Skip to content
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung
🚚 欧盟快递:DHL / UPS | EU Versand: DHL / UPS
🇩🇪 德国满 €49 包邮 | Kostenloser Versand ab 49€ (DE)
🏠 汉堡当天配送上门 | Same-Day Lieferung in Hamburg
📢 豆腐订阅用户:周五/取货 | Abo-Kunden: Fr. Abholung

Search results for “老干妈”

Products

Original price €4,17 - Original price €4,17
Original price
€4,17
€4,17 - €4,17
Current price €4,17
210.0g | €1,99 / 100g

Chilli paste in oil 210g

老干妈/LaoGanMa
In stock

营养成分表每100gEnergy/能量/Brennwert 2339kJ/485.8kcalFat/脂肪/Fett 51.6g- of which Saturates/饱和脂肪酸/gesättigte Fettsäuren 0gCarbohydrate/碳水化合物/Kohlenhydrate ...

View full details
Original price €4,17 - Original price €4,17
Original price
€4,17
€4,17 - €4,17
Current price €4,17
210.0g | €1,99 / 100g
Original price €5,37
Original price €5,37 - Original price €5,37
Original price €5,37
Current price €4,78
€4,78 - €4,78
Current price €4,78
275.0g | €1,74 / 100g

Spicy chili oil 275g

老干妈/LaoGanMa
In stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 3080kJ Fat 71.5g - of which Saturates/saturated fatty acids/gesättigte Fettsäuren Carbohydrate/Kohlenh...

View full details
Original price €5,37
Original price €5,37 - Original price €5,37
Original price €5,37
Current price €4,78
€4,78 - €4,78
Current price €4,78
275.0g | €1,74 / 100g
Save 11% Save %
Original price €12,13 - Original price €12,13
Original price
€12,13
€12,13 - €12,13
Current price €12,13
730.0g | €1,66 / 100g

Chili In Oil 730g

老干妈/LaoGanMa
In stock

营养成分表每100gEnergy/能量/Brennwert 3080kJFat/脂肪/Fett 71,5g- of which Saturates/饱和脂肪酸/gesättigte FettsäurenCarbohydrate/碳水化合物/Kohlenhydrate 15,6g- of whi...

View full details
Original price €12,13 - Original price €12,13
Original price
€12,13
€12,13 - €12,13
Current price €12,13
730.0g | €1,66 / 100g
Original price €6,62 - Original price €6,62
Original price
€6,62
€6,62 - €6,62
Current price €6,62
280.0g | €2,36 / 100g

Chilli mix 280g

老干妈/LaoGanMa
In stock

Nutrition Facts Table (per 100g) Energy / Brennwert 2196kJ/525kcal Fat 42.5g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates Fettsäuren 5.0g ...

View full details
Original price €6,62 - Original price €6,62
Original price
€6,62
€6,62 - €6,62
Current price €6,62
280.0g | €2,36 / 100g
Original price €9,68 - Original price €9,68
Original price
€9,68
€9,68 - €9,68
Current price €9,68
500.0g | €1,94 / 100g

Chaotian pepper/dried chili segments 1kg

鱼泉/FishWell
In stock

Chili products formed through processes such as natural sun drying and artificial dehydration.

Original price €9,68 - Original price €9,68
Original price
€9,68
€9,68 - €9,68
Current price €9,68
500.0g | €1,94 / 100g
Original price €3,56 - Original price €3,56
Original price
€3,56
€3,56 - €3,56
Current price €3,56
150.0g | €2,37 / 100g

Black sesame sauce 150g

珍醇/Jane Alcohol
In stock

Original price €3,56 - Original price €3,56
Original price
€3,56
€3,56 - €3,56
Current price €3,56
150.0g | €2,37 / 100g
Original price €2,95 - Original price €2,95
Original price
€2,95
€2,95 - €2,95
Current price €2,95
100.0g | €0,30 / 10g

100g dried chili

椰树牌/ThreeCoconutTree
In stock

Ingredients Dried chili pepper

Original price €2,95 - Original price €2,95
Original price
€2,95
€2,95 - €2,95
Current price €2,95
100.0g | €0,30 / 10g
Original price €0,60 - Original price €0,60
Original price
€0,60
€0,60 - €0,60
Current price €0,60
60.0g | €0,10 / 10g

Spicy pickled Radish 60g

鱼泉/FishWell
In stock

麻辣风味萝卜干,精选优质萝卜经传统工艺腌制而成。咸香麻辣的独特风味,开胃下饭的绝佳选择。每包60克,便携装设计,随时随地享受正宗的麻辣滋味。富含纤维,低脂肪,是办公室、旅途中的理想零食。

