - Original price €4,58
Original price
€4,58
€4,58 - €4,58
Current price €4,58
260.0g | €1,76 / 100g
Original price €5,09 - Original price €5,09
Original price
€5,09
€5,09 - €5,09
Current price €5,09
350.0g | €1,45 / 100g

Black pepper sauce 350g

李锦记/LeeKumKee
Low stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 540kJ/128kcal Fat 2.2g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren 0.4g Carbohydr...

View full details
Original price €5,09 - Original price €5,09
Original price
€5,09
€5,09 - €5,09
Current price €5,09
350.0g | €1,45 / 100g
Original price €4,78 - Original price €4,78
Original price
€4,78
€4,78 - €4,78
Current price €4,78
200.0g | €2,39 / 100g

Pur sesame paste 200g

六必居/LiuBiJu
In stock

Original price €4,78 - Original price €4,78
Original price
€4,78
€4,78 - €4,78
Current price €4,78
200.0g | €2,39 / 100g
Original price €0,81 - Original price €0,81
Original price
€0,81
€0,81 - €0,81
Current price €0,81
80.0g | €1,01 / 100g

Picked cabbage stips 80g

乌江/WuJiang
In stock

Original price €0,81 - Original price €0,81
Original price
€0,81
€0,81 - €0,81
Current price €0,81
80.0g | €1,01 / 100g
Original price €3,05 - Original price €3,05
Original price
€3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
240.0g | €1,27 / 100g

Yellow Chili Sauce 240g

珠江桥牌/Pearl River Bridge
In stock

Nutritional composition table per 100gEnergy/Energy/Brennwert 268kJ/64kcalFat/Fat/Fett 0g- of which Saturates/Saturated fatty acids/gesättigte Fett...

View full details
Original price €3,05 - Original price €3,05
Original price
€3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
240.0g | €1,27 / 100g
Original price €2,13 - Original price €2,13
Original price
€2,13
€2,13 - €2,13
Current price €2,13
350.0g | €0,61 / 100g

Pickled Cabbage With Chili 350g

白鸽/Pigeon
In stock

Original price €2,13 - Original price €2,13
Original price
€2,13
€2,13 - €2,13
Current price €2,13
350.0g | €0,61 / 100g
Original price €3,05 - Original price €3,05
Original price
€3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
360.0g | €0,85 / 100g

0 Additive Spicy Soybean Sauce 360g

海天/Haday
Low stock

Nutritional composition per 100g Energy/Energy/Brennwert 713kJ/169kcal Fat/Fett 5.8g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäur...

View full details
Original price €3,05 - Original price €3,05
Original price
€3,05
€3,05 - €3,05
Current price €3,05
360.0g | €0,85 / 100g
Original price €4,68
Original price €4,68 - Original price €4,68
Original price €4,68
Current price €4,27
€4,27 - €4,27
Current price €4,27
420.0g | €1,02 / 100g

Garlic Peanuts 420g

老街口/LaoJieKou
In stock

🥜Selected premium peanuts, each one plump and full <br>Selected premium small peanuts, round and uniform in size, bringing a perfect crispy ...

View full details
Original price €4,68
Original price €4,68 - Original price €4,68
Original price €4,68
Current price €4,27
€4,27 - €4,27
Current price €4,27
420.0g | €1,02 / 100g
Save 9% Save %
Original price €6,11 - Original price €6,11
Original price
€6,11
€6,11 - €6,11
Current price €6,11
250.0g | €2,44 / 100g

Chicken broth powder 250g

太太乐/TaiTaiLe
In stock

Original price €6,11 - Original price €6,11
Original price
€6,11
€6,11 - €6,11
Current price €6,11
250.0g | €2,44 / 100g
Original price €10,39 - Original price €10,39
Original price
€10,39
€10,39 - €10,39
Current price €10,39
100.0g | €1,04 / 10g

100g of Malva nut

亚超在线 Asienmarkt
In stock

Original price €10,39 - Original price €10,39
Original price
€10,39
€10,39 - €10,39
Current price €10,39
100.0g | €1,04 / 10g
Original price €10,19 - Original price €10,19
Original price
€10,19
€10,19 - €10,19
Current price €10,19
432.0g | €2,36 / 100g

Military Dependents' Village Sesame Paste Noodles 4*108g

深夜食堂
Low stock

Kinmen Village Sesame Paste Noodles use a traditional recipe, featuring rich sesame paste flavor paired with smooth noodles. Each pack is 108g, sol...

View full details
Original price €10,19 - Original price €10,19
Original price
€10,19
€10,19 - €10,19
Current price €10,19
432.0g | €2,36 / 100g
Original price €2,13 - Original price €2,13
Original price
€2,13
€2,13 - €2,13
Current price €2,13
100.0g | €0,21 / 10g

Chili Powder 100g

TRS
In stock

Original price €2,13 - Original price €2,13
Original price
€2,13
€2,13 - €2,13
Current price €2,13
100.0g | €0,21 / 10g
Original price €153,51
Original price €153,51 - Original price €153,51
Original price €153,51
Current price €138,16
€138,16 - €138,16
Current price €138,16
12.0kg | €11,51 / kg

餐厅预订商品*整箱白芝麻酱 12×1Kg

三丰/SanFeng
Coming soon

🍴 餐厅专供系列:订购须知       为了确保您的餐厅运营顺畅并获得最优质的供应,下单前请务必阅读以下条款: 预定周期: 本系列商品专为餐厅供应,需提前 2-3 周预定。请根据您的经营需求提前规划采购计划。 订单确认: 下单成功后,系统将向您的注册邮箱发送一份订单确认邮件。请确保邮箱...