Original price €0,60 - Original price €0,60
Original price
€0,60
€0,60 - €0,60
Current price €0,60
60.0g | €0,10 / 10g
Original price €6,11 - Original price €6,11
Original price
€6,11
€6,11 - €6,11
Current price €6,11
368.0g | €1,66 / 100g

大辣虾米辣椒油 205g

李锦记/LeeKumKee
In stock

大辣虾米辣椒油采用精选虾米和辣椒精心调配而成,每瓶205克。浓郁的虾米香气与辛辣的辣椒完美融合,为您的菜肴增添独特风味。 适用于拌面、拌饭、蘸食或烹饪,是家庭厨房的必备调味料。开启美食新体验,让每一餐都充满层次感和香气。

Original price €6,11 - Original price €6,11
Original price
€6,11
€6,11 - €6,11
Current price €6,11
368.0g | €1,66 / 100g
Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
100.0g | €0,20 / 10g

Sichuan dried chili 100g

金狮/Golden Lion
In stock

Dried chili peppers

Original price €2,03 - Original price €2,03
Original price
€2,03
€2,03 - €2,03
Current price €2,03
100.0g | €0,20 / 10g
Original price €3,75 - Original price €3,75
Original price
€3,75
€3,75 - €3,75
Current price €3,75
150.0g | €2,50 / 100g

Molded dried chinese mustard 150g

莲峰/LianFeng
In stock

特级梅干菜,精选优质梅菜,每包150克。梅干菜是传统腌制蔬菜,具有独特的咸香风味和爽脆口感。富含纤维素和矿物质,是烹饪的理想配菜。适合炒饭、炖汤、蒸肉或作为下饭菜。开袋即食,方便快手。密封保存,可长期存放。

Original price €3,75 - Original price €3,75
Original price
€3,75
€3,75 - €3,75
Current price €3,75
150.0g | €2,50 / 100g
Original price €1,72 - Original price €1,72
Original price
€1,72
€1,72 - €1,72
Current price €1,72
1.0kg | €1,72 / kg

四川辣椒面 50g

太阳门/TYM
In stock

正宗四川辣椒面,采用精选辣椒研磨而成,色泽鲜红,香气浓郁。具有麻辣兼具的独特风味,适合用于炒菜、拌面、腌制食材或作为火锅调料。50克便携装,方便存储和使用。为您的菜肴增添地道川味,让每一餐都充满层次感和热情。

Original price €1,72 - Original price €1,72
Original price
€1,72
€1,72 - €1,72
Current price €1,72
1.0kg | €1,72 / kg
Original price €0,91 - Original price €0,91
Original price
€0,91
€0,91 - €0,91
Current price €0,91
62.0g | €1,47 / 100g

Spicy pickled Radish 62g

川南/ChuanNan
In stock

麻辣萝卜干,爽脆口感与麻辣风味完美结合。精选新鲜萝卜,经传统工艺腌制,咸香开胃,回味悠长。每包63克,便携装设计,适合随时享用或搭配米饭、粥品。无添加防腐剂,天然健康的下饭菜选择。

Original price €0,91 - Original price €0,91
Original price
€0,91
€0,91 - €0,91
Current price €0,91
62.0g | €1,47 / 100g
Original price €4,63 - Original price €4,63
Original price
€4,63
€4,63 - €4,63
Current price €4,63
280.0g | €1,65 / 100g

Chilli sauce w. black beans 280g

老干妈/LaoGanMa
In stock

营养成分表每100gEnergy/能量/Brennwert 3080kJFat/脂肪/Fett 71,5g- of which Saturates/饱和脂肪酸/gesättigte FettsäurenCarbohydrate/碳水化合物/Kohlenhydrate 15,6g- of whi...

View full details
Original price €4,63 - Original price €4,63
Original price
€4,63
€4,63 - €4,63
Current price €4,63
280.0g | €1,65 / 100g
Original price €5,39 - Original price €5,39
Original price
€5,39
€5,39 - €5,39
Current price €5,39
100.0g | €0,54 / 10g

Sichuan Seeded Green Peppercorns 100g

Asienmarkt
Low stock

Sichuan pepper is warm in nature and pungent in taste.

Original price €5,39 - Original price €5,39
Original price
€5,39
€5,39 - €5,39
Current price €5,39
100.0g | €0,54 / 10g
Original price €5,80 - Original price €5,80
Original price
€5,80
€5,80 - €5,80
Current price €5,80
500.0g | €1,16 / 100g

Caramel Flavour Sunflower Seeds 500g

老街口/LaoJieKou
In stock

IngredientsSunflower seeds, white sugar, salt, monosodium glutamate, food additives (acesulfame potassium, saccharin sodium, cyclamate, citric acid...