View full details
Original price €153,51
Original price €153,51 - Original price €153,51
Original price €153,51
Current price €138,16
€138,16 - €138,16
Current price €138,16
12.0kg | €11,51 / kg
Save 10% Save %
Original price €4,07 - Original price €4,07
Original price
€4,07
€4,07 - €4,07
Current price €4,07
100.0g | €4,07 / 100g

菠萝蜜干 100g

Vinamit
In stock

菠萝蜜干是用新鲜菠萝蜜果肉经过精心烘干而成的健康零食。每一口都保留了菠萝蜜的天然甜味和独特香气,质地酥脆,易于咀嚼。 富含纤维和天然糖分,是办公室、旅途中的理想伴侣。100克装便于携带和分享,适合喜爱亚洲风味水果干的消费者。无添加防腐剂,保持原汁原味。

Original price €4,07 - Original price €4,07
Original price
€4,07
€4,07 - €4,07
Current price €4,07
100.0g | €4,07 / 100g
Original price €6,82 - Original price €6,82
Original price
€6,82
€6,82 - €6,82
Current price €6,82
360.0ml | €1,89 / 100ml

OH AIK GUAN Sesamol 360 ml

胡盒源/OH AIK GUAN
In stock

Original price €6,82 - Original price €6,82
Original price
€6,82
€6,82 - €6,82
Current price €6,82
360.0ml | €1,89 / 100ml
Original price €3,46 - Original price €3,46
Original price
€3,46
€3,46 - €3,46
Current price €3,46
280.0g | €1,24 / 100g

Dried Sweet Potato 280g

super fruta
In stock

限自取,不建议邮寄,如果不介意邮寄请标明!!! 新鲜和冰冻产品我们会使用保温袋和冰袋尽量保证在运输途中不产生损坏,如果还是有损坏,不会进行退款赔偿。因为运输时间问题周五不发新鲜和冰冻产品,含新鲜和冰冻产品的订单顺移至礼拜一发货,请您谅解!!!  新鲜农家蒸蜜薯,精选优质地瓜,采用传统蒸制工艺锁...

View full details
Original price €3,46 - Original price €3,46
Original price
€3,46
€3,46 - €3,46
Current price €3,46
280.0g | €1,24 / 100g
Original price €17,84 - Original price €17,84
Original price
€17,84
€17,84 - €17,84
Current price €17,84
700.0g | €2,55 / 100g

冰冻食品13/15无头黑虎大虾仁 700g

AsianChoice
In stock

限自取,不建议邮寄,如果不介意邮寄请标明!!! 新鲜和冰冻产品我们会使用保温袋和冰袋尽量保证在运输途中不产生损坏,如果还是有损坏,不会进行退款赔偿。因为运输时间问题周五不发新鲜和冰冻产品,含新鲜和冰冻产品的订单顺移至礼拜一发货,请您谅解!!!

Original price €17,84 - Original price €17,84
Original price
€17,84
€17,84 - €17,84
Current price €17,84
700.0g | €2,55 / 100g
Original price €3,87 - Original price €3,87
Original price
€3,87
€3,87 - €3,87
Current price €3,87
100.0g | €3,87 / 100g

Tremella 100g

天龙牌/TianLong
Low stock

Tremella, also known as snow fungus or white fungus, is the fruiting body of the fungus *Tremella fuciformis*, belonging to the genus *Tremella* of...

View full details
Original price €3,87 - Original price €3,87
Original price
€3,87
€3,87 - €3,87
Current price €3,87
100.0g | €3,87 / 100g
Original price €2,54 - Original price €2,54
Original price
€2,54
€2,54 - €2,54
Current price €2,54
113.0g | €2,25 / 100g

Dry seeweed strips 113g

自然之源/Nature's best harvest
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1074kJ/257kcal Fat/Fat/Fett 0g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carb...

View full details
Original price €2,54 - Original price €2,54
Original price
€2,54
€2,54 - €2,54
Current price €2,54
113.0g | €2,25 / 100g
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
100.0g | €2,03 / 100g

芥末豌豆 100g

Savour
In stock

芥末豌豆是一款香脆可口的休闲零食,采用优质豌豆精心炮制而成。浓郁的芥末风味与豌豆的天然香甜完美融合,给您带来独特的味觉体验。每一颗豌豆都经过精选和烘烤,外壳酥脆,内核饱满。芥末的辛辣与豌豆的清香相辅相成,适合作为办公室小食、追剧伴侣或下午茶时的美味选择。 无论是解馋还是招待客人,芥末豌豆都是理...

View full details
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
100.0g | €2,03 / 100g