View full details
Original price €5,80 - Original price €5,80
Original price
€5,80
€5,80 - €5,80
Current price €5,80
500.0g | €1,16 / 100g
Original price €2,13
Original price €2,13 - Original price €2,13
Original price €2,13
Current price €1,83
€1,83 - €1,83
Current price €1,83
115.0g | €1,59 / 100g

Inst. dry Spicy and Sour Noodles 105g

白家/BaiJia
In stock

Nutrition Facts Table (per 100g) Energy / Brennwert 1750kJ/418kcal Fat 15.7g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 6.3g Carbohydrate...

View full details
Original price €2,13
Original price €2,13 - Original price €2,13
Original price €2,13
Current price €1,83
€1,83 - €1,83
Current price €1,83
115.0g | €1,59 / 100g
Save 14% Save %
Original price €5,09 - Original price €5,09
Original price
€5,09
€5,09 - €5,09
Current price €5,09
100.0g | €0,51 / 10g

Dried mushroom slices 100g

椰树牌/ThreeCoconutTree
In stock

Original price €5,09 - Original price €5,09
Original price
€5,09
€5,09 - €5,09
Current price €5,09
100.0g | €0,51 / 10g
Original price €10,18
Original price €10,18 - Original price €10,18
Original price €10,18
Current price €8,76
€8,76 - €8,76
Current price €8,76
100.0g | €4,38 / 50g

Super fresh seafood/dried sea rice 100g

BDMP
In stock

Self-collection only, mailing is not recommended. If you don’t mind mailing, please indicate!!! For fresh and frozen products, we will use insulat...

View full details
Original price €10,18
Original price €10,18 - Original price €10,18
Original price €10,18
Current price €8,76
€8,76 - €8,76
Current price €8,76
100.0g | €4,38 / 50g
Save 14% Save %
Original price €1,53
Original price €1,53 - Original price €1,53
Original price €1,53
Current price €1,42
€1,42 - €1,42
Current price €1,42
25.0g | €0,57 / 10g

Dried cloves 25g

金叶/Gold Leaf
In stock

Premium cloves can be used in soups, medicines, and as a spice in braising. They have warming and relieving effects, and tonify the kidneys and bo...

View full details
Original price €1,53
Original price €1,53 - Original price €1,53
Original price €1,53
Current price €1,42
€1,42 - €1,42
Current price €1,42
25.0g | €0,57 / 10g
Save 7% Save %
Original price €2,22 - Original price €2,22
Original price
€2,22
€2,22 - €2,22
Current price €2,22
100.0g | €2,22 / 100g

Super spicy chilipowder 100g

椰树牌/ThreeCoconutTree
Low stock

Nutrition Facts per 100g Energy (Brennwert): 856kJ/204.6kcal Fat 7.5g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/gesättigte Fettsäuren 0g Carbohydr...

View full details
Original price €2,22 - Original price €2,22
Original price
€2,22
€2,22 - €2,22
Current price €2,22
100.0g | €2,22 / 100g
Original price €2,13
Original price €2,13 - Original price €2,13
Original price €2,13
Current price €1,83
€1,83 - €1,83
Current price €1,83
110.0g | €1,66 / 100g

Inst. broad noodle w. spicy paste 110g

白家/BaiJia
Low stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 1687kJ / 403kcal Fat 10.9g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 4.3g Carbohydrate/Kohl...

View full details
Original price €2,13
Original price €2,13 - Original price €2,13
Original price €2,13
Current price €1,83
€1,83 - €1,83
Current price €1,83
110.0g | €1,66 / 100g
Save 14% Save %
Original price €2,54 - Original price €2,54
Original price
€2,54
€2,54 - €2,54
Current price €2,54
200.0g | €1,27 / 100g

200g of dried plum vegetables

山山得久/ShanShabnDeJiu
Low stock

Dried mustard greens are a traditional ingredient made from fresh mustard greens that have been sun-dried and pickled, giving them a unique salty a...

View full details
Original price €2,54 - Original price €2,54
Original price
€2,54
€2,54 - €2,54
Current price €2,54
200.0g | €1,27 / 100g
Original price €19,17 - Original price €19,17
Original price
€19,17
€19,17 - €19,17
Current price €19,17
737.0g | €2,60 / 100g

Taiwan BBQ sauce 737g

牛头/Bull Head
Low stock

Nutrition Facts per 100g Energy / Brennwert 2509kJ Fat/Fat/Fett 48g - of which Saturates/Saturated Fatty Acids/Saturates 4.8g Carbohydrate/Kohlenhy...

View full details
Original price €19,17 - Original price €19,17
Original price
€19,17
€19,17 - €19,17
Current price €19,17
737.0g | €2,60 / 100